آشنایی با کاشت ایمپلنت دندان به روش پانچ

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | آشنایی با کاشت ایمپلنت دندان به روش پانچ

بررسی کاشت ایمپلنت دندان به روش پانچ

مسائل بسیار زیادی وجود دارند که می توانند زیبایی دندان ها را تهدید کنند و سلامتی و زیبایی دندان را از بین ببرند. این مساله در حالتی است که زیبایی و سلامتی دندان برای همه افراد کاملا مهم است و هیچ کسی تمایل به از دست رفتن زیبایی و سلامتی دندان خود ندارد. در این مطلب از سایت دکتر مهران دانشمند، بهترین ایمپلنت شهرکرد کاشت ایمپلنت دندان به روش پانچ را مورد بررسی قرار می دهیم.

از دیرباز تا کنون از روش های مختلفی برای حفظ سلامتی و زیبایی دندان استفاده شده است و امروزه نیز تلاش برای پیدا کردن راه حل برای این مساله ادامه دارد و روش های مختلفی در این زمینه ایجاد شده اند. ایمپلنت دندان یکی از روش های جدید برای ترمیم دندان های از دست رفته و آسیب دیده است که به روش های مختلفی انجام می شود یکی از روش های انجام ایمپلنت، ترمیم دندان ها به صورت ایمپلنت با پانچ است.

معرفی کاشت ایمپلنت دندان به روش پانچ

ایمپلنت با پانچ یا ایمپلنت فوری بدون نیاز به جراحی خاصی می باشد. این نوع از کاشت جزو بهترین روش های کاشت دندان بوده که کمترین آسیب را برای بیمار در بر دارد. زمانی که ایمپلنت دندان به روش معمولی انجام می شود متخصص ناچار است که لثه را برش دهد و آن را برگرداند. با اینکار متخصص می تواند به خوبی استخوان فک و محل جایگیری پایه ایمپلنت را ارزیابی کند و علاوه براین می تواند ایمپلنت را در زاویه مناسبی قرار دهد.

اما با پیشرفت تکنولوژی و ورود آن به دنیای دندانپزشکی شاهد مدلهای پیشرفته و دقیق 3 بعدی می باشیم که بدون برش لثه می تواند ایمپلنت را در استخوان قرار دهد. در این حالت تصاویر، مدل ها و قالب های پیشرفته کمک شایانی به متخصصین ایمپلنت نموده تا بتواند ایمپلنت را با بهترین زاویه و موقعیت مناسب در استخوان کار گذارد. برای تهیه مدل های 3 بعدی نیاز به دستگاههای به روز تصویربرداری و مدل سازی می باشد. در نظر داشته باشید که این عوامل سبب می شود که کاشت ایمپلنت دندان به روش پانچ گران تر و بیشتر از کاشت ایمپلنت دندان به روش معمولی باشد.

شرایط کاشت دندان با روش پانچ

برای کاشت ایمپلنت دیجیتال حال به روش پانچ یا هر روش دیگر نیاز است که بیمار شرایط بدنی و جسمی لازم را داشته باشد. در صورتی که این شرایط فراهم نباشد بدون شک کاشت ایمپلنت با شکست مواجه خواهد شد. برای نمونه برای کاشت ایمپلنت دندان با روش پانچ نیاز است که بیمار از شرایط استخوان فک نرمال برخوردار باشد. برای اینکار متخصص با کمک اسکن های گرفته شده با دستگاههای مجهز، می تواند شرایط استخوانی بیمار را چک نماید. در صورتی که بیمار از استخوان فک کافی و لازم برخوردار نباشد برای وی پیوند استخوان تجویز خواهد شد. حال این پیوند می تواند از استخوان خود بیمار، فرد غیر بیمار، حیوان و یا سنتز تهیه شود. در شرایطی هم استخوان از ارتفاع و پهنای مناسب برخوردار نباشد برای وی از افزایش بریج و لیفت سینوس کمک گرفته می شود.

کاشت ایمپلنت دندان 6 | بهترین ایمپلنت شهرکرد

مراحل کاشت ایمپلنت دندان به روش پانچ

در ابتدا با کمک اسکن و رادیوگرافی مخصوص CBCT که از فک و دندان بیمار تهیه می شود دندان و شرایط دندانی وی مورد بررسی قرار می گیرد. متخصص با استفاده از بی حسی موضعی شروع به سوراخ کردن استخوان فک بدون برش لثه می نماید. پس از اینکه استخوان به حد نرمال سوراخ شد متخصص پایه استخوان را در آن کار خواهد گذاشت. مرحله دوم کار پس از گذشت دو الی سه ماه که استخوان کار گذاشته شد آغاز می شود. پس از این مدت بدون شک پایه استخوان کاملا جوش خورده است و متخصص اقدام به نصب روکش آن می نماید. برای تهیه قالب از محل ایمپلنت دندان و دندان های کناری به طور معمول دو هفته زمان نیاز است. پس از آنکه جنس روکش ایمپلنت دندان کاملا مشخص شد لابراتوار اقدام به ساخت آن نموده و پس از آن نصب را آغاز خواهد کرد.

مزیتهای کاشت ایمپلنت دندان به روش پانچ

مزایا و فواید ایمپلنت دندان بر هیچکس پوشیده نیست و همین امر نیز سبب شده است افراد به محض از دست دادن دندان های خود به سمت ایمپلنت دندان کشیده شود. کاشت ایمپلنت دندان به روش های مختلف دست و بال افراد را باز کرده است که هر مدل از کاشت ایمپلنت دندان را که دوست داشتند انجام دهند. کاشت ایمپلنت دندان با روش پانچ نیز یکی از این راه ها می باشد که مزایای آن شامل موارد زیر است:

 • کاشت ایمپلنت دندان کاهش پیدا می کند
 • برای کاشت بیمار هیچگونه حس دردی را درک نخواهد کرد
 • خونریزی بسیار کاهش پیدا می کند
 • تورم، کبودی و عوارض با کاشت ایمپلنت دندان با روش پانچ به حداقل ممکن رسیده است
 • احتمال شکست و پس زدن کاشت ایمپلنت دندان بسیار کم می باشد. در روش معمولی با هر بار برشی کهه انجام می شود نیم میلیمتر از استخوان تحلیل می رود
 • کاهش چشمگیر عفونت دندان
 • بالا بودن سرعت انجام کار حین پانچ و نصب
 • برای افرادی که سیگاری هستند مناسب است
 • در این هیچگونه بخیه ای نیاز نیست

صفحه اینستاگرام دکتر مهران دانشمند متخصص ایمپلنت شهرکرد

افراد مناسب برای کاشت ایمپلنت دندان با روش پانچ

تمامی کسانی که می توانند ایمپلنت دندان با پانچ انجام دهند، به شرح زیر هستند:

 • اشخاصی که از جراحی دندان و خونریزی ناشی از آن می ترسند
 • اشخاصی که دارای ضخامت و قطر استخوان مناسبی هستند
 • اشخاصی که دارای زمان محدودی برای انجام جراحی دندان هستند
 • افرادی که از آستانه تحمل پایینی برخوردارند
 • افرادی که بیماری های خاصی مبتلا نیستند
 • افرادی که به علت فشار خون و بیماری های قلبی نمی توانند از روش کاشت ایمپلنت با جراحی استفاده کنند.

دکتر مهران دانشمند در دکتر آفبهترین ایمپلنت شهرکرد در کلینیک 24


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

علل ایجاد عفونت در ایمپلنت دندان

جایگزین های ایمپلنت دندان برای کودکان

نکاتی در مورد ایمپلنت دندان زایگما

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

1 thoughts on “آشنایی با کاشت ایمپلنت دندان به روش پانچ”

 1. تورم ، کبودی و خونریزی خیلی کمی داشتم برای کاشت ایمپلنت دندان . کاشت ایمپلنت من به روش پانچ بود و نسبت به ایمپلنت قبلی که به روش معمول بود زمان کمتری گرفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *