آیا ایمپلنت دندان فاصله دار قابل انجام است؟

ایمپلنت دندان فاصله دار | بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان |

ایمپلنت دندان فاصله دار

ایمپلنت دندان فاصله دار تنها یک روش از انواع متدهای از بین بردن فاصله دندانی یا دیاستم است. در بیشتر مواقع افراد با داشتن فاصله زیاد بین دندان های خود دچار سرخوردگی و عدم اعتماد به نفس می شوند. روش های ترمیمی، ارتودنسی، کامپوزیت در کنار ایمپلنت دندان برای از بین بردن فاصله دندانی مورد استفاده قرار می گیرد.در این نوشته از سایت دکتر مهران دانشمند بهترین ایمپلنت شهرکرد قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم که آیا ایمپلنت دندان فاصله دار قابل انجام است؟

فاصله بین دندانی چیست؟

زیبایی دندان زمانی خود را نشان می دهد که تمامی دندان یک دست و با فاصله مناسب از هم قرار گرفته باشند. این فاصله می تواند در اثر عوامل مختلفی از جمله مادرزادی بودن، افتادن زودتر از موعد دندان های شیری و عدم تناسب بین اندازه فک و اندازه دندان باشد.

فاصله دندانی زمانی که بیش از حد باشد، زیبایی صورت را کاهش می دهد. این قبیل افراد که به فاصله دندانی دچار شده اند، به هنگام خندیدن و یا حتی صحبت کردن معذب می شوند.

ایمپلنت دندان فاصله دار | بهترین ایمپلنت شهرکرد

آیا ایمپلنت دندان فاصله دار قابل اجام است؟

روش های زیادی برای از بین بردن فاصله بین دندانی وجود دارد. برای نمونه ارتودنسی و یا کامپوزیت از جمله متدهایی است که خیلی استفاده می شود. اما در شرایطی که این فاصله حدود یک دندان دیگر باشد، ایمپلنت دندان فاصله دار بسیار منطقی تر خواهد بود.

ایمپلنت دندان می تواند به صورت متحرک و یا ثابت کار گذاشته شود. ایمپلنت به نحوی ساخته می شود که با دندان طبیعی تفاوتی نخواهد داشت. علاوه براین با این روش فرد به هنگام غذا خوردن و یا صحبت کردن دچار مشکلات و اختلالات نخواهد شد.

صفحه اینستاگرام دکتر مهران دانشمند متخصص ایمپلنت شهرکرد

مراحل انجام ایمپلنت دندان فاصله دار

در ابتدای امر نیاز است که فرد عکس رادیوگرافی یا OPG را تهیه کند تا ناحیه فاصله به خوبی اندازه گیری شود. با این کار ساخت ایمپلنت نیز دقیق تر بوده و دندان های مجاور نیز دچار فشار ایمپلنت نخواهند بود. برای کاشت ایمپلنت به جراحی نیاز است که این جراحی شاید حدود نیم ساعت زمان نیاز داشته باشد. تقریبا حدود 2 الی 3 ماه پس از جراحی نیاز است که استخوان سازی اطراف پیچ ایمپلنت ساخته شود.

در نظر داشته باشید که زمان ترمیم و سفت شدن استخوان دور ایمپلنت به جنس و برند ایمپلنت بستگی دارد. پس از این مدت ساخت روکش ایمپلنت آغاز می شود که برای آن هم حدود 20 روز زمان مورد نیاز است. در مجموع می توان گفت زمان مورد نیاز برای ایمپلنت دندان فاصله دار، یک زمان مشخص و قابل تعیین نیست.

مراقبت های حین ایمپلنت، جنس و برند ایمپلنت از یک سو، انتخاب مرکز کاشت ایمپلنت دندان فاصله دار از سوی دیگر می تواند این زمان را متغیر سازد.

مراقبت های پس از کاشت ایمپلنت دندان

کاشت ایمپلنت دندان فاصله دار پایان ماجرا نیست. برای داشتن یک دندان کاشته شده به مدت طولانی، نیاز است که مراقبت های اصولی و بهداشتی از همان ابتدای کاشت انجام شود. برای نمونه پس از کاشت دندان و در همان ساعت های اولیه در سکوت کامل دراز بکشید و کامل استراحت کنید. از انجام فعالیت های ورزشی سنگین تا 48 ساعت خودداری کند.

پس از 24 ساعت حتما تغذیه خود را متناسب با کاشت دندان کند. نوشیدن مایعات داغ نظیر چای می تواند به عصب ها آسیب بزند. خوردن غذا نرم مانند سوپ و مایعات از نکاتی است که بایستی رعایت شود. برای افرادی که سیگاری هستند و یا مشروبات الکی مصرف می کنند، تا یک هفته از کشیدن و یا خوردن آن امتناع کنند.

پس از کاشت ایمپلنت دندان با فاصله از دهان شویه های تجویز شده توسط متخصص استفاده کنید. علاوه بر دهان شویه شما می توانید از یک لیوان آب ولرم و یک قاشق چایخوری نمک کمک بگیرید. به هنگام مسواک زدن دقت فراوان داشته باشید. سعی کنید از مسواک های مخصوص ایمپلنت دندان استفاده کنید.

آیا ایمپلنت محدودیت سنی دارد؟

فاصله بین دندانی از همان کودکی مشخص است. اما به دلیل رشد هر روزه کودکان انجام ایمپلنت دندان برای پر کردن فاصله بین دندان منطقی نیست. زمانی که فک به صورت کامل رشد کرد، می توان برای کاشت ایمپلنت دندان اقدام کرد. اما به گفته متخصص ها کاشت بهتر است از سن 25 سالگی به بالا، زمانی که فک به طور کامل رشد کرد، انجام شود.

برای افرادی که به بیماری های مزمن و یا فشار خون مبتلا هستند، بهتر است پیش از انجام کاشت ایمپلنت دندان با دکتر خود مشورت داشته باشند. اما افرادی که از لحاظ جسمی و روحی سالم هستند، می توانند برای کاشت ایمپلنت دندان فاصله دار اقدام کنند.

دکتر مهران دانشمند در دکتر آفبهترین ایمپلنت شهرکرد در کلینیک 24


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

مراحل کاشت ایمپلنت دندان مدنتیکا

چه کسی میتواند کاندیدای مناسبی برای جنیوپلاستی باشد؟

ایمپلنت بايوهورايزن

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *