علل اصلی خونریزی لثه

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | علل اصلی خونریزی لثه

علل اصلی خونریزی لثه

در نوشته امروز از سایت دکتر مهران دانشمند، بهترین ایمپلنت شهرکرد علل اصلی خونریزی لثه را مورد بررسی قرار دهیم. مهمترین دلایل خونریزی لثه که نشان‌دهنده یک مسأله جدی برای شما خواهد بود عبارتند از:

ژنژیویت

این عارضه زمانی اتفاق می‌افتد که پلاک‌ها و باکتری‌ها در زیر لثه شما نفوذ کرده باشند. علت این اکیدا توصیه درایم به بهداشت دهان و دندان توجه کنید این است که بر روی دندان‌های شما جرم تشکیل نشود. این موضوع همه زیبایی دندان‌های شما را از بین برده و همین که به تدریج جرم به مرز بین لثه و دندان نفوذ می‌کند و در نتیجه باعث آسیب به لثه‌های شما خواهد شد. در چنین شرایطی احتمال ابتلا به بیماری‌های لثه مانند عفونت و خونریزی بسیار زیاد می‌شود. این اتفاق معمولاً با عفونت همراه بوده و به تدریج خونریزی لثه نیز اتفاق می‌افتد.

کمبود ویتأمین‌های بدن

در صورتی که بدن شما دچار کمبود ویتأمین‌ها شده باشد، عوارضی را به همراه خواهد داشت. برای مثال کمبود ویتأمین c و ویتأمین K شرایط را برای خونریزی لثه فراهم خواهد کرد. ویتأمین c نقش آنتی‌اکسیدانی داشته و باعث تقویت لثه‌های شما می‌شود. از طرف دیگر ویتأمین K نقش منعقد‌کننده خون را برعهده دارد. اگر این ویتأمین‌های بدن افت کنند، بافت لثه‌ها بسیار سست شده و با کوچکترین فشار، خون‌ریزی می‌کنند. پس در رژیم غذایی خود باید حتماً میوه‌جات و سبزیجات تازه غنی از ویتأمین c را قرار دهیم. کسانی که خون رقیق دارند باید از غذا‌های سرشار از ویتأمین K نیز استفاده کنند تا در صورت خونریزی لثه، خون هر چه زودتر بند بیاید.

خونریزی لثه | بهترین ایمپلنت شهرکرد

بارداری

در دوران بارداری به دلیل اینکه تغییرات هورمونی شدید در بدن رخ می‌دهد، لثه‌ها بسیار حساس بوده و به همین دلیل مادر‌ها دچار خونریزی لثه می‌شوند. در چنین شرایطی اصلا جای نگرانی نیست. اگر دوران بارداری سپری شود، تعادل هورمونی برقرار شده و قطعاً مشکلی از این منظر نخواهند داشت.

صفحه اینستاگرام دکتر مهران دانشمند متخصص ایمپلنت شهرکرد

انجام ارتودنسی

همانگونه که گفتیم در زمان ارتودنسی دندان به دلیل دندان‌ها حرکت می‌کنند، در نتیجه لثه‌ها نیز بسیار حساس و تحریک‌پذیر خواهند شد. به همین دلیل باید در مسواک زدن و استفاده از نخ دندان، بیشتر احتیاط کنید تا دچار خونریزی لثه نشوید.

دکتر مهران دانشمند در دکتر آفبهترین ایمپلنت شهرکرد در کلینیک 24


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

مشکلات دندانی در دوران بارداری

فواید و عوارض لیفت سینوس

مزایا و معایب لمینت متحرک دندان

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

2 thoughts on “علل اصلی خونریزی لثه”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *