سن مناسب برای کاشت ایمپلنت دندان خلفی

سن مناسب برای کاشت ایمپلنت دندان خلفی |بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان |

بررسی سن مناسب برای کاشت ایمپلنت دندان خلفی

در مطلب امروز از سایت دکتر مهران دانشمند بهترین ایمپلنت شهرکرد قصد داریم سن مناسب برای کاشت ایمپلنت دندان خلفی را بررسی کنیم.  اگر بخواهیم براساس تفکر قدیمی بهترین سن برای کاشت ایمپلنت دندان را بگوییم، به محض کامل شدن رشد و نمو دندان های دائمی، شما می توانید کاشت ایمپلنت دندان را انجام دهید. این زمان برای زنان حدود 16 سالگی و برای مردان حدود 18 سالگی است. اما به تازگی متخصص های دندانپزشکی اعلام کرده اند که دندان ها در طول زندگی فرد حرکت می کند ولیکن ایمپلنت دندان ثابت در جای خود می ماند.

دندان های خلفی در اکثر مواقع به صورت افقی به سمت جلو حرکت می کند. زمانی که دیگر دندان ها به حرکت عادی خود ادامه دهند، در دو طرف ایمپلنت خلفی فضا ایجاد می شود. از این رو بیشتر دندانپزشکان اعتقاد دارند چنانچه افراد تا سن 25 تا 30 سالگی برای کاشت ایمپلنت دندان صبور باشند، درصد موفقیت کاشت ایمپلنت را بالا برده اند.

چگونگی کاشت ایمپلنت دندان خلفی

برای کاشت ایمپلنت دندان به طور معمول روش های تک مرحله ای، دو مرحله ای و یا فوری وجود دارد. متخصص براساس شرایط بیمار و موقعیت دندان یک روش را انتخاب می کند. همانگونه که در ابتدا گفته شد، دندان های خلفی به دلیل موقعیت خاص و کم بودن تراکم استخوان، نیاز به زمان بیشتری برای کاشت دارند. در صورتی که زمان زیادی هم از جای خالی دندان گذشته باشد، این مدت زمان نیز برای کاشت افزایش پیدا می کند.

مقایسه ایمپلنت تیتانیوم با زیرکونیا | بهترین ایمپلنت شهرکرد

از سوی دیگر کاشت ایمپلنت خلفی فک بالا با فک پایین به دلیل حساس بودن جای دندان نیز کاشت ایمپلنت را متفاوت تر خواهد کرد. به طور مثال چنانچه زمان زیادی از جای خالی دندان خلفی فک بالا گذشته باشد، سینوس فکی گسترش پیدا می کند. این عمل باعث خواهد شد که ارتفاع کافی از استخوان فکی جهت کاشت ایمپلنت دندان خلفی باقی نماند. برای انجام عمل کاشت ایمپلنت نیاز است که بیمار ابتدا به کمک جراحی سینوس لیفت، محل کاشت را فراهم سازد.

صفحه اینستاگرام دکتر مهران دانشمند متخصص ایمپلنت شهرکرد

فواید کاشت ایمپلنت خلفی

شاید در ابتدا ایمپلنت دندان یک فرایند طولانی و بسیار تخصصی باشد. اما شما با کاشت ایمپلنت دندان خلفی می توانید از مزایای زیر بهره مند شوید:

  • بازیابی توانایی جویدن و صحبت کردن
  • نیازی به برداشتن دندان های جایگزین برای تمیز کردن آنها نیست
  • کاملا طبیعی به نظر برسد
  • جلوگیری از افتادگی صورت

دکتر مهران دانشمند در دکتر آفبهترین ایمپلنت شهرکرد در کلینیک 24


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

بررسی پروتز دندان

عصب کشی دندان

عوارض جراحی جنیوپلاستی

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *