دندان مصنوعی برای جوانان

دندان مصنوعی برای جوانان | بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان |

درباره دندان مصنوعی برای جوانان بیشتر بخوانید

در مطلب امروز از سایت دکتر مهران دانشمند، بهترین ایمپلنت شهرکرد نکاتی را درباره استفاده از دندان مصنوعی برای جوانان خدمت شما بیان کنیم. با ما همراه باشید.

علت استفاده از در دندان مصنوعی برای جوانان

اگر به بهداشت دهان و دندان توجه ویژه داشته باشیم مسلما سلامتی دندان ها بیشتر حفظ شده و طول عمر مفید آنها طولانی تر می‌گردد.

بنابراین با توجه به آنچه که گفته شد، یکی از مهمترین دلایل استفاده از دندان مصنوعی در افراد جوان، خراب شدن ریشه بسیاری از دندان ها است. متاسفانه برخی از افراد از همان دوران کودکی به بهداشت دهان و دندان خود اهمیت نمی دهند و حتی زمانی که دچار مشکلاتی همانند عفونت دندان می شوند بدون مراجعه به متخصص، خود درمانی را آغاز کرده و نمی‌دانند این عفونت تا چه حد می‌تواند ریشه دندان را مورد آسیب قرار دهد.

همین عوامل دست به دست هم می دهد و ریشه دندان‌ها را از بین می‌برد. به همین دلیل این افراد جوان عمده دندان های خود را از دست می‌دهند و مجبور هستند به سراغ راهکارهایی همانند دندان مصنوعی برای افراد جوان بروند تا بتوانند فضای خالی را در داخل دندان‌های خود پر کنند.

یکی دیگر از دلایل نیاز به دندان مصنوعی برای افراد جوان، از دست رفتن دندان‌ها در اثر سانحه است. برای مثال اگر در اثر تصادف بخش زیادی از دندان‌های خود را از دست بدهید، دیگر تفاوتی نمی‌کند شما در چه سنی قرار دارید. به هر حال باید به فکر جایگزین کردن دندان‌های از دست رفته باشید که یکی از روش‌های مناسب برای شما، استفاده از دندان مصنوعی است.

انواع دندان مصنوعی برای جوانان

خوشبختانه تنوعی که در بین انواع دندان مصنوعی برای جوانان وجود دارد این امکان را فراهم می‌کند که براساس تعداد دندان‌های از دست رفته، بتوانیم یک روش مناسب را انتخاب کنیم. برای مثال:

دندان مصنوعی جزئی

شاید در اثر تصادف و یا در اثر عواملی همانند عفونت لثه و دندان‌ها، چند دندان را به طور کامل در کنار یکدیگر از دست داده‌اید. اینکه بخواهید به خاطر این چند دندان از دست رفته کل دندان‌ها را بکشید و از دندان مصنوعی کامل استفاده کنید، اصلاً عاقلانه نیست. در چنین شرایطی می‌توانید از دندان مصنوعی جزئی استفاده نمایید.

برای این منظور دندان مصنوعی متحرک برای شما مناسب خواهد بود. در دندان مصنوعی متحرک، قالب پلاستیکی به گونه‌ای طراحی می‌شود که بر روی دندان‌های طبیعی قرار می گیرد و در نتیجه پروتز دندان را همانند یک قلاب، به دندان‌های طبیعی وصل می‌کند. شما هر بار که غذا می‌خورید باید این دندان مصنوعی را خارج کنید تا بتوانید زیر دندان‌ها را تمیز نمایید. اما دندان مصنوعی ثابت همانند ایمپلنت دندان بوده و پروتز دندانی با دو پیچ به استخوان فک شما ثابت می‌شوند.

دندان مصنوعی کامل

این نوع دندان مصنوعی برای آن دسته از افرادی که عمده دندان‌ها را از دست داده‌اند و در حد ۲ تا ۳ عدد دندان در داخل دهان آن‌ها باقی مانده است، گزینه بسیار مناسبی خواهد بود.

دندان مصنوعی برای جوانان | بهترین ایمپلنت شهرکرد

نگهداری از دندان مصنوعی

اگر قرار است از دندان مصنوعی استفاده کنید باید چند نکته را در نظر داشته باشید:

  • اگر دندان مصنوعی شما متحرک است باید بعد از هر بار غذا، آن را از دهان خارج کنید و به طور کامل بشویید. در غیر این صورت مواد غذایی زیر دندان جمع می‌شوند و باعث بو گرفتن دهان خواهند شد. از طرف دیگر همین تجمع مواد غذایی باعث رشد باکتری‌ها می شود و مشکلات لثه برای شما به وجود می‌آید.
  • آن دسته از افرادی که دندان مصنوعی متحرک دارند، باید هر از گاهی شب‌ها قبل خواب، دندان‌ها را از داخل دهان خارج کرده و در داخل آب بگذارند تا بافت دندان نرم باقی بماند و به لثه آسیبی وارد نکند.
  • اگر قرار است شما از دندان مصنوعی برای افراد جوان استفاده کنید. حتماً باید به این موضوع توجه داشته باشید که خوردن غذا‌های سخت با دندان مصنوعی آسیب جدی را به دندان وارد کرد و پروتز دندانی شما می‌شکند. از طرف دیگر فشار زیادی از دندان‌ها به فک شما وارد خواهد شد. بنابراین به هیچ عنوان تا آخر عمر خوراکی‌های سخت را با دندان خود نخورید.

صفحه اینستاگرام دکتر مهران دانشمند متخصص ایمپلنت شهرکرد

مشکلات و فواید استفاده از دندان مصنوعی برای افراد جوان

وقتی که در مورد دندان مصنوعی صحبت می‌کنیم افراد جوان سریعا جبهه می‌گیرند. چون به هر حال وجود پروتز متحرک در دهان آن‌ها هم بر روی شکل ظاهری فک و در نتیجه صحبت کردن تأثیر می‌گذارد. همچنین به مرور زمان فشاری که از دندان به استخوان فک وارد می‌شود، باعث تحلیل استخوان فک خواهد شد.

پس بعد از چند سال باید دندان مصنوعی را عوض کنید. البته اگر شما از دندان مصنوعی ثابت استفاده کنید این مشکلات برای شما وجود نخواهد داشت. اما اگر به سراغ دندان مصنوعی متحرک بروید یک مزیت بزرگ این است که هر زمان که بخواهید می‌توانید دندان را از دهان خود خارج کرده و از ایمپلنت دندانی استفاده کنید.

دکتر مهران دانشمند در دکتر آفبهترین ایمپلنت شهرکرد در کلینیک 24


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

درمان و پیشگیری پوسیدگی دندان

لمینت متحرک دندان

چسب دندان مصنوعی

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *