تفاوت ایمپلنت دیجیتال و ایمپلنت معمولی

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | تفاوت ایمپلنت دیجیتال و ایمپلنت معمولی | بهترین ایمپلنت شهرکرد

تفاوت ایمپلنت دیجیتال و ایمپلنت معمولی در چیست؟

در مطلب امروز از سایت دکتر مهران دانشمند بهترین ایمپلنت شهرکرد قصد داریم به بیان و بررسی تفاوت ایمپلنت دیجیتال و ایمپلنت معمولی بپردازیم.ایمپلنت دیجیتال به صورت کلی از شرایطی مانند ایمپلنت معمولی برخوردار است. اما در این روش که جدیدتر از روش ایمپلنت معمولی است از دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته پزشکی برای ترمیم دندان به روش ایمپلنت استفاده می شود و از نرم افزار های سه بعدی برای ترمیم دندان کمک گرفته می شود که استفاده از این تجهیزات باعث می شود تا نتیجه کلی حاصل از ایمپلنت دیجیتال در مقایسه با ایمپلنت معمولی بهتر باشد و میزان درد و خونریزی در حین جراحی بیماران نیز کاهش پیدا کند.

به صورت کلی ایمپلنت دیجیتال از شرایط بهتری برخوردار است و کیفیت ترمیم دندان با این روش بالاتر است.

عمر ایمپلنت دیجیتال

ایمپلنت دیجیتال از مزایای بسیار زیادی برخوردار است. که یکی از مهم ترین مزایای آن برخوردار بودن از طول عمر بسیار بالا است و کسانی که از این روش برای ترمیم دندان های خود استفاده می کنند، می توانند حتی تا پایان عمر خود نیز از مزایای ایمپلنت دیجیتال بهره مند گردند.

بنابراین عمر ایمپلنت دیجیتال را می توان تا پایان عمر اشخاص در نظر گرفت. البته لازم به ذکر است که رعایت نکات بهداشتی دهان و مراقبت های مورد نیاز از ایمپلنت نیز در این موضوع تاثیر گذار خواهد بود.

چرا ایمپلنت دیجیتال دارای عمر زیادی است؟

علت این موضوع که ایمپلنت دیجیتال از عمر زیادی برخوردار است. و میزان دوام و ماندگاری آن حتی از ایمپلنت معمولی نیز بیشتر است را می توان این مساله در نظر گرفت که در ایمپلنت دیجیتال از دستگاه های پیشرفته و نرم افزار های سه بعدی برای جراحی دندان و ترمیم دندان ها به روش ایمپلنت دیجیتال کمک گرفته می شود که استفاده از این نرم افزار های سه بعدی پیشرفته در حین جراحی ایمپلنت باعث می شود تا میزان خطاهای پزشکی به میزان بسیار زیادی کاهش پیدا کند و قطعات ایمپلنت در بهترین و عالی ترین شرایط ممکن در دهان نصب شوند.

نحوه اثرگذاری نرم افزار های سه بعدی در عمر ایمپلنت دیجیتال

استفاده از نرم افزار های سه بعدی ایمپلنت دیجیتال در ترمیم دندان ها شرایطی به شرح زیر را ایجاد می کند. که به این شکل باعث افزایش طول عمر ایمپلنت و بهبود کیفیت کار می گردد:

تفاوت ایمپلنت دیجیتال و ایمپلنت معمولی | بهترین ایمپلنت شهرکرد

نصب پایه ایمپلنت با بهترین زاویه برای روکش

استفاده از نرم افزار های سه بعدی باعث می شود که پزشک بتواند پایه ایمپلنت را دقیقا بر اساس زاویه روکش ایمپلنت در داخل فک نصب کند و هر چه زاویه سازی روکش و پایه به شکل بهتر و دقیق تری انجام شود، عمر ایمپلنت دیجیتال نیز افزایش پیدا می کند.

تعیین عمق مناسب فک برای قرار گرفتن پایه ایمپلنت

با استفاده از این نرم افزار های سه بعدی پزشک قادر است تا عمق قرار گرفتن پایه ایمپلنت در داخل استخوان فک را تشخیص دهد. و بررسی کند که پایه ایمپلنت تا چه قسمتی از استخوان فک باید پایین برود تا به عصب فک برخورد نکند.

صفحه اینستاگرام دکتر مهران دانشمند متخصص ایمپلنت شهرکرد

قرار گرفتن پایه ایمپلنت در بهترین تراکم استخوانی

در روش ایمپلنت دیجیتال این امکان وجود دارد که پزشک بتواند پایه ایمپلنت را در بهترین تراکم استخوانی قرار دهد که این موضوع نیز به میزان بسیار زیادی در طول عمر و دوام ایمپلنت دندان موثر واقع می شود.

قرار گرفتن پایه ایمپلنت در بهترین فاصله از سینوس ها

در بسیاری از مواقع قرار دادن پایه ایمپلنت دندان هایی که در مجاورت سینوس قرار دارند، با مشکلاتی همراه می شود. اما در ایمپلنت دیجیتال با استفاده از نرم افزار های سه بعدی مورد نظر پزشک قادر است که پایه ایمپلنت این نوع دندان ها را در بهترین فاصله از سینوس ها قرار دهد و از بروز مشکلات سینوسی نظیر: پاره شدن جداره سینوس جلوگیری به عمل آورد که این مساله هم از جمله مسائلی است که در افزایش طول عمر ایمپلنت دیجیتال نقش دارد.

آیا مراقبت های فردی در عمر ایمپلنت دیجیتال تاثیر دارد؟

یکی از مهم ترین مسائلی که می تواند در عمر ایمپلنت دیجیتال موثر باشد، مراقبت ها و رعایت بهداشت دهان و دندان است که باید توسط افراد رعایت شود. به صورت کلی افرادی که از ایمپلنت برای ترمیم دندان های خود استفاده می کنند مانند سایر افراد به رعایت بهداشت دهان و دندان نیاز دارند.

در صورتی که بهداشت دهان و دندان به خوبی توسط این افراد رعایت نشود. طول عمر ایمپلنت کاهش پیدا می کند و مشکلاتی برای افراد ایجاد می گردد.

دکتر مهران دانشمند در دکتر آفبهترین ایمپلنت شهرکرد در کلینیک 24


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

بعد از بخیه های ایمپلنت دندان چه نکاتی را رعایت کنیم؟

قبل و بعد از جنیوپلاستی چه نکاتی را رعایت کنیم؟

شل شدن ایمپلنت دندان چه موقع رخ می دهد؟

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *