بیمه و هزینه های ایمپلنت دندان

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | بیمه و هزینه های ایمپلنت دندان | بهترین ایمپلنت شهرکرد

بررسی بیمه و هزینه های ایمپلنت دندان

اکثر مردم از بیمه تامین اجتماعی برخوردار هستند و این بیمه تنها بخش کوچکی از خدمات دندانپزشکی را زیر پوشش خود دارد. بیمه تکمیلی نیز تا حدودی این هزینه ها را زیر پوشش خود قرار می دهد. معرفی ایمپلنت دندان بعنوان یک عمل زیبایی باعث شده است که بیشتر بیمه ها از آن حمایت نکنند. پرکردن، کشیدن دندان و جرم گیری و چند مورد دیگر توسط بیمه ها حمایت می شود. در مطلب امروز سایت دکتر مهران دانشمند بهترین ایمپلنت شهرکرد بیمه و هزینه های ایمپلنت دندان را مورد بررسی قرار می دهیم.

افرادی که از بیمه تکمیلی بهره مند هستند می توانند تا حدودی خود را از هزینه ایمپلنت دندان نجات دهند. بیمه تکمیلی یک گزینه عالی و ایده آل برای اقدام کردن کاشت دندان است. در نظر داشته باشید که همین بیمه تکمیلی نیز برای تقبل هزینه شرایط خاصی دارد که بیمار باید از آن مطلع باشد.

عوامل موثر در تعیین هزینه ایمپلنت

یک طرف قضیه است اما طرف دیگر عوامل موثر بر افزایش هزینه آن است. چندین مورد اساسی و مهم وجود دارد که این هزینه ها را تحت تاثیر قرار می دهد از جمله:

تعداد ایمپلنت مورد نیاز

گاهی تنها یک عدد می تواند جای خالی دندان را پر کند اما برخی مواقع نیاز است که شما چند ایمپلنت را استفاده کنید. بدون شک در این مواقع هزینه ایمپلنت دندان بیشتر می شود. برای نمونه انواع مختلف تعداد ایمپلنت به شرح زیر است:

  • ایمپلنت تک دندان: نیازمند به یک ایمپلنت است.
  • بریج بر پایه ایمپلنت: سه ایمپلنت را بر روی یک پایه بریج قرار می دهند.
  • کاشت ایمپلنت All on 4: تمام دندان ها را بر روی 4 ایمپلنت جای می دهند.
  • جایگذاری ایمپلنت اوردنچر: دندان های یک فک بر روی 6 یا 8 واحد ایمپلنت کاشت می شود.

به طور دقیق نمی توان گفت که بیمه چه تعداد را تحت پوشش قرار می دهد زیرا هر مرکزی برای خود قوانین خاصی را دارد. سعی کنید پیش از مراجعه و هر گونه اقدامی از جزییات بیمه طرف قرارداد خود اطلاعات کسب کنید.

روش های مراقبت صحیح از ایمپلنت دندان | بهترین ایمپلنت شهرکرد

نوع و برند ایمپلنت

یکی دیگر از مواردی که هزینه ایمپلنت دندان را افزایش می دهد، نوع و برند و جنس ایمپلنت دندان است. وجود انواع مارک ها و برندها باعث شده است که این قیمت بالا و پایین شود. شما می توانید برای آشنایی با انواع برندهای ایمپلنت آمریکایی، ایمپلنت سوئیسی، ایمپلنت کره ای و حتی ایرانی دیگر مقالات مرکز ایران ایمپلنت را مطالعه نمایید.

صفحه اینستاگرام دکتر مهران دانشمند متخصص ایمپلنت شهرکرد

چگونگی کاشت دندان

پیشرفت تکنولوژی و تجهیزات دندانپزشکی باعث شده است که انواع روش های کاشت ایمپلنت دندان به وجود آید. کاشت ایمپلنت فوری، ایمپلنت دیجیتال یک روزه، ایمپلنت معمولی یا استاندارد و دیگر روش ها هر کدام قیمت و هزینه مخصوص به خود را دارند. با توجه به شرایط بیمار و تصمیم متخصص می توان یکی از این متدها را برای کاشت انتخاب نمود. آیا هر کدام از روش های کاشت ایمپلنت شامل بیمه می شود؟ برای جواب صحیح و دقیق این سوال نیز بهتر است با مرکز درمانی مورد نظر خود تماس حاصل فرمایید.

قیمت نهایی ایمپلنت دندان

هزینه دندانپزشکی برخلاف سایر خدمات زیبایی در همان ابتدا تعرفه و قیمت مشخصی ندارد. همان طور که در بالا ذکر شد، عوامل زیادی می تواند قیمت ایمپلنت را تحت تاثیر قرار دهد. پس از معاینات اولیه و بررسی های پزشکی توسط متخصص می توان هزینه و تعداد جلسات کاشت ایمپلنت را تشخیص داد.

دکتر مهران دانشمند در دکتر آفبهترین ایمپلنت شهرکرد در کلینیک 24


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

افزایش طول عمر ایمپلنت دندان

علل سیاه شدن ایمپلنت دندان

دندان مناسب برای کاشت ایمپلنت

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *