روش های مراقبت صحیح از ایمپلنت دندان

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | روش های مراقبت صحیح از ایمپلنت دندان | بهترین ایمپلنت شهرکرد

بررسی روش های مراقبت صحیح از ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان یکی از روش های پرطرفدار جایگزین دندان های از دست رفته می باشد. برای جبران دندان های از بین رفته انواع روش های کاشت و دندان مصنوعی وجود دارد. بسته به شرایط بیمار و مقدار هزینه ای که پرداخت می کند، انواع روش های کاشت وجود دارد. اما ایمپلنت دندان به دلیل ماندگاری بسیار زیاد و شبیه بودن به دندان طبیعی، بیشتر از دیگر متدها مورد استفاده قرار می گیرد. در مطلب امروز سایت دکتر مهران دانشمند بهترین ایمپلنت شهرکرد روش های مراقبت صحیح از ایمپلنت دندان را مورد بررسی قرار می دهیم.

طول عمر زیاد ایمپلنت دندان بستگی به مراقبت های پس از کاشت دارد. برای افرادی که به تازگی ایمپلنت دندان را انجام داده اند و یا می خواهند در آینده نزدیک اقدام کنند؛ روش های مختلف نگهداری از دندان ایمپلنت وجود دارد.

استفده از مسواک نایلونی نرم

بدون شک پس از کاشت ایمپلنت دندان بایستی مسواک خود را عوض کنید. مسواک های مخصوص ایمپلنت دندان به صورت نرم نایلونی می باشد که آسیبی به ایمپلنت وارد نمی کند. علاوه براین با استفاده از Proxabrush به راحتی می توان نواحی با دسترسی مشکل دندان ایمپلنت را تمیز کرد. به هیچ عنوان از ابزارهای فلزی برای تمیزکردن دندان خود استفاده نکنید. نخ دندان کشیدن به صورت مرتب و اصولی بهترین روش نگهداری از دندان ایمپلنت است.

عدم مصرف محصولات ساینده

هنوز چند روش دیگر وجود دارد که بدانیم چگونه از دندان ایمپلنت نگهداری کنیم. خمیر دندان و دهانشویه از دیگر مواردی است که باید بعد از کاشت حتما در خریداری آن دقت شود. برای نمونه خرید خمیر دندان هایی با طعم تند و تیز مانند نعناع و دارچین به مرور زمان برای شما احساس ناراحتی را به همراه دارد. خمیر دندان های مخصوص ایمپلنت دندان وجود دارد که در اکثر موارد متخصص ایمپلنت بعد از کاشت آن را توصیه می کند.

ایمپلنت بدون درد | بهترین ایمپلنت شهرکرد

کشیدن نخ دندان

همانگونه که در ابتدا ذکر شد، ایمپلنت دندان همانند دندان طبیعی است. صحبت کردن و غذا خوردن با دندان ایمپلنت همچون دندان طبیعی انسان راحت و بدون دردسر است. اما تمیز نگهداشتن آن هم مانند دندان های خود انسان دقت لازم را می طلبد. نخ دندان بعد از کاشت ایمپلنت نقش پررنگ تری را به خود می گیرد. زمانی که بیمار از دکتر خود سوال می کند که چگونه از دندان ایمپلنت نگهداری کنم؟ یکی از جواب های متخصص استفاده مرتب و روزانه از نخ دندان است.

سعی کنید بر روی گوشی خود زمان نخ دندان کشیدن را در حالت هشدار قرار دهید. در کیف خود یا ماشین حتما نخ دندان را قرار دهید.

نخوردن غذاهای چسبناک و سفت

نه تنها برای دندان ایمپلنت بلکه برای دندان های طبیعی نیز خوردن غذاهای چسبناک و سفت به مرور زمان دردسرساز می شود. برای نموه خوردن موارد غذایی زیر می تواند به ایمپلنت دندان آسیب وارد کند:

  • میوه خشک سفت
  • آب نبات
  • یخ
  • چیپس سیب زمینی
  • سیب سفت
  • هویج
  • نان سفت
  • استیک
  • مراجعه مرتب به دندانپزشکی

صفحه اینستاگرام دکتر مهران دانشمند متخصص ایمپلنت شهرکرد

با مراجعه منظم در طول سال به دندانپزشکی و بررسی سلامت ایمپلنت دندان. در ابتدا شاید فرایند کاشت ایمپلنت طولانی باشد اما برای سال های طولانی می توانید از آن استفاده کنید. از این رو مراجعه در طول سال به دندانپزشک برای بررسی سلامت ایمپلنت امری ضروری و واجب است. هر چقدر فرد به ایمپلنت دندان اهمیت دهد و مراقبت های پس از کاشت را جدی بگیرید، می تواند برای سال های بیشتری از ایمپلنت استفاده کند.

با وجود نکات گفته شده، بهتر است بدانید که مراقبت های 48 سال پس از کاشت بسیار مهم تر و ضروری تر می باشد. سعی کنید به نکات گفته شده توسط متخصص به خوبی گوش دهید و تمام نکات را رعایت کنید. برای نمونه اجازه دهید که پانسمان برای یک ساعت در دهان بماند. در صورت وجود خونریزی حتما به دندانپزشکی مراجعه کنید. محل جراحی را زیاد دستکاری نکنید. پس از 24 ساعت که از کاشت ایمپلنت گذشت، از آب نمک استفاده شود.

دکتر مهران دانشمند در دکتر آفبهترین ایمپلنت شهرکرد در کلینیک 24


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

کاربردهای ایمپلنت ثانویه

بررسی ایمپلنت دندان لترال

مزیت های کاشت ایمپلنت One Q دنتیس

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *