فواید و مضرات لمینت دندان

فواید و مضرات لمینت دندان | بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان |

بررسی فواید و مضرات لمینت دندان

اطلاع از مزایا و معایب لمینت دندان به شما کمک می‌کند تا انتخاب بهتری داشته باشید. در ادامه این مطلب از سایت دکتر مهران دانشمند بهترین ایمپلنت شهرکرد فواید و مضرات لمینت دندان را برای شما بیان می‌کنیم.

فواید لمینت دندان

یکی از مهمترین مزایای لمینت دندان، این است که رنگی مشابه دندان طبیعی دارد. لمینت یکی از زیباترین روکش‌های دندانی است و به دلیل ظاهر طبیعی محبوبیت بسیار زیادی دارد. زمانی که از روکش دندان یا تاج مصنوعی استفاده شود، خط لثه به مرور زمان با رشد دندان‌ها از زیر تاج مصنوعی خارج خواهد شد و باعث می‌شود ظاهر دندان غیر طبیعی به نظر برسد. اما در فرآیند لمینت، دندانپزشک به طور کامل شکاف بین خط لثه و دندان را پر می‌کند و چنین مسئله‌ای به ایجاد نخواهد شد. در روش لمینت، حدوداً یک میلی متر از سطح جلویی دندان‌ها تراش داده می‌شود. بنابراین روش لمینت آسیب چندانی به مینای دندان وارد نمی‌کند. لمینت‌ سرامیکی با یک چسب قوی روی سطح دندان چسبانده می‌شود. بنابراین جابجایی نخواهد داشت یا به راحتی از سطح دندان جدا نمی‌شود.

فواید و مضرات لمینت دندان | بهترین ایمپلنت شهرکرد

صفحه اینستاگرام دکتر مهران دانشمند متخصص ایمپلنت شهرکرد

مضرات لمینت دندان

یکی از بزرگترین معایب لمینت دندان این است که به علت تراش دادن مینای دندان، شخص باید تا پایان عمر خود از روکش‌های دندانی استفاده کند. مینای دندان قابلیت رشد ندارد و در صورتی که تراش داده شود، شخص نمی‌تواند به راحتی غذا بخورد.
گاهی اوقات روکش‌های لمینتی باعث ایجاد پوسیدگی دندان می‌شوند. بعد از انجام لمینت، رعایت بهداشت دهان و دندان کاملا الزامی است. در غیر اینصورت ممکن است مواد غذایی نامناسب باعث آسیب رسیدن به لمینت دندان شوند.
لمینت دندان ضخامت کمی دارد و نازک است. به همین دلیل کوچکترین آسیب یا فشار به لمینت، باعث ترک برداشتن یا جدا شدن لمینت از سطح دندان می‌شود.
لمینت‌های سرامیکی حدود ۷ تا ۱۰ سال عمر می‌کنند و شخص مجبور است به صورت مداوم برای انجام لمینت دندان هزینه پرداخت کند.

دکتر مهران دانشمند در دکتر آفبهترین ایمپلنت شهرکرد در کلینیک 24


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

عوارض جراحی جنیوپلاستی

در چه سنی برای کاشت ایمپلنت دندان خلفی اقدام کنیم؟

فرآیند جایگذاری و نصب روکش دندان

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *