دلایل بوی بد دهان

دلایل بوی بد دهان | بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان |

بررسی دلایل بوی بد دهان

عوامل مختلفی باعث بوی بد دهان می‌شوند. در ادامه این مطلب از سایت دکتر مهران دانشمند، بهترین ایمپلنت شهرکرد دلایل بوی بد دهان را بررسی خواهیم کرد :

رژیم غذایی

کسانی که از مواد غذایی همانند سیر، پیاز و حتی قهوه استفاده می‌کنند، دچار بوی بد دهان نیز می‌شوند. اما علت این اتفاق چیست؟ زمانی که شما از این قبیل مواد سنگین در رژیم غذایی روزانه خود استفاده می‌کنید، معده باید اسید بیشتری را برای هضم این قبیل مواد غذایی سنگین مصرف کند. روغن‌های آزاد شده از این مواد، وارد جریان خون شده و سپس به ریه‌ها می‌رسند. به همین دلیل است که در زمان تنفس کردن، بوی سیر و پیاز از دهان شما ساطع خواهد شد. البته مدت زمان ماندگاری این بو، بین یک تا سه روز متفاوت است. خوشبختانه راهکار‌هایی وجود دارد که کمک می‌کنند شما هر چه زودتر از شر این بوی آزاد شده از مواد غذایی راحت شوید. کافی است کمی در اینترنت تحقیق کرده و راهکارهای مختلف را امتحان کنید.

عدم رعایت بهداشت دهان و دندان

مهمترین عاملی که باعث بوی بد دهان می‌شود، عدم توجه به بهداشت دهان و دندان است. وقتی شما از خمیر دندان استفاده نکنید و یا اینکه تعداد دفعات مسواک زدن در طول روز را به درستی رعایت نکنید، مواد غذایی در زیر دندان‌های شما باقی مانده و پلاک‌ها بر روی دندان تشکیل می‌شوند. همین جرم‌ها به دلیل اینکه فعالیت‌های باکتری‌ها را به همراه خواهند داشت، باعث پوسیدگی دندان‌ها شده و از طرف دیگر بوی بد دهان شما را تشدید می‌کنند.

دلایل بوی بد دهان | بهترین ایمپلنت شهرکرد

خشکی دهان

به طور کلی اگر دهان شما خشک شود، به دلیل اینکه بزاق کافی برای مرطوب نگه داشتن دهان ترشح نمی‌شود، در نتیجه دهان به خوبی تمیز نشده و همین موضوع باعث می‌شود فعالیت باکتری‌ها در دهان افزایش یابد که به دنبال آن، بوی بد دهان افزایش می‌یابد. در ایام ماه رمضان این اتفاق برای همه کسانی که روزه‌دار هستند، رخ می‌دهد. چون در طول ساعاتی که روز می‌گیرند نمی‌توانند آب و غذا مصرف کنند، دهان به شدت خشک شده و فعالیت باکتری‌ها و در نتیجه بوی بد دهان بیشتر می‌شود. بنابراین در طول روز حتماً آب بنوشید و به خصوص در فصل تابستان از میوه‌های مرطوب برای تأمین نیاز آبی بدن خود استفاده کنید.

سینوزیت

به طور کلی عفونت در سینوس‌ها، مجاری بینی و حلق باعث بوی بد دهان شما می‌شود. در زمان بیماری اگر شما دارو‌ها را به دقت مصرف کنید تا هر چه زودتر مقام عفونت برطرف شود، بوی بد دهان نیز سریعتر برطرف خواهد شد.

صفحه اینستاگرام دکتر مهران دانشمند متخصص ایمپلنت شهرکرد

سیگار و دخانیات

نکته‌ای که لازم است افراد سیگاری به آن توجه داشته باشند، این است که چون سیگار باعث می‌شود بزاق دهان خشک شده و در نتیجه مجاری هوایی نیز خشک شوند، همین خشکی به صورت مستقیم بر روی بوی دهان تأثیر گذاشته و در نتیجه به تدریج دچار بوی بد دهان خواهند شد. اگر مصرف سیگار و دخانیات را ادامه دهید، این بو برای همیشه در دهان شما تثبیت می‌گردد.

دکتر مهران دانشمند در دکتر آفبهترین ایمپلنت شهرکرد در کلینیک 24


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

خونریزی لثه

لیفت سینوس

مقایسه دندان مصنوعی ثابت و متحرک

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *