علل سیاه شدن ایمپلنت دندان

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | علل سیاه شدن ایمپلنت دندان | بهترین ایمپلنت شهرکرد

بررسی علل سیاه شدن ایمپلنت دندان

بدون شک با دیدن سیاهی پس از کاشت ایمپلنت حس ناخوشایندی به بیمار دست خواهد داد. یکی از عمده دلایلی که باعث این عارضه می شود، قرارگیری نامناسب ایمپلنت در جای خود است. زمانی که کاشت ایمپلنت درست و اصولی صورت نگیرد این مشکل رخ خواهد داد. در مطلب امروز سایت دکتر مهران دانشمند بهترین ایمپلنت شهرکرد علل سیاه شدن ایمپلنت دندان را مورد بررسی قرار می دهیم.

یکی از فاکتورهای موفقیت کاشت ایمپلنت دندان مراجعه به مراکز درمانی معتبر و متخصص های ایمپلنت دندان است. بدون شک موفقیت زمانی حاصل می شود که شما عمل کاشت را به دستان توانای متخصص ایمپلنت سپرده باشید. تراکم استخوان کافی از شروط و الزامات کاشت موفق ایمپلنت دندان است. تشخیص این نکته هم نیاز به مهارت و تجربه کافی دارد. در صورتی که این تراکم به حد کافی نباشد بایستی پیوند استخوان انجام شود.

وجود عفونت و التهاب

با بروز عفونت و التهاب در انتهای ایملپنت به مرور زمان شاهد سیاه شدن لثه خواهیم بود. این سیاهی می تواند به صورت خط های مشکی رنگ خود را در ابتدا نشان دهد. زمانی که بافت استخوان لثه از بیرون برود، سیاهی ایجاد می شود. برای اینکه از بروز عفونت و التهاب در انتهای ایمپلنت جلوگیری شود، بایستی به چند نکته اشاره کرد. عدم توجه کامل به رعایت بهداشت دهان و دندان، مسواک نزدن، نبود پوشش کافی در استخوان لثه، استعمال بیش از حد دخانیات و یا بیماری های لثه می تواند سبب بروز سیاهی لثه شود.

ضعیف بودن استخوان

چرا دندان ایمپلنت سیاه میشود تنها به این چند مورد که اشاره شد، مرتبط نمی شود. ضعیف بودن استخوان در این امر هم دخالت دارد. معاینات مکرر اولیه و بررسی های تخصصی در ابتدای کاشت ایمپلنت واجب و ضروری می باشد.

روش های مراقبت صحیح از ایمپلنت دندان | بهترین ایمپلنت شهرکرد

روش های جلوگیری از سیاه شدن دندان ایمپلنت

رژیم غذایی مناسب

زمانی که شما بدون مشورت با متخصص تغذیه شروع به رژیم غذایی نامناسب می کنید، سلامتی دندان، لثه و پوست خود را به خطر خواهید انداخت. تامین نشدن فسفر و کلسیم مورد نیاز بدن به مرور زمان باعث سیاه شدن لثه خواهد شد.

برند مناسب ایمپلنت

انواع ایمپلنت دندان توسط جنس، برند و نوع آن ها تفکیک می شود. هرچقدر این عوامل بهتر و معتبرتر باشد شما شاهد کاشت ایمپلنت موفق تری نیز خواهید بود.

قرارگیری درست ایمپلنت

زمانی که ایمپلنت دندان در محل مناسب و درجای درست خود کاشت می شود، دیگر اثری از سیاهی لثه بعد از کاشت ایمپلنت هم نخواهد بود. حتما سعی کنید که عمل کاشت را در یک مرکز درمانی معتبر انجام دهید.

صفحه اینستاگرام دکتر مهران دانشمند متخصص ایمپلنت شهرکرد

پیوند استخوان

از فاکتورهای مهم و اساسی کاشت ایمپلنت دندان، تراکم استخوان به حد کافی می باشد. برای کاهش هزینه ایمپلنت دندان، پیوند استخوان را کنسل نکنید. در صورتی که تشخیص داده شد که شما از تراکم استخوان کافی برای کاشت برخوردار نیستید، حتما و حتما عمل پیوند استخوان را انجام دهید. انواع پیوند استخوان بسته به شرایط بیمار و مقدار هزینه امکان پذیر است.

رعایت بهداشت دهان و دندان

ایمپلنت دندان همانند دندان طبیعی بوده و از این رو بایستی بهداشت دهان و دندان را بیشتر از قبل رعایت کرد. مسواک زدن و استفاده از نخ دندان، مراجعه حضوری به دندانپزشکی در طول سال، استفاده از دهانشویه های توصیه شده توسط متخصص ایمپلنت همگی می تواند در موفقیت کاشت ایمپلنت دندان تاثیر گذار باشد.

 

دکتر مهران دانشمند در دکتر آفبهترین ایمپلنت شهرکرد در کلینیک 24


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

روش های مراقبت صحیح از ایمپلنت دندان

شرایط موفقیت کاشت ایمپلنت دندان

افزایش طول عمر ایمپلنت دندان

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *