لمینت متحرک دندان

لمینت متحرک دندان | بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان |

همه چیز درباره لمینت متحرک دندان

در مقاله امروز از سایت دکتر مهران دانشمند، بهترین ایمپلنت شهرکرد قصد داریم اطلاعاتی درباره لمینت متحرک دندان خدمت شما بیان کنیم. گاهی اوقات دندان‌های جلویی ما دچار انحراف، شکستگی و یا حتی تغییر رنگ می‌شوند. در این زمان باید به دندانپزشک مراجعه کنیم تا یک روش مناسب برای بهبود وضعیت ظاهری دندان‌های ما اتخاذ کند.

اسنپ اسمایل یا لمینت متحرک یکی از بهترین روش‌هایی است که می‌تواند در این زمینه به کمک شما بیاید. لمینت، روکشی است که بر روی دندان‌ها قرار گرفته و کمک می‌کند دندان‌های شما رنگ بهتری داشته باشند و اگر انحراف جزئی در دندان‌ها رخ داده است، به کمک لمینت می‌توان مشکل را برطرف کرد بدون اینکه نیازی به ارتودنسی باشد. اما لمینت متحرک دندان که تحت عنوان کامپوزیت متحرک نیز شناخته می‌شود، در واقع یک روکش نازک است که به صورت متحرک بر روی دندان‌های شما قرار می‌گیرد. همان گونه که از نام این نوع لمینت مشخص است، دائمی نبوده و شما هر زمان که بخواهید می‌توانید روکش را از روی دندان‌های خود بردارید.

فرآیند جایگذاری و نصب روکش دندان | بهترین ایمپلنت شهرکرد

نحوه استفاده از لمینت متحرک دندان

حتما این سوال برای شما به وجود آمده است که اسنپ اسمایل چگونه بر روی دندان‌های ما قرار می‌گیرد:

  • برای این منظور ابتدا باید دندان‌های شما قالب‌گیری شده و متخصص براساس نوع دندان‌هایی که در نظر دارید ترمیم شده و یا اینکه از نظر ظاهری تغییراتی در آن‌ها ایجاد شود، قالب‌گیری را انجام خواهد داد تا روکش لمینت برای شما آماده گردد.
  • زمانی که می‌خواهید این روکش را بر روی دندان هدف قرار دهید، باید ابتدا به مدت ۲ دقیقه آن را در آب جوش بیندازید. این کار باعث می‌شود روکش نرم و انعطاف‌پذیر گشته و به راحتی بتوانید آن را بر روی دندان‌های خود قرار دهید.
  • در زمان نصب روکش، آن را از آب جوش خارج کنید و اجازه دهید کمی خنک شود. سپس آن را بر روی دندان‌ها قرار دهید. با کمی فشار از طریق انگشت‌ها، این روکش به راحتی بر روی دندان‌های شما قرار خواهد گرفت.
  • اکنون باید ۳۰ ثانیه صبر کنید و سپس روکش را مجدداً از روی دندان‌های خود بردارید.
  • این بار اسنپ اسمایل را در داخل آب یخ بیندازید تا فرم ایجاد شده در روکش براساس دندان هدف، کاملاً سفت شده و یک روکش ثابت به دست بیاورید. اکنون می‌توانید این روکش را بر روی دندان هدف خود قرار دهید.

صفحه اینستاگرام دکتر مهران دانشمند متخصص ایمپلنت شهرکرد

آموزش تمیز کردن لمینت دندان متحرک

همانطور که گفته شد در زمان غذا خوردن باید لمینت متحرک را از روی دندان خود بردارید و قبل از اینکه مجدداً آن را بر روی دندان نصب کنید، باید حتماً روکش را تمیز کنید. برای این منظور باید بعد از درآوردن روکش آن را در ظرف مخصوص خود قرار دهید. توصیه می‌کنیم برای تمیز کردن روکش لمینت متحرک دندان از خمیر دندان استفاده نکنید چون خمیر دندان حاوی ترکیباتی است که به سایش دندان برای جرم‌گیری کمک کرده و در نتیجه باعث ساییده شدن لمینت می‌گردد. برسی که برای تمیز کردن اسنپ اسمایل استفاده می‌کنید باید بسیار نرم باشد تا باعث شکستگی آن نگردد. بهترین ماده تمیز‌کننده اسنپ اسمایل صابون‌های مایع است که برای این منظور طراحی شده‌اند.

دکتر مهران دانشمند در دکتر آفبهترین ایمپلنت شهرکرد در کلینیک 24


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

دلایل درد دندان پس از عصب کشی

علائم عفونت پیچ و بخیه ایمپلنت

درمان و پیشگیری پوسیدگی دندان

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *