مدت زمان کاشت ایمپلنت دندان

مدت زمان کاشت ایمپلنت دندان | ببهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان |

چه مدت زمانی برای کاشت ایمپلنت دندان لازم است؟

برای افرادی که از نبود دندان رنج می برند، ایمپلنت دندان یک روش فوق العاده خواهد بود. ایمپلنت یک جایگزین مناسب برای دندان های از دست رفته است. انجام ایمپلنت دندان می تواند دلایلی زیادی از جمله پوسیدگی دندان، عفونت دندان و یا وجود بیماری های لثه باشد. مدت زمان ایمپلنت با پانچ برای هر فردی بسته به عوامل دخیل در آن متفاوت است. در نظر داشته باشید که یک دندان به نسبت چند دندان می تواند طول دوره کوتاهتری داشته باشد. اما در مجموع اگر بخواهیم زمان تقریبی آن را بگوییم، برای کاشت ایمپلنت دندان چند ماه زمان لازم است. در این مطلب از سایت دکتر مهران دانشمند، بهترین ایمپلنت شهرکرد قصد داریم به طور دقیق تر مدت زمان کاشت ایمپلنت دندان را بررسی کنیم.

فراموش نکنید که برخی عوامل از جمله عفونت لثه، عفونت دندان و کافی نبودن میزان تراکم استخوان در فک باعث خواهد شد که پروسه درمانی ایمپلنت دندان طولانی شود. در شرایطی که بیمار دچار عفونت لثه یا دندان باشد بایستی ابتدا این موارد رفع شود و سپس برای کاشت اقدام کرد. علاوه بر این نبود تراکم استخوان به حد کافی موجب می شود که متخصص پیوند استخوان را تجویز کند.

آیا کاشت ایمپلنت دندان با درد همراه است؟

شاید مدت زمان ایمپلنت دندان شما را به این شک اندازد که در هر مرحله شما درد را تجربه خواهید کرد. اما در هر مرحله از بی حسی های موضعی استفاده می کند تا در طول درمان بیمار هیچگونه دردی را حس نکند.

مدت زمان کاشت ایمپلنت در هر مرحله چقدر است؟

اولین مرحله در کاشت ایمپلنت یک روزه شامل ارزیابی های اولیه است که پس از آن متخصص ایمپلنت با دقت و مهارت خاصی پایه ایمپلنت یا فیکسچر را در استخوان فک جای می دهد. مدت زمانی که طول می کشد پایه ایمپلنت به استخوان فک جوش بخورد از یک ماه تا سه ماه متغییر است. پس از اینکه پایه به استخوان کاملا جوش خورد مرحله روکش ایمپلنت آغاز می شود. از زمانی که روکش آماده می شود و سپس از روی پایه قرار می گیرد باز جزو مدت زمان ایمپلنت خواهد بود.

انجام ایمپلنت به طور معمول یک فرایند دو مرحله ای است. پس از استخراج یا پیوند استخوان نبود به یک پست تیتانیوم است که در محل استخراج با ظرافت قرار می گیرد. این پایه بعدها به عنوان ریشه در نظر گرفته خواهد شد.پس از آن ممکن است پست کاشت کاملا پوشانده شده و در زیر لایه ای از لثه پنهان شود. مدت زمانی که نیاز است بخیه ها خشک شوند حدود 7 روز تا 14 روز می باشد.

بعد از کاشت ایمپلنت دندان بايوهورايزن | بهترین ایمپلنت شهرکرد

کاشت ایمپلنت دندان بهتر است در چه سنی صورت بگیرد؟

بعد از مدت زمان ایمپلنت سوئیسی مهمترین نکته سن انجام ایمپلنت می باشد. توجه داشته باشید که کاشت ایمپلنت دندان برای افرادی مناسب است که از نظر رشد فکری کامل شده باشد و دندان های دائمی آن رویش کامل کرده باشد. به قول دندانپزشکان به حالت جوانه زدن رسیده باشد در این حالت برای افراد مسن هم محدودیتی وجود نخواهد داشت. اما اگر بخواهیم بهترین سن برای انجام ایمپلنت دندان را بدانیم، باید گفت بهترین سن برای انجام ایمپلنت دندان از سن 16 سالگی خواهد بود.

اما برای انجام ایمپلنت با گارانتی نیاز است با دکتر خود مشورت داشته باشید اما در مجموع بسته به استخوان فک، چهار پروتکل ایمپلنت کردن وجود دارد:

 • کاشت ایمپلنت فوری در همان روز و پس از کشیدن دندان انجام می شود
 • بعد از 4 تا 8 هفته پس از کشیدن دندان، زمانی که بافت نرم لثه بهبود پیدا کرد کاشت انجام می شود
 • پس از 12 تا 16 هفته پس از کشیدن دندان، در شرایطی که بافت استخوان التیام پیدا کرده است، کاشت انجام می شود
 • کاشت ایمپلنت بعد از 16 هفته زمانی که حفره دندان کامل التیام پیدا کرد، انجام خواهد شد.

صفحه اینستاگرام دکتر مهران دانشمند متخصص ایمپلنت شهرکرد

دلایل استفاده از ایمپلنت دندان

 • بهترین روش کاشت دندان و نزدیک به دندان طبیعی است.
 • ایمپلنت کره ای دارای طول عمر طولانی و تقریبا همیشگی است.
 • باعث بالا رفتن اعتماد به نفس خواهد شد.
 • گفتار و تکلم را بهبود می بخشد.
 • با کاشت ایمپلنت، دندان های مجاور حفظ خواهد شد.
 • قابلیت جویدن غذا همانند دندان طبیعی
 • باعث زیباتر شدن صورت خواهد شد.

کدام دسته از افراد برای کاشت ایمپلنت دندان واجد شرایط هستند؟

به طور معمول بیشتر افراد شرایط انجام ایمپلنت با لیزر را دارند. اما باز هستند افرادی که شرایط کاشت را ندارد و بایستی پیش از هر گونه اقدامی در جهت رفع آن برآیند.

دکتر مهران دانشمند در دکتر آفبهترین ایمپلنت شهرکرد در کلینیک 24


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

مقایسه ایمپلنت تیتانیوم و زیرکونیا

آدامس جویدن در حین ارتودنسی

خطرات یکطرفه جویدن غذا

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *