ایمپلنت ظریف

ایمپلنت ظریف | بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان |

بررسی ایمپلنت ظریف

یکی از اتفاقات ناگواری که ممکن است در زندگی هر کسی رخ دهد، از دست دادن دندان است. از بین رفتن دندان علاوه اینکه جای خالی آن حس می شود می تواند تاثیرات بدی در روند عادی زندگی انسان داشته باشد. از بین رفتن زیبایی لبخند، مشکل در تکلم و غذا خوردن چندین مورد از اثرگذاری عدم دندان در دهان است. ایمپلنت ظریف یک راه موثر برای فرار از این حس ناخوشایند است. در این مطلب از سایت دکتر مهران دانشمند، بهترین ایمپلنت شهرکرد قصد داریم به بررسی فواید ایمپلنت ظریف بپردازیم.

استفاده از ایمپلنت ظریف به جای دندان مصنوعی چه فوایدی دارد؟

ایمپلنت ظریف همانند یک دندان طبیعی عمل کرده و تفاوت آن با دندان طبیعی به سختی قابل تشخیص است. با کمک ایمپلنت فرد می تواند به راحتی غذا بخورد و به آسانی صحبت کند. شاید به دلیل مراقبت های پس از کاشت ایمپلنت نباید غذاهای سفت را جوید اما با این حال ایمپلنت حتی ظریف و نازک نسبت به دندان مصنوعی مزایای بیشتری خواهد داشت.

یکی دیگر از مزایای این نوع ایمپلنت  که فرد را راغب به کاشت می کند، نحوه تمیز کردن آن است. برخلاف دندان مصنوعی که فرد مجبور به بیرون آوردن آن است ایمپلنت دندان همانند دندان طبیعی به راحتی مسواک زده می شود. ایمپلنت ظریف هیچگونه حرکتی نداشته و به صورت ثابت قرار می گیرد از این رو تمیز کردن آن با دندان طبیعی تفاوتی نخواهد داشت.

اگر بخواهیم از نظر سلامتی مزیت ایمپلنت را بدانیم، باید گفت که سلامت بیمار با کاشت ایمپلنت ظریف به خطر نخواهد افتاد. بلکه کاشت باعث خواهد شد که فک فرد محافظت شده و از تحلیل رفتن آن نیز پیشگیری شود. برخلاف دندان مصنوعی که نیاز است هر چند سال یکبار تعویض شود ایمپلنت ظریف نیازی به تعویض نداشته و به صورت همیشگی در دهان بیمار خواهد ماند.

فواید ایمپلنت دندان ظریف

بدون شک دانستن مزایای ایمپلنت ظریف رغبت شما را برای تقبل هزینه کاشت ایمپلنت دندان بیشتر خواهد کرد. از دست دادن دندان در وهله اول یک امر وحشتناک است که برای جبران آن افراد هزینه کاشت انواع ایملنت دندان بخصوص ایمپلنت ظریف را پرداخت می کنند. از جمله مزایای ایمپلنت دندان ظریف شامل موارد زیر است:

  • ایمپلنت دندان دارای ظاهری بسیار زیبا و طبیعی است که چهره فرد را عادی نشان می دهد. وجود دندان طبیعی حالت مصنوعی به صورت نمی دهد.
  • فراموش نکنید که ایمپلنت ظریف صحبت کردن را برای فرد راحت خواهد کرد. زمانی که دندان از دست می رود یکی از مشکلاتی که افراد با آن مواجه هستند، عدم صحبت کردن عادی است. کاشت ایمپلنت دندان ظریف این نقص را جبران خواهد کرد.
  • بسیاری از پروتزهای دندان حالت متحرک و عدم ثبات دارند. از این رو چاق و لاغر شدن فرد باعث جابجا شدن پروتزهای دندان می شود. اما ایمپلنت ظریف ثابت در استخوان فک کاشته می شود و برای همیشه ثابت می ماند.
  • کاشت ایمپلنت ظریف به گونه ای است که مزاحم دیگر دندان های مجاور نخواهد شد.
  • طول عمر ایمپلنت ظریف با انجام مراقبت های پس از کاشت و رعایت بهداشت دهان و دندان برای سالیان طولانی ماندگار است.
  • پایه ایمپلنت دندان همانند ریشه دندان عمل می کند.

صفحه اینستاگرام دکتر مهران دانشمند متخصص ایمپلنت شهرکرد

مدت زمان کاشت ایمپلنت

برای کاشت ایمپلنت نیاز است که شما چند ماه تامل داشته باشید. این فرایند به صورت چند مرحله ای بوده و از زمان جایگذاری پایه ایمپلنت در استخوان فک تا زمان صاحب دندان شدن نیاز به سه تا شش ماه زمان است.

در برخی موارد نیاز است که ایمپلنت فوری کاشت شود و این نوع کاشت تنها نقش زیبایی را برای بیمار بازی می کند و نیاز است تا ساخت کامل ایمپلنت، بیمار صبر کند. برای التیام یافت بافت های پیرامون کاشت نیاز است که بیمار حدود 6 هفته تا 12 هفته صبر کند و در این مدت از ایمپلنت خود به خوبی مراقبت کند.

ایمپلنت ظریف | بهترین ایمپلنت شهرکرد

طول عمر ایمپلنت ظریف چقدر است؟

اگر می خواهید ایمپلنت سوئیسی ظریف تا آخر عمر با شما باشد نیاز است که از آن به خوبی مراقبت کنید. به طور معمول نیازی به تعویض ایمپلنت ها وجود ندارد اما طول عمر روکش دندان که بر پایه ایمپلنت سوار است حدود 10 تا 15 سال است که آن هم به بهداشت دهان و دندان بستگی دارد.

دکتر مهران دانشمند در دکتر آفبهترین ایمپلنت شهرکرد در کلینیک 24


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

علل و علائم پوسیدگی دندان شیری

چگونگی کاشت دندان با سلول های بنیادی

روشهای درمان درد دندان شیری

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *