سیاه شدن دندان پس از جرمگیری

سیاه شدن دندان پس از جرمگیری | بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان |

بررسی دلایل سیاه شدن دندان پس از جرمگیری

در این مطلب از سایت دکتر مهران دانشمند، بهترین ایمپلنت شهرکرد قصد داریم به بررسی دلایل سیاه شدن دندان پس از جرمگیری بپردازیم. تصور برخی از افراد این است که بعد از جرمگیری دندان یا بروساژ دندان، از این پس دندان‌هایی همیشه سفید خواهند داشت. در صورتی که این تصور کاملاً اشتباه است. مهمترین دلایل سیاه شدن دندان بعد از جرمگیری عبارتند از:

  • اگر شما در چند روز اول بعد از جرمگیری دندان به سراغ دخانیات بروید، این بار دندان‌های شما سریع‌تر از قبل سیاه می‌شوند.
  • باید بیشتر از قبل به بهداشت دهان و دندان توجه کنید. به خصوص در یک هفته اول حتماً در سه وعده غذایی مسواک بزنید. و در صورت خوردن نوشیدنی‌ها و خوراکی‌های رنگی، دندان‌های خود را بشویید.
  • در ۴۸ ساعت اول بعد از جرمگیری، به سراغ نوشیدنی‌ها و خوراکی‌های رنگی نروید. چرا که دندان‌های شما به تازگی جرمگیری شده و مستعد تغییر رنگ هستند. بنابراین به هیچ عنوان نباید با مصرف مواد غذایی رنگی شرایط را برای سیاه شدن دندان‌ها فراهم کنید.
  • البته این نکته را نیز در نظر بگیرید که ممکن است این سیاهی نشانه‌ای از پوسیدگی دندان‌ها باشد. بنابراین اگر این سیاه شدن با درد همراه بود، باید متخصص دندان‌های شما را کنترل کند و در صورت رسیدن به عصب، عصب کشی دندان انجام گیرد.

روش های پیشگیری از تغییر رنگ کامپوزیت دندان | بهترین ایمپلنت شهرکرد

صفحه اینستاگرام دکتر مهران دانشمند متخصص ایمپلنت شهرکرد

سیاه شدن ریشه دندان نشان دهنده چیست؟

سیاه شدن ریشه دندان می‌تواند نشان دهنده بروز پوسیدگی و عفونت دندان باشد. در نتیجه در این زمان دندانپزشک باید قسمت سیاه شده ریشه دندان را به طور کامل تراشیده، پالپ مرده را خارج کند و بعد از انجام عصب کشی، اقدام به ترمیم دندان نماید. اما گاهی اوقات ضعیف شدن بنیه دندان منجر به سیاه شدن ریشه دندان خواهد شد و این یعنی اگر شما تغذیه مناسبی نداشته باشید و میزان کلسیم در رژیم غذایی کاهش یابد، به تدریج دندان دچار پوسیدگی می‌شود و در نتیجه راهی جز ترمیم باقی نخواهد ماند.

به همین دلیل است که همیشه توصیه می‌کنیم در کنار رعایت نکات بهداشتی و استفاده از نخ دندان و مسواک زدن، به رژیم غذایی خود بیشتر توجه کنید. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که مصرف کردن نوشیدنی‌های گازدار، چای سیاه، قهوه و دخانیات تأثیر بسیار زیادی بر روی سلامت دندان خواهد داشت. بنابراین کسانی که رژیم غذایی نادرستی دارند و یا اینکه عادت دارند در طول هفته سیگار بکشند، باید منتظر سیاه شدن ریشه دندان نیز باشند. در چنین شرایطی حتی اگر شما ترمیم و عصب کشی دندان را انجام دهید، تا وقتی که عادات نادرست را کنار نگذارید، باز هم خطر پوسیدگی و سیاه شدن ریشه دندان وجود دارد.

دکتر مهران دانشمند در دکتر آفبهترین ایمپلنت شهرکرد در کلینیک 24


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

بررسی کاربردهای محافظ دندان

مهمترین علائم کیست دندان

کج شدن دندان ‌های کودک

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *