فرآیند جایگذاری و نصب روکش دندان

فرآیند جایگذاری و نصب روکش دندان | بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان |

بررسی فرآیند جایگذاری و نصب روکش دندان

فرایند جایگذاری و نصب روکش و لمینت، تا حدودی با یکدیگر متفاوت است. در ادامه این مطلب از سایت دکتر مهران دانشمند بهترین ایمپلنت شهرکرد مقایسه‌ای بین فرآیند جایگذاری و نصب روکش دندان خواهیم داشت.

فرآیند جایگذاری و نصب روکش دندان چگونه است؟

برای نصب روکش دندان، از چند روش مختلف استفاده می‌شود.

  1. اولین روشی که برای نصب روکش دندان مورد استفاده قرار می‌گیرد، شیوه قدیمی یا سنتی است. در این روش دندانپزشک یک قالب از دندان‌ها تهیه کرده و برای لابراتوار دندانپزشکی ارسال می‌کند. قبل از انجام این کار، ابتدا دندانپزشک دور تا دور دندان را می‌تراشد و از یک روکش موقت استفاده می‌کند تا قالب اصلی توسط لابراتوار دندانپزشکی آماده شود. سپس شخص باید مجدداً به دندانپزشکی مراجعه کند تا با استفاده از چسب‌های مخصوصی، روکش روی سطح دندان قرار بگیرد.
  2. البته یک روش پیشرفته‌تر برای نصب روکش دندان وجود دارد که روکش یک روزه نامیده می‌شود. این فناوری (CEREC) نام دارد و با استفاده از دستگاه اسکن دیجیتال، از دندان شما تصویربرداری می‌‌شود. این تصاویر مستقیماً به دستگاه ساخت روکش دندان ارسال می‌شوند و روکش دندان ساخته می‌شود. البته اگر تعداد زیادی از دندان‌ها به روکش نیاز داشته باشند، معمولاً دندانپزشک قبل از اینکه قالب را تهیه کند، یک نمونه اولیه با نام (PMMA) می‌سازد.

فواید و مضرات لمینت دندان | بهترین ایمپلنت شهرکرد

صفحه اینستاگرام دکتر مهران دانشمند متخصص ایمپلنت شهرکرد

فرآیند جایگذاری و نصب لمینت چگونه است؟

برای نصب لمینت دندان، از قالب یا ماکت استفاده می‌شود که دقیقاً مانند قالب روکش دندان باید در لابراتوار دندانپزشکی آماده شود. دندانپزشک باید مقداری از مینای دندان را تراش دهد. البته در برخی از انواع لمینت، نیازی به تراش دادن دندان‌ها نیست. زمانی که ابعاد و اندازه دندان‌ها بزرگ باشد، دندانپزشک باید سطح مینای دندان را تراش دهد تا لمینت ظاهر طبیعی داشته باشد و به شکل برجسته دیده نشود. تنها در صورتی مینای دندان تراشیده نمی‌شود که اندازۀ دندان‌ها کوچک باشد. به روش آماده سازی لمینت دندان بدون تراشیدن، «میکروتین» گفته می‌شود.

روش میکروتین با کمک لمینت‌های بسیار نازک و ظریف مثل «لومینیرز» انجام می‌شود. بعد از اینکه قالب لمینت برای لابراتوار دندانپزشکی ارسال شد، دندانپزشک باید از یک روکش موقت استفاده کند تا لمینت آماده شود. دندانپزشک، لمینتی که در لابراتوار ساخته شده است را با کمک چسب‌های مخصوص روی سطح دندان نصب می‌کند.

دکتر مهران دانشمند در دکتر آفبهترین ایمپلنت شهرکرد در کلینیک 24


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

عصب کشی دندان

عوارض جراحی جنیوپلاستی

در چه سنی برای کاشت ایمپلنت دندان خلفی اقدام کنیم؟

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *