عوارض کج شدن دندان کودک

عوارض کج شدن دندان کودک | بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان |

بررسی عوارض کج شدن دندان کودک

در صورتی که درمان کج شدن دندان‌های کودکان به تأخیر بیفتد. مشکلات برای آن‌ها بروز می‌کند که نه تنها شرایط درمان را سخت خواهد کرد بلکه از نظر روحی نیز تاثیر منفی بر روی کودک می‌گذارد. در ادامه این مطلب از سایت دکتر مهران دانشمند، بهترین ایمپلنت شهرکرد مهمترین عوارض کج شدن دندان کودک را ذکر خواهیم کرد :

مشکلات گفتاری

مسلما کج شدن دندان‌ها به دلیل اینکه بر روی فرم قرار گرفتن فک‌ها بر روی یکدیگر تأثیر می‌گذارد. مشکلات گفتاری را برای کودک به همراه خواهد داشت. حتی می‌تواند بر روی تن صدای او تأثیر بگذارد.

کاهش اعتماد به نفس در کودک

وقتی دندان‌های کودک نامنظم است. می‌داند در زمان صحبت کردن و خندیدن توجه اطرافیان به دندان‌های او جلب می‌شود. به خصوص اگر در یک مهمانی به محض صحبت کردن، بزرگتر‌ها از والدین او در مورد علت کج شدن دندان‌های سوال کنند، این موضوع بیشتر از قبل به اعتماد به نفس کوک د لطمه خواهد زد. از آنجایی که سن کودکی سن بسیار مهمی برای رشد روحی افراد به حساب می‌آید، اگر کودک در این مرحله زندگی دچار استرس و کاهش اعتماد به نفس شود، ممکن است برای همیشه به یک فرد خجالتی و منزوی تبدیل گردد. بنابراین باید هر چه زودتر برای درمان کج شدن دندان‌های کودک اقدام کنید.

مشکلات گوارشی

وقتی دندان‌های کودک کج باشد، همین مسأله باعث می‌شود که جویدن غذا به طور کامل انجام نشده و در نتیجه غذا‌ها با تکه‌های درشت وارد سیستم گوارش کودک خواهند شد. همین موضوع مشکلات گوارشی را برای او به همراه خواهد داشت.

ساییده شدن دندان‌ها

وقتی دندان‌ها مرتب نباشند، در زمان غذا خوردن بخشی از دندان‌ها فشار بیشتری را متحمل شده و در نتیجه همین موضوع فشار زیادی را به استخوان فک وارد می‌کند. به همین دلیل یک سمت از دندان‌ها و فک کودک دچار سایش بیش از اندازه شده و ممکن است کودک در چند سال آینده نیاز به پیوند استخوان فک داشته باشد.

صفحه اینستاگرام دکتر مهران دانشمند متخصص ایمپلنت شهرکرد

کج شدن دندان ‌های کودک | بهترین ایمپلنت شهرکرد

روش های درمان کج شدن دندان‌های کودک

روشی که متخصص برای برطرف کردن مشکل کج شدن دندان‌های کودک انتخاب می‌کند، به شدت این عارضه بستگی دارد. گاهی اوقات متخصص بعد از عکسبرداری‌ از دهان کودک، به این نتیجه می‌رسد که اگر چند دندان او کشیده شود، فضای کافی برای رشد دندان‌های دیگر فراهم شده و در نتیجه مشکل کج بودن دندان‌ها به طور کامل برطرف خواهد شد.

اما ممکن است نیاز به ارتودنسی باشد. در این صورت باید اجازه دهید متخصص بهترین روش ارتودنسی را برای کودک شما اجرا کند تا کودک بعد از اتمام دوره درمانی، دندان‌های مرتبی داشته باشد. دقت کنید که اگر کج شدن دندان‌ها در کودک درمان نشود،انحراف فک را نیز به دنبال خواهد داشت و در آینده مجبور هستید جراحی فک را برای فرزند خود انجام دهید.

دکتر مهران دانشمند در دکتر آفبهترین ایمپلنت شهرکرد در کلینیک 24


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

علائم عفونت لثه

پیوند لثه

مراقبت از محافظ دهان

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *