لیفت سینوس

لیفت سینوس | بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان |

درباره لیفت سینوس بیشتر بدانید

اگر شما متقاضی ایمپلنت دندان باشید، شاید قبل از اجرای کار متخصص بخواهد جراحی لیفت سینوس را برای شما انجام دهد. قطعاً این سؤال برای فرد متقاضی مطرح می‌شود که عمل لیفت سینوس چیست و چه ضرورتی دارد؟ با توجه به اینکه ایمپلنت دندان باید کاملاً دقیق و ظریف انجام شود تا بدون آسیب رساندن به استخوان فک بتوان یک دندان کاملاً طبیعی و بدون هیچ عارضه‌ای داشته باشیم، بنابراین این مطلب از سایت دکتر مهران دانشمند، بهترین ایمپلنت شهرکرد را مطالعه کنید تا بدانید که دلیل لیفت سینوس چیست؟

نحوه انجام جراحی لیفت سینوس

اگر تا به حال دندان‌های مربوط به فک بالا کشیده باشید. قطعاً بعد از اتمام کار کمی درد در قسمت گونه‌های خود احساس می‌کنید. این بدان دلیل است که دندان‌های فک بالا با استخوان گونه و سینوس ارتباط دارند و بنابراین زمانی که ریشه دندان دچار مشکلی شده و یا شما دندانی را می‌کشید. طبیعی است که با از بین رفتن اثر ماده بی‌حسی، کمی درد در ناحیه سینوس‌های خود احساس خواهید کرد.

با توجه به ارتباط ناحیه سینوس با استخوان فک، در صورتی که قرار باشد ایمپلنت دندان را انجام دهید، حتماً باید استخوان محل سینوس مورد بررسی قرار گیرد. قسمتی از فک که قرار است ایمپلنت دندان بر روی آن انجام گیرد، باید استخوان بسیار قوی و محکم داشته باشد. گاهی اوقات بنا به دلایلی، استخوان در این ناحیه تحلیل رفته و به دلیل اینکه ضخامت کافی ندارد، نمی‌توان عمل ایمپلنت دندان را انجام داد. در چنین شرایطی است که لیفت سینوس به کمک شما می‌آید.

در این عمل که با بی‌حسی موضعی و به صورت سرپایی انجام می‌گیرد، پودر استخوان از ناحیه داخل دهان به قسمت سینوس‌ها تزریق خواهد شد. این کار باید قبل از ایمپلنت دندان انجام بگیرد تا استخوان به اندازه کافی رشد کرده و به اصطلاح جوش بخورد. سپس متخصص وضعیت استخوان را بعد از ۳ ماه مورد بررسی قرار می‌دهد. اگر ضخامت استخوان قسمت مربوطه به اندازه کافی رشد کرده باشد، می‌توان ایمپلنت دندان را انجام داد.

دلایل انجام سینوس لیفت قبل از کاشت ایمپلنت دندان | بهترین ایمپلنت شهرکرد

ضرورت لیفت سینوس قبل از ایمپلنت

همانگونه که گفته شد، برخی از متقاضیان ایمپلنت دندان به دلیل که استخوان فک بسیار باریکی دارند، نمی‌توانند از این روش برای جایگزین کردن دندان‌های از دست رفته استفاده کنند. بنابراین عمل لیفت سینوس یک راهکار بسیار عالی برای تقویت بنیه استخوان است.

علت اینکه دندان پزشکان توصیه می‌کنند این کار چند ماه قبل از ایمپلنت دندان انجام گیرد این است که استخوان فرصت کافی برای جوش خوردن و رشد کردن داشته باشد تا در روز موعود که قرار است ایمپلنت دندان را انجام دهید، بدون هیچگونه محدودیت، متخصص بتواند پایه ایمپلنت را در داخل استخوان فک شما پیچ کند. حداقل سه ماه قبل از ایمپلنت دندان باید برای این عمل  اقدام کنید. البته متخصص براساس ضخامت استخوان فک و میزان پودر مورد نیاز برای تزریق به بافت استخوان، تعیین خواهد کرد که چه مدت بعد از لیفت سینوس می‌توانید ایمپلنت دندان را انجام دهید.

صفحه اینستاگرام دکتر مهران دانشمند متخصص ایمپلنت شهرکرد

قیمت جراحی لیفت سینوس

مهمترین عوامل مؤثر بر هزینه لیفت سینوس عبارتند از:

  • متخصص از چه مقدار پودر استخوان برای تزریق استفاده می‌کند؟
  • چه تعداد دندان از دست رفته در داخل فک شما وجود داشته و در نتیجه عمل لیفت سینوس باید برای کدام یک از قسمت‌های فک شما انجام گیرد؟

دکتر مهران دانشمند در دکتر آفبهترین ایمپلنت شهرکرد در کلینیک 24


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

دندان مصنوعی برای جوانان

کاربرد ها و عوارض لیفت لثه

خونریزی لثه

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *