شرایط عمومی کاشت ایمپلنت دندان

شرایط عمومی کاشت ایمپلنت دندان | بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان |

بررسی شرایط عمومی کاشت ایمپلنت دندان

اگر به دنبال پیدا کردن جایگزین دندان از دست رفته خود هستید و یا میخواهید دندان پوسیده خودتان را کشیده و جای آن را پر کنید کاشت ایمپلنت احتمالاً بهترین گزینه درمانی برای شما و پیش روی است. در این مطلب از سایت دکتر مهران دانشمند، بهترین ایمپلنت شهرکرد شرایط عمومی کاشت ایمپلنت دندان را مورد بررسی قرار می دهیم.

کاشت دندان مصنوعی با ایمپلنت ایمن و مستحکم است و به شما این حس را میدهد که دندان واقعی دارید و انگار نه انگار دندان خود را از دست داده یا کشیده اید. به همین دلیل است که بسیاری از افراد در میان انواع روش جایگزین دندان معمولا اقدام به کاشت ایمپلت میکنند. بیشتر افراد کاندیدای خوبی برای کاشت دندان بوده یا به عبارتی شرایط ایمپلنت دندان را دارند. اما به طور خاص برای انجام این عمل دست کم باید 3 شرط زیر را داشته باشید تا بتوانید ایمپلنت بکارید.

سالم بودن لثه ها

لثه ها بعد از استخوان فک و رباط های نگهدارنده ریشه دندان، بزرگترین حامی دندان ها هستند. لثه کمک میکند ریشه دندان در معرض دید قرار نگیرد و مانع از ورود عفونت و باکتری های به ریشه دندان و استخوان فک میشود. برای اینکه بتوانید کاشت موفقی داشته باشید و تا سالیان سال از ایمپلنت کاشته شده استفاده کنید لازم است که لثه هایتان از سلامتی بالایی برخوردا باشند تا ایمپلنت را پشتیبانی و حمایت کنند.

اگر لثه ها سالم نباشند خیلی زود با شکست ایمپلنت مواجه میشوید و همه هزینه های شما هیچ میشود. بزرگترین خطر برای سلامتی ایمپلنت دندان میتواند بیماری لثه مخصوصا بیماری پریودنتیت باشد. اگر دندان ندارید و همزمان با این مشکلات روبرو هستید نمیتوانید ایمپلنت بکارید. باید ابتدا سلامت لثه ها را تضمین کنید آنگاه اقدام به کاشت کنید. این موضوع مخصوصا در خصوص کسانی که تمام دندان های خود را از دست داده و میخواهند ایمپلنت کامل انجام دهند بسیار حیاتی است.

روش های مختلف کاشت دندان | بهترین ایمپلنت شهرکرد

کافی بودن بافت استخوانی یا بالا بودن تراکم استخوان فک

ایمپلنت ها همانطور که گفتیم اجزای مختلفی دارند. مهمترین بخش یک واحد ایمپلنت پایه یا فیکسچر آن است که باید توسط جراح دهان و دندان یا متخصص ایمپلنت داخل استخوان فک فیکس شود. برای اینکه پایه ایمپلنت بتواند به بهترین شکل ممکن داخل فک جوش بخورد لازم است که بافت استخوانی زیاد باشد و تا بتواند اطراف پایه را گرفته و به آن جوش بخورد.

اگر تراکم بافت استخوانی فک خیلی کم باشد یا اینکه بافت آن نرم باشد (پوکی استخوان) پایه ایمپلنت نمیتواند توسط استخوان پشتبانی شود و احتمالا شکست عمل به شدت بالا میرود. اگر استخوان بافت کافی نداشته باشد و تحت ایمپلنت قرار بگیرید ایمپلنت جابجا شده و به استخوان فک آسب وارد میشود. برای همین بسیار مهم است که به جهت بررسی شرایط ایمپلنت یا مشخص شدن اینکه آیا شما کاندید ایمپلنت هستید یا خیر حتما به یک متخصص یا کلینیک خوب مراجعه کنید. در چنین کلینیک هایی اگر تشخیص داده شود که شما به جهت پایین بودن تراکم بافت استخوانی شرایط ایمپلنت دندان را ندارید باید تحت عمل پیوند استخوان قرار بگیرید.

صفحه اینستاگرام دکتر مهران دانشمند بهترین ایمپلنت شهرکرد

تعهد به نگهداری و مراقبت از ایمپلنت دندان

پس از نصب یا کاشت ایمپلنت دندان، باید هر طور شده از دندان کاشته شده خودتان مراقبت و محافظت کنید. این کار شامل مسواک زدن و استفاده روزانه از نخ دندان و همچنین مراجعه منظم به کلینیک تخصصی دندانپزشکی می شود. اگر فکر میکنید در کنار این شرایط میتوانید به تمام دستورالعمل های توصیه شده توسط متخصصتان عمل کرده و به بهترین شکل از ایمپلنت مراقت کنید میتوانید عمل را انجام دهید. اما اگر به خودتان اطمینان ندارید که در سالم نگاه داشتن یا حفظ ایمپلنت کوشا باشید. احتمالا حتی متخصصتان برای شما این عمل را انجام ندهد. بنابراین از مهمترین شرایط کاشت ایمپلنت دندان تعهد به نگهداری و مراقبت صحیح از آن است.

دکتر مهران دانشمند در دکتر آفبهترین ایمپلنت شهرکرد در کلینیک 24


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

روش های مختلف ترمیم دندان

کاشت ایمپلنت دندان برای افراد سیگاری

روش های مختلف کاشت دندان

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *