مزایا و کاربردهای ایمپلنت سوئیسی iTi

مزایا و کاربردهای ایمپلنت سوئیسی iTi | بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان |

مزایا و کاربردهای ایمپلنت سوئیسی iTi

امروزه ایمپلنت با لیزر راهکار بسیار مناسبی برای ترمیم دندان های از دست رفته است که استقبال از این شیوه برای ترمیم دندان ها در جوامع مختلف در سراسر جهان بسیار افزایش پیدا کرده است. در این مطلب از سایت دکتر مهران دانشمند، بهترین ایمپلنت شهرکرد مزایا و کاربردهای ایمپلنت سوئیسی iTi را مورد بررسی قرار می دهیم.

ایمپلنت سوئیسی برند iTi یکی دیگر از انواع مسبب های ایجاد تحول در دنیای دندانپزشکی می باشد. صنعت دنیای پزشکی و دندانپزشکی علاوه بر درمان و رفع مشکلات بیماران، امروزه در خصوص ایجاد زیباتر کردن بیماران و متقاضیان خود پیشرفت بسزایی را از خود نشان داده است. ایمپلنت سوئیسی برند iTi به عنوان یک جانشین دندان از دست رفته می تواند در راستای ترمیم و یا زیباسازی صورت بکار رود. این نوع ایمپلنت سوئیسی تحت عنوان آی تی آی اشترومن توانسته است تا حد زیادی رقبای خود را پشت سر بگذارد.

ایمپلنت های سوئیسی یکی از انواع معتبر و با کیفیت ایمپلنت ها در سراسر جهان هستند که در گروه ایمپلنت های اروپایی قرار دارند و بعد از انواع آمریکایی ایمپلنت در رتبه دوم قرار می گیرند. با این وجود استفاده از انواع برند های ایمپلنت سوئیسی گزینه بسیار مناسبی است و به کار گیری این نوع ایمپلنت توصیه می شود. ایمپلنت اشترومن که در ایران تحت عنوان آی تی آی بیشتر بر سر زبان ها افتاده است، چنان پیشرفت کرده است که شاید در همان ابتدا توسط متخصص ایمپلنت به بیمار پیشنهاد داده شود.

آشنایی با ایمپلنت سوئیسی iTi

کشور سوئیس با طراحی و ساخت ایمپلنت اشترومن تا حد زیادی بازار رقابت قطعات ایمپلنت را به دست گیرد. در ابتدای کار با کمک مهندس های کارکشته و حرفه ای به نحوی ایمپلنت سوئیسی برند iTi را طراحی کرده است که برای بیمارانی با کوتاه بودن و کافی نبودن تراکم قابل کاشت باشد. انتخاب T به این دلیل بوده که بهترین متخصص ایمپلنت یا دندانپزشک با کمک تجربه و مهارت خود می تواند به خوبی کار گذارد. در کنار تمامی این موارد اشترومن از نظر جنس دارای مرغوبیت و کیفیت بالایی می باشد که تا حد زیادی شکستگی و خرابی را پایین آورده است. علاوه براین طول درمان و بهبودی را به خوبی کاهش داده است.

در نگاه اول طراحی این قطعه ساده به نظر خواهد آمد اما از سوی دیگر فراتر از استانداردهای دندانپزشکی برای ساخت ایمپلنت دندان می باشد. شرکت اشترومن دو خط از تولیدات خود را در سطح استخوان و در سطح بافت طراحی و تولید قرار داده است.

کاشت ایمپلنت در سطح بافت

ساده بودن این نوع از ایمپلنت اشترومن به حدی بوده که متخصص ایمپلنت می تواند آن را تنها در یک جلسه در فک بیمار کار گذارد. نگران جوش خوردن پایه های این نوع از ایمپلنت های سوئیسی نباشد زیرا آن ها به راحتی و در زمان بسیار کمتری با لثه جوش خواهد خورد. ترمیم یافتن لثه کمتر از حد تصور بیمار بوده و کمتر از زمان موعد می تواند به دندان خود برسد. احتمال شکست در این نوع از ایمپلنت کمتر از دیگر ایمپلنت ها بوده که و این مورد مدیون جنس سطح sla می باشد. با استفاده از جنس sla می توان از بروز بیماری های خاصی مانند بیماری peri – implantitis پیشگیری کرد.

کاشت مینی ایمپلنت دندان | بهترین ایمپلنت شهرکرد

کاشت ایمپلنت در سطح استخوان

ایمپلنت سوئیسی اشترومن همانند ایمپلنت آلمانی دارای قابلیت های زیادی بوده و می توان از آن در سطح مختلفی استفاده کرد. یکی از این سطح ها، استفاده از ایمپلنت سوئیسی برند iTi در سطح استخوان می باشد که همانند دندان طبیعی خود را نشان می دهد. برای قرار دادن تاج دندان متخصص دچار مشکل خاصی نخواهد شد زیرا این نوع را به صورت منعطف ساخته اند. در میان دیگر رقبای ایمپلنت سوئیسی برند آی تی آی می توان گفت که دارای بهترین کیفیت از نظر زیبا بودن و عملکرد درست تری می باشد.

مزیت های کاشت ایمپلنت سوئیسی iTi

انجام ایمپلنت در شهرک غرب دارای مزیت ها و معایبی از قبیل زیر است:

  • ایمپلنت سوئیسی iTi دارای کیفیت ساخت بسیار خوبی است که در صورت استفاده از آن می توان تا مدت زمان بسیار طولانی حتی تا پایان عمر از آن استفاده کرد که از این رو نیازی به صرف هزینه مجدد برای ترمیم دندان ها وجود نخواهد داشت. این نوع ایمپلنت با بدن انسان به خوبی سازگاری دارد و مشکلی را برای بدن ایجاد نمی کند.
  • این نوع ایمپلنت برای اشخاصی که دارای تراکم ناکافی استخوان برای استفاده از ایمپلنت هستند نیز مناسب می باشد.

بررسی ساختار ایمپلنت دندان

هر چند در اکثر موارد جنس ایمپلنت دندان را از تیتانیوم و یا سرامیک می سازند اما در کل بسته به کارایی و هدف مورد نظر جنس ایمپلنت سوئیسی برند iTi تفاوت خواهد داشت. در نظر داشته باشید برای ساخت هر کدام نیاز است با متخصص ایمپلنت مشورت لازم را انجام داد. برفرض مثال یکی از آلیاژهایی استفاده می شود، roxolid بوده که دارای عملکرد بالایی می باشد. در این نوع از ایمپلنت از 15 درصد زیرکونیوم و مابقی آن را تیتانیوم بکار برده اند. از قابلیت های آن می توان به سرعت جوش بالای استخوان فک می توان اشاره کرد. اندازه های مختلف ایمپلنت سوئیسی برند iTi می تواند نیاز هر بیماری را به راحتی برآورده کند. رنج اندازه های 9/2 میلیمتری تا 4 میلیمتری می تواند این تضمین را به متخصص بدهد که کاشت ایمپلنت سوئیسی برند iTi را به آسانی انجام دهد.

صفحه اینستاگرام دکتر مهران دانشمند متخصص ایمپلنت شهرکرد

اگر با جنس استیل روبرو شدید تعجب نکنید زیرا آن را برای بیمارانی طراحی کرده اند که به آلیاژ تیتانیوم حساسیت دارند. فراموش نکنید که در روکش ایمپلنت دندان با جنس سرامیک دقت فراوانی به کار رفته است و این نوع از آزمون های متفاوتی سربلند بیرون آمده است. در صورتی که بیمار اقدام به کاشت ایمپلنت سوئیسی برند iTi از جنس سرامیکی نماید می تواند در طول زندگی همانند دندان طبیعی از آن استفاده کند. از سوی دیگر دوام و ماندگاری این نوع با شرایط مراقبت های پس از کاشت تا 15 سال قابل تضمین می باشد. علاوه براین موفقیت آن را تا حدود 97 درصد به بالاتر به خود اختصاص داده است.

هزینه کاشت ایمپلنت سوئیسی برند iTi

در اینکه هزینه های کاشت ایمپلنت دندان نسبت به سایر خدمات دندانپزشکی بیشتر می باشد، شکی وجود ندارد. از سوی دیگر خدمات دندانپزشکی که در راستای زیبایی انجام می شود هزینه های بالاتری را برای بیمار در بر خواهد داشت. البته نمی توان در همان ابتدا هزینه و قیمت خدمات دندانپزشکی را اعلام کرد. بسته به شرایط بیمار و تجهیزات مورد استفاده و تخصص دندانپزشک قیمت ها در نوسان و تغییر می باشد.

در این میان قیمت و هزینه ایمپلنت سوئیسی نسبت به دیگر انواع ایمپلنت دندان بیشتر می باشد. در مراحل کاشت ایمپلنت دندان، متخصص مجبور بوده که تمام دقت و مهارت خود را به کار ببرد. کشور سازنده و برند ایمپلنت نیز می تواند تا حدودی قیمت را بالاتر بکشد. اما فراموش نکنید در قبال این هزینه در آینده از هزینه های بعدی و مازاد دندانپزشکی (در شرایط رعایت مراقبت های پس از کاشت ایمپلنت دندان) خود را نجات دهند.

دکتر مهران دانشمند در دکتر آفبهترین ایمپلنت شهرکرد در کلینیک 24


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

عمر مفید ایمپلنت دیجیتال دندان

آشنایی با ایمپلنت آمریکایی ZIMMER

ویژگی های ایمپلنت آمریکایی Bicon

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

1 thoughts on “مزایا و کاربردهای ایمپلنت سوئیسی iTi”

  1. با توجه به شرایطی که داشتم برای کاشت ایمپلنت دکتر دانشمند این برند بهم پیشنهاد دادند . روند کار خیلی خوب و با دقت انجام میشد برای من

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *