بررسی کاربردهای محافظ دندان

بررسی کاربردهای محافظ دندان | بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان |

بررسی کاربردهای محافظ دندان

همانگونه که متوجه شدید نایت گارد در واقع یک ابزار دندانپزشکی برای مراقبت از دندان‌ها در برابر فشار، شکستگی و تغییر رنگ است. علت اینکه گاهی اوقات لازم است از محافظ دندان استفاده کنیم به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه این مطلب از سایت دکتر مهران دانشمند، بهترین ایمپلنت شهرکرد قصد داریم به بررسی کاربردهای محافظ دندان بپردازیم و هر یک از این موارد را توضیح دهیم:

1- بهبود تنفس

افرادی که دچار خروپف هستند می‌توانند به دندانپزشک مراجعه کنند تا در صورتی که تأیید کرد با استفاده از نایت گارد مشکل تنفسی از طریق باز شدن مسیر تنفسی حل می‌گردد، حتماً در اولین فرصت برای تهیه محافظ دندان اقدام کنید.

2- جلوگیری از دندان قروچه

برخی از افراد عادت به دندان قروچه در زمان خواب دارند. این دندان قروچه فشار زیادی به دندان‌ها وارد کرده و باعث شکستگی آن‌ها و حتی پس روی لثه و تغییر موقعیت دندان‌ها می‌شود. در این زمان استفاده از محافظ دندان کمک می‌کند که این فشار به دندان‌ها وارد نشده و در واقع از سایش دندان‌ها جلوگیری می‌کند.

3- برای افراد سیگاری

افرادی که سیگاری هستند دچار تغییر رنگ دندان‌ها می‌شوند. این تغییر رنگ به دلیل دود سیگار رخ می‌دهد. بنابراین دندان‌های افراد سیگاری به تدریج به رنگ کرمی مایل به قهوه‌ای تغییر پیدا خواهد کرد. این موضوع اصلاً خوشایند نیست به خصوص اینکه دود سیگار به مینای دندان و لثه‌ها نیز آسیب وارد می‌کند. بنابراین افراد سیگاری باید از محافظ دندان استفاده کنند.

ارتودنسی بدون سیم چیست؟ | بهترین ایمپلنت شهرکرد

4- بعد از ارتودنسی

یکی دیگر از موارد لزوم استفاده از محافظ دندان زمانی است که شما ارتودنسی را انجام داده‌اید و الان درمان شما تمام شده است. اگر دندان‌ها را بلافاصله بعد از درمان به حال خود ر‌ها کنید، احتمال حرکت و جابه جا شدن آن‌ها بسیار زیاد خواهد بود. استفاده از محافظ دندان در زمان شب این امکان را فراهم می‌کند که دندان‌ها در جای خود تثبیت شوند و از حرکت دندان‌ها جلوگیری گردد.

5- محافظ دندان کودک

گاهی اوقات لازم است که کودکان نیز از محافظ دندان استفاده کنند. هدف از محافظ دندان کودک، حمایت از استخوان فک و دندان‌ها و جلوگیری از وارد شدن ضربه به آن‌ها و همچنین محافظت از بافت لثه است. در صورتی که کودک خود را به کلاس‌های ورزشی می‌فرستید قطعاً استفاده از محافظ دندان برای جلوگیری از شکستگی دندان بسیار مهم است. از طرف دیگر اگر کودک شما دندان قروچه می‌رود حتماً لازم است که شب‌ها از نایت گارد استفاده کنید تا دندان‌ها دچار مشکل فرسایش و شکستگی نشوند.

صفحه اینستاگرام دکتر مهران دانشمند متخصص ایمپلنت شهرکرد

6- محافظ دندان بوکس

کسانی که ورزش بوکس را انجام می‌دهند حتماً باید از محافظ دندان استفاده کنند چون هر ضربه‌ای که به صورت آن‌ها وارد می‌شود می‌تواند به‌ شدت دندان‌ها و استخوان فک را تحت تأثیر قرار دهد. از آنجایی که ورزش بوکس با ضربات زیاد و ناگهانی همراه است، بنابراین استفاده کردن از محافظ دندان تضمین‌کننده سلامتی دندان‌های خود شما خواهد بود. کافی است که به متخصص مراجعه کنید تا قالب‌گیری از دندان‌های شما انجام گرفته و بتوانید از محافظ دندان بوکس استفاده کنید. این نوع محافظ با سایر محافظ‌های دندان متفاوت است چرا که جنس آن و ضخامت آن باید به گونه‌ای باشد که بتواند فشار زیاد ناشی از ضربه را تحمل کند.

دکتر مهران دانشمند در دکتر آفبهترین ایمپلنت شهرکرد در کلینیک 24


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

پیوند لثه مصنوعی

علائم عفونت لثه

مهمترین دلایل پوسیدگی دندان

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *