علل درد دندان عصب کشی شده

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | علل درد دندان عصب کشی شده

بررسی علل درد دندان عصب کشی شده

در این مطلب از سایت دکتر مهران دانشمند، بهترین ایمپلنت شهرکرد علل درد دندان عصب کشی شده را مورد بررسی قرار می دهیم.

دوره نقاهت اولیه

برای درمان‌های مختلف دندانپزشکی از جمله عصب کشی، پزشک از داروی بی حسی استفاده می‌کند. در حین درمان بیمار هیچ گونه دردی را احساس نمی‌کند، اما با از بین رفتن اثر داروی بی حسی، درد دندان دوباره آغاز می‌شود. این درد کاملا طبیعی است و با گذشت زمان و کاهش میزان تورم، کاهش می‌یابد. درد دندان عصب کشی شده بعد از یک هفته تا نهایت 2 هفته به طور کامل برطرف می‌شود.

برای کاهش درد حتما توصیه‌های پزشک را اجرا کرده و همچنین از مسکن نیز استفاده کنید. رعایت موارد بهداشتی، شستشوی دهان و استفاده از فلوراید نیز در کاهش میزان درد تأثیر دارند. اگر با رعایت تمام موارد گفته و با گذشت 2 هفته همچنان دندان درد داشتید، حتما به پزشک مراجعه کنید.

درد ناشی از عفونت اطراف استخوان

پس از درمان ریشه و از بین بردن بافت‌های آسیب دیده و عفونت به طول کامل درد دندان برطرف می‌شود. اما گاهی اوقات عفونت اطراف استخوان همچنان باقی می‌ماند و تا زمانی که توسط سیستم ایمنی بدن از بین برود، درد دندان همراه شما خواهد بود. در این شرایط می‌توانید با مصرف آنتی بیوتیک به تسریع این فرآیند کمک کنید.

عصب کشی دندان | بهترین ایمپلنت شهرکرد

عفونت باقی مانده در لثه

اگر پس از درمان همچنان عفونت در لثه یا بافت‌های اطراف آن باقی بماند و یا پزشک به درستی عفونت لثه را تشخیص نداده و آن را درمان نکند، درد دندان عصب کشی شده همچنان با شما باقی می‌ماند. علائم باقی ماندن عفونت شامل درد، تورم و قرمزی است که برای برطرف شدن آن باید به پزشک مراجعه کرده و یا آنتی بیوتیک مصرف کنید.

صفحه اینستاگرام دکتر مهران دانشمند بهترین ایمپلنت شهرکرد

آسیب دیدن بافت‌های اطراف

پزشک در حین انجام عصب کشی باید دقت و حساسیت زیادی داشته باشد. در غیر این صورت ممکن است لثه و بافت‌های اطراف دندان آسیب ببینید. اگر میزان آسیب‌های وارد شده بیش از حد باشد، درد شدیدی همراه شما خواهد بود و برای درمان باید مجددا به پزشک مراجعه کنید.

شکستگی کانال یا ریشه دندان

یکی از مشکلات بسیار نادر در درمان عصب کشی دندان که معمولا هم به صورت سهوی اتفاق می‌افتد، شکستگی کانال دندان است. این مورد درد بسیار شدیدی را به همراه دارد. به همین دلیل بهتر است حتما به پزشک متخصص و باتجربه مراجعه کرده تا از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری شود.

بیش از اندازه پر کردن یا روکش بزرگ

در برخی از موارد دندان بیش از اندازه پر شده و یا از روکشی بسیار بزرگ استفاده شده است. این شرایط دندان دچار درد شده و برای برطرف کردن آن حتما باید به پزشک مراجعه کنید. در این صورت پزشک میزان اضافه مواد را برداشته و روکشی کاملا اندازه برای دندان قرار می‌دهد.

دکتر مهران دانشمند در دکتر آفبهترین ایمپلنت شهرکرد در کلینیک 24


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

انتخاب بهترین دهانشویه

علل ایجاد پوسیدگی در دندان كودكان

عوارض احتمالی کاشت ایمپلنت دندان

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *