درمان های مختلف برای دندان قروچه

درمان های مختلف برای دندان قروچه | بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان |

بررسی درمان های مختلف برای دندان قروچه

مسلما دندان قروچه یک عارضه بسیار نگران‌کننده برای بیماران خواهد بود و اغلب افرادی که دچار این بیماری هستند فکر می‌کنند تا آخر عمر باید دندان قروچه یا همان براکسیسم را تحمل کنند. در صورتی که این گونه نیست. در نوشته امروز از سایت دکتر مهران دانشمند، بهترین ایمپلنت شهرکرد درمان های مختلف برای دندان قروچه را مورد بررسی قرار می دهیم. خوشبختانه روش‌ های درمان دندان قروچه این امکان را فراهم می‌کند تا شما بتوانید هر چه زودتر از شر این بیماری خلاص شده و در نتیجه به حفظ سلامت دندان‌ها و استخوان فک خود کمک کنید.

استفاده از محافظ دندان

در اولین قدم باید از محافظ دندان قروچه استفاده شود. متخصص برای شما نایت گارد طراحی خواهد کرد. باید به خصوص در هنگام خواب، نایت گارد بر روی دندان‌های خود قرار دهید. تا در زمان براکسیسم فشاری به دندان‌ها وارد نشود چون دندان قروچه باعث ساییدگی شدید دندان‌ها خواهد شد ولی وقتی نایت گارد بر روی دندان‌ها قرار گیرد، از سایش دندان جلوگیری می‌گردد.

درمان ریشه دندان

در مرحله بعد باید ریشه دندان قروچه، درمان گردد. در صورتی که شما به بیماری‌های روحی مبتلا شده‌اید. باید تحت نظر مشاور و روانشناس قرار بگیرید تا شرایط روحی را به حالت اعتدال و نرمال رسانده و در نتیجه دندان قروچه برطرف گردد.

علت دندان قروچه | بهترین ایمپلنت شهرکرد

رعایت رژیم غذایی

از طرف دیگر رژیم غذایی شما نیز تأثیر بسیار زیادی بر بهبود شرایط روحی شما خواهد داشت. برای مثال مصرف کردن میوه و سبزیجات تازه، پرهیز از خوردن فست فود و نوشیدنی‌های گازدار و همچنین استفاده از دمنوش‌های گیاهی، به کاهش استرس به خصوص قبل از خواب کمک می‌کند. افرادی که دچار براکسیسم می‌شوند به هیچ عنوان نباید آدامس بجوند چون آدامس باعث می‌شود بیشتر در معرض براکسیسم قرار گیرند.

صفحه اینستاگرام دکتر مهران دانشمند متخصص ایمپلنت شهرکرد

عوارض عدم درمان دندان قروچه

در صورتی که در میان دوستان و یا افراد خانواده خود کسی را سراغ دارید که به دندان قروچه یا براکسیسم مبتلا شده است، باید هر چه زودتر درمان را آغاز کنید. عوارض ناشی از عدم درمان دندان قروچه عبارتند از:

  • به دلیل فشار‌های بسیار زیادی که به دندان‌ها وارد می‌شود. شکستگی و پوسیدگی دندان‌ها بسیار شایع خواهد شد.
  • از طرف دیگر این فشار به فک‌ها نیز تحمیل شده و بر مرور زمان دچار درد در فک، انحراف فک و تحلیل در استخوان فک نیز خواهید شد.
  • مسلماً ادامه‌دار شدن دندان قروچه مشکلات دیگر شامل درد در ناحیه شقیقه‌ها، گردن و گوش را نیز به همراه داشته و قطعاً چنین شرایطی بسیار آزاردهنده خواهد بود.
  • به طور کلی اگر درمان دندان قروچه یا براکسیسم به تعویق بیفتد، استخوان‌هایی که در ناحیه فک، شقیقه و گوش وجود دارد به شدت تحت تأثیر قرار گرفته و به طور کلی اسکلت صورت شما دچار آسیب‌های جدی خواهد شد.

دکتر مهران دانشمند در دکتر آفبهترین ایمپلنت شهرکرد در کلینیک 24


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

نکات مراقبتی قبل و بعد از لیفت سینوس

مقایسه دندان مصنوعی ژله ای با معمولی

نکاتی برای رفع بوی بد دهان

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

2 thoughts on “درمان های مختلف برای دندان قروچه”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *