ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان

ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان | بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان |

بررسی ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان

همیشه این سوال پیش خواهد امد که بهترین زمان برای کاشت ایمپلنت دندان و انجام مراحل پیوند استخوان چه وقتی است؟ شاید مناسب ترین جواب را از این مطلب در سایت سایت دکتر مهران دانشمند، بهترین ایمپلنت شهرکرد ببینید. باید خاطرنشان کرد که برنامه ریزی برای کاشت ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان، توسط ایمپلنتولوژیست تعیین می گردد.

وقتی صحبت از شرایط به میان می آید باید عوامل زیادی مانند میزان تراکم، ارتفاع و پهنای استخوان فک را در ذهن تداعی کرد. این موارد با کمک عکس اشعه ایکس قابل بررسی است و با استفاده از سی تی اسکن مشخص می شود. برای کاشت ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان نیز باید تمامی این موارد مورد بررسی قرار گیرد. تمامی این بررسی ها و ارزیابی ها دید خوبی نسبت به تراکم استخوان به متخصص ایمپلنت خواهد داد که در نهایت باعث می شود که متخصص با توجه به سنجیدن شرایط محل کاشت بهتر تصمیم گیری کند.

در بیشتر مواقع دندانپزشک تمایل دارد که عمل کاشت ایمپلنت دندان را همزمان با کشیدن دندان های بیمار انجام دهد. در مواردی که دندان بیمار دارای عفونت نباشد و استخوان فک سالم باشد عمل کاشت را نباید به تاخیر انداخت.

نحوه کاشت ایمپلنت دندان چگونه است؟

برای کاشت ایمپلنت دندان نیاز است که ابتدا وضعیت دندان ها مورد بررسی قرار گیرد. در شرایطی که تشخیص داده شود که امکان کاشت ایمپلنت وجود دارد همزمان با کشیدن دندان ها و با کمک بی حسی موضعی عمل کاشت انجام می شود. برای کشیدن دندان متخصص ابتدا لثه اطراف دندان های خراب را کنار می زند و پس از آن دندان پوسیده را بیرون می کشد. چنانچه دندان دارای چندین ریشه باشد بهتر است که این ریشه ها از هم تفکیک شده و به صورت تک تک آن را بیرون کشید.

پس از آن متخصص برای کاشت و محل مناسب قرارگیری وضعیت مناسب محل کاشت را مورد بررسی قرار می دهد در صورت تایید عمل کاشت انجام خواهد شد. فراموش نکنید که در برخی موارد نیاز است که اندکی از استخوان مورد بازسازی قرار گیرد.

کاشت ایمپلنت همزمان با کشیدن برخی دندان ها

در موارد خاص مانند کاشت ایمپلنت دندان های خلفی که دارای چند ریشه هستند بخصوص دندان هایی که دارای دو یا سه ریشه هستند، بهتر است عمل کاشت ایمپلنت دندان حدود 6 هفته به تاخیر انداخت. به طور معمول پس از کشیدن دندان عمل تحلیل لثه ها به مرور اتفاق می افتد که هزینه کاشت ایمپلنت دندان را برای بیمار چند برابر خواهد کرد. از این متخصص ایمپلنت تمام تلاش خود را انجام خواهد داد که در بهترین زمان ممکن کاشت ایمپلنت دندان را انجام دهد.

متخصص ایمپلنت تمام تلاش خود را انجام خواهد داد که بلافاصله پس از کشیدن دندان عمل کاشت را انجام دهد. با بررسی شرایط کاشت و مهیا بودن عمل جایگزینی دندان انجام شده و همچنین باعث افزایش طول عمر روکش ایمپلنت می شود.

شرایط کاشت ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان کدام اند؟

قرار گرفتن ایمپلنت فوری یا ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان در موارد مختلفی انجام می شود. این موارد شامل گزینه های زیر است:

  • از بین رفتن دندان در اثر ضربه و حادثه
  • کشیدن دندان های شیری در صورت عدم وجود دندان های دائمی
  • جذب مجدد ریشه
  • حفره های گسترده ای در دندان که قابل درمان نیستند
  • کاشت ایمپلنت بجای دندانهایی که در اثر بیماری پریودنتال تحرک دارند.

صفحه اینستاگرام دکتر مهران دانشمند متخصص ایمپلنت شهرکرد

شل شدن ایمپلنت دندان | بهترین ایمپلنت شهرکرد

اقدامات پیش از کشیدن دندان

برای افرادی که تمایل به کاشت ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان دارند نیاز است که اقدامات خاصی را انجام دهند. برای نمونه پیش از کشیدن دندان واجب است که مراحلی را طی کنند. در این مراحل متخصص دندانپزشکی ابتدای امر عکس پرتوی ایکس از دهان و دندان تهیه کرده و براساس موقعیت دندانی و میزان خرابی دندان بهترین روش را برای کشیدن دندان انتخاب می کند. در نظر داشته باشید که متخصص ها شیوه ای را انتخاب می کنند که سریعترین راه التیام و بهبودی را داشته باشد. البته بهتر است بدانید که کشیدن دندان عقل با کشیدن دندان های دیگر اندکی تفاوت دارد زیرا انواع دندان عقل را داریم.

به طور معمول کشیدن دندان به دو صورت امکان پذیر است:

کشیدن دندان با کمک جراحی: کاشت ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان کار را برای بیمار راحت تر خواهد کرد اما در این میان جراحی خود به تنهایی یک فرایند پیچیده است. جراحی را زمانی انجام می دهند که دندان از سطح لثه شکسته باشد یا از آن بیرونن نزده باشد. روند کار به این صورت است که متخصص یک برش کوچک بر روی لثه ایجاد کند. در برخی شرایط مورد نیاز است متخصص بخشی از استخوان پیرامون دندان نیز خارج شود و یا دندان به چند تکه تقسیم شود تا بتوان آن را خارج کند.

کشیدن ساده دندان: در این نوع و روش کشیدن دندان پس از مشاهده عکس های تهیه شده موقعیت دندانی مشخص شده و به صورت ساده و با کمک ابزاری به نام الواتور دندان بیمار لق می شود و پس از آن از فورسپس استفاده کرده تا آن را خارج کند.

طول عمر ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان چقدر است؟

تخمین طول عمر ایمپلنت دندان به نحوه نگهداری بیمار بستگی دارد. اما از نظر متخصص طول عمر آن شبیه به طول عمر یک دندان معمولی است. یک دندان معمولی را نگهداری صحیح و مراقبت های روزانه می توان تا آخر عمر داشت. ایمپلنت پس از کشیدن دندان نیز چنین شرایطی را دارد. اگر که فرد بتواند بهداشت دهان و دهان را رعایت کند و از جویدن مواد بسیار سخت با دندان خودداری کند می تواند برای 15 تا 20 و یا حتی بیشتر ایمپلنت را به همراه داشته باشد.

در برخی موارد شاید نیاز باشد که فرد تنها تاج دندان را تعویض کند و دیگر نیاز به کاشت دوباره ایمپلنت نباشد. در این موارد دیگر هزینه های تعویض تاج همانند هزینه کاشت برای فرد زیاد نخواهد بود.

دکتر مهران دانشمند در دکتر آفبهترین ایمپلنت شهرکرد در کلینیک 24


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

مزایا و معایب ارتودنسی بدون سیم

ایمپلنت آلفادنت

مزایا و معایب مینی ایمپلنت

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *