عصب کشی دندان

عصب کشی دندان | بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان |

بررسی عصب کشی دندان

عصب کشی یکی از روش‌های درمان ریشه دندان است. در ادامه این مطلب از سایت دکتر مهران دانشمند بهترین ایمپلنت شهرکرد قصد داریم درباره آن توضیحاتی خدمت شما ارائه دهیم.

زمانی که پوسیدگی دندان شدید شود، علاوه بر تاج دندان، بخش‌هایی از ریشه دندان نیز درگیر پوسیدگی خواهند شد. پوسیدگی به مرور زمان از تاج دندان به بخش‌های عمیق کانال دندان رسیده و ریشه دندان را درگیر می‌کند. در نهایت ممکن است کار به جایی برسد که شما درد زیادی را هنگام غذا خوردن یا حتی قورت دادن بزاق دهان احساس کنید.

حساسیت شدید به سرما یا گرما یکی دیگر از نشانه‌هایی است که به شما نشان می‌دهد نیاز به عصب کشی دارید. فرآیند عصب کشی دندان باید با دقت بالایی انجام شود. به همین دلیل تنها، متخصصین اندودنتیست فرآیند عصب کشی دندان را برای بیمار انجام می‌دهند.

قبل از عصب کشی، باید با کمک اشعه ایکس از دندان‌های شما تصویربرداری شود. برای انجام این کار ابتدا با کمک مته مخصوص دندانپزشکی، کانال دندان سوراخ می‌شود. گاهی اوقات پوسیدگی بیش از حد باعث خالی شدن کانال دندان خواهد شد و نیازی به استفاده از مته یا دریل نخواهد بود. توجه داشته باشید که اگر به پوسیدگی دندان بی اعتنا باشید، به مرور ساختار داخلی دندان شما پوک می‌شود و ممکن است تاج دندان شکسته شود. دندانپزشک بعد از ایجاد سوراخ یا حفره در کانال دندان، پوسیدگی‌های داخل کانال یا نزدیک ریشه دندان را خارج می‌کند.
در مرحله بعد، دندانپزشک باید پالپ یا ریشه دندان را خارج کند. بعد از خارج کردن ریشه دندان، درون کانال دندان تمیز شده و شستشو داده می‌شود و در نهایت با یک ماده پرکننده، پر می‌شود.

صفحه اینستاگرام دکتر مهران دانشمند متخصص ایمپلنت شهرکرد

عصب کشی دندان | بهترین ایمپلنت شهرکرد

اگر  عصب کشی انجام نشود ، چه عواقبی خواهد داشت؟

عصب کشی بهترین راه حل برای عدم از دست دادن دندان است. در صورتی که عفونت دندان افزایش پیدا کند، ممکن است شما برای همیشه دندان خود را از دست بدهید. از دست دادن دندان، پایان ماجرا نیست. عفونت شدید به مرور زمان باعث سفت شدن لثه‌ها می‌شود و عملکرد ریشه دندان را مختل می‌کند. زیرا به مرور عفونت تمامی بخش‌های بدن شما را درگیر می‌کند. به عنوان مثال، آبسه دندان، به دلیل عفونت‌های دندانی ایجاد می‌شود که برای شخص بسیار آزار دهنده است. گرفتگی و احساس درد در گوش و سردرد شدید از نمونه‌های عفونت شدید دندان است که به دلیل عدم عصب کشی ایجاد می‌شود. اگر از عصب کشی دندان می‌ترسید، باید از نظر فکری خود را آماده کنید تا زودتر مراحل درمان دندان شما سپری شود.

همچنین لازم نیست درباره هزینه آن نگران باشید. زیرا در بسیاری از بیمارستان‌ها عصب کشی تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد و شما می‌توانید با پرداخت هزینه کمتر، پوسیدگی دندان را از بین ببرید.

دکتر مهران دانشمند در دکتر آفبهترین ایمپلنت شهرکرد در کلینیک 24


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

مقایسه ایمپلنت تیتانیوم با زیرکونیا

بعد از کاشت ایمپلنت دندان بايوهورايزن چه نکاتی را رعایت کنیم؟

بررسی پروتز دندان

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *