افزایش طول عمر ایمپلنت دندان

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | افزایش طول عمر ایمپلنت دندان | بهترین ایمپلنت شهرکرد

بررسی روش های افزایش طول عمر ایمپلنت دندان

با از دست دادن دندان یا دندان ها، روند طبیعی زندگی دچار اختلال می شود. برای جبران این معضل راهها و روش های زیادی از جمله کاشت دندان، پروتز دندان مصنوعی، بریج دندان و حتی ایمپلنت دندان است. ایمپلنت دندان به دلیل شباهت زیاد با دندان طبیعی طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است. پایه آن همچون ریشه دندان عمل کرده و آن را محکم بر سر جای خود نگه می دارد. در مطلب امروز سایت دکتر مهران دانشمند بهترین ایمپلنت شهرکرد راه های افزایش طول عمر ایمپلنت دندان را مورد بررسی قرار می دهیم.

کاربرد و مزایای ایمپلنت دندان من جمله بهتر صحبت کردن، بدست آوردن اعتماد به نفس، حفظ صورت طبیعی، جلوگیری از تحلیل استخوان و لثه و دیگر عوامل است. برای داشتن عمری مداوم نیاز است که در انتخاب ایمپلنت و مراقبت های پس از آن دقت فراوان داشته باشید.

طول عمر ایمپلنت

به طور معمول ایمپلنت را از تیتانیوم و یا سرامیک می سازند تا به استخوان فک محکم جوش بخورد. هر چقدر این جوش خوردن و استحکام بیشتر باشد، شاهد طول عمر بیشتر آن نیز خواهیم بود. در حالت تقریبی و نرمال طول عمر ایمپلنت به بیست سال می رسد. اما هر چقدر که شما مراقبت های پس از کاشت و بهداشت دهان و دندان را رعایت به همان اندازه می توانید برای سال های طولانی از مزایای ایمپلنت دندان استفاده کنید.

افرادی که به عارضه دندان قروچه گرفتار هستند و از تراکم استخوان کم برخوردار هستند، نمی توانند از ایمپلنت مادام العمر بهره ببرند. بنابراین لازم است که پیش از کاشت حتما نسبت به درمان این موارد اقدام کنند. از سوی دیگر زمانی می توان گفت که ایمپلنت مادام العمر است که دارای فیکسچر و اباتمنت خوبی باشد.

روش های مراقبت صحیح از ایمپلنت دندان | بهترین ایمپلنت شهرکرد

عوامل تاثیرگذار در طول عمر ایمپلنت

برای اینکه ایمپلنت را در طی سال های متمادی داشته باشید بهتر است چند عامل تاثیر گذار در این افزایش طول عمر را بدانید. مانند:

مهارت و تخصص ایمپلنتوژیست

شاید برایتان عجیب باشد که اولین مورد را به این گزینه اختصاص داده ایم. بدون شک هر چقدر که مهارت و تخصص ایمپلنوژیست بیشتر باشد خیال شما از مادام العمر بودن ایمپلنت راحت تر خواهد بود. تشخیص اولیه بیماری های لثه و تراکم استخوان نیاز به علم و دانش حرفه ای دارد.

هر چقدر که تراکم استخوان به حد کافی باشد و فرد از لثه های سالمی برخوردار باشد، به همان میزان به طول عمر ایمپلنت افزوده می شود. در صورتی که شما از تراکم استخوان کافی برخوردار نیستید می توانید از پیوند استخوان استفاده کنید.

برند و نوع ایمپلنت

هزینه ایمپلنت دندان همیشه به صورت متغیر و غیر ثابت اعلام می شود. علت آن نیز به انتخاب شما در برند و نوع ایمپلنت بر می گردد. هزینه ایمپلنت بسته به برند و مارک آن متغیر است. تعداد آن و جنس آن از سوی دیگر قیمت را تحت تاثیر قرار می دهد. اما از این نکته هم نباید غافل شد که زمانی ایمپلنت مادام المعمر است که شما جنس و برند خوبی را انتخاب کرده باشید.

صفحه اینستاگرام دکتر مهران دانشمند متخصص ایمپلنت شهرکرد

کیفیت بالای آن باعث خواهد شد که پایه به خوبی در استخوان فک جوش بخورد. علاوه براین طول درمان و فرایند بهبود آن نیز بشدت کاهش پیدا می کند. طول عمر مفید ایمپلنت به کیفیت و جنس آن ارتباط مستقیم دارد.

مراقبت های پس از کاشت

متخصصان همیشه قبل، حین و پس از کاشت تذکرات و توصیه های لازم را به بیماران خود تجویز می کنند. لازم است که مراقبت ایمپلنت را همانند مراقبت های دندان طبیعی در نظر گرفت. یعنی به همان میزان که شما به بهداشت دهان و دندان خود اهمیت می دهید باید به رعایت بهداشت ایمپلنت دقت کنید.

استفاده از مسواک و خمیر دندان مخصوص ایمپلنت دندان یکی از این گزینه ها است که لازم است پس از کاشت آن را مدنظر قرار دهید. اگر قصد استفاده از دهانشویه را دارید بهتر است پیش از خرید با دکتر خود مشورتی داشته باشید. عدم شکستن اجسام سخت با دندان و پرهیز از خوردن غذاهای سفت به صورت مداوم می تواند تعداد سال های طول عمر ایمپلنت را افزایش دهد.

دکتر مهران دانشمند در دکتر آفبهترین ایمپلنت شهرکرد در کلینیک 24


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

مزیت های کاشت ایمپلنت One Q دنتیس

روش های مراقبت صحیح از ایمپلنت دندان

شرایط موفقیت کاشت ایمپلنت دندان

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *