مقایسه ایمپلنت دندان با دندان ثابت

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | مقایسه ایمپلنت دندان با دندان ثابت | بهترین ایمپلنت شهرکرد

بررسی و مقایسه ایمپلنت دندان با دندان ثابت

در علم پزشکی به اعضای مصنوعی بدن، پروتز می گویند. در دندانپزشکی به دندان مصنوعی نیز پروتز می گویند. دندان ثابت یا پروتز ثابت به دندان هایی می گویند که بر روی دندان یا دندان های پایه فیکس می شوند. این پروتز شامل روکش، بریج یا پل و دیگر موارد نیز خواهد شد. جهت نصب، متخصص روکش را بر روی دندان با دقت فراوان سوار می کند. در مطلب امروز سایت دکتر مهران دانشمند بهترین ایمپلنت شهرکرد مقایسه ایمپلنت دندان با دندان ثابت را مورد بررسی قرار می دهیم.

اگر ایمپلنت دارید با این توضیح کوتاه فرق ایمپلنت با دندان ثابت را تا حدودی متوجه شدید. گزینه بریج دندان به این شیوه است که بر روی دندان های پایه کناری سوار شده و شامل دندان های جایگزین نیز می باشد.

تعریف پل یا بریج دندان

بریج دندانی یکی از انواع پروتز است که در میان مردم با دندان ثابت هم شناخته شده است. به طور معمول متخصصان ایمپلنت زمانی از این متد استفاده می کند که بیمار یک یا تعداد زیادی از دندان های خود را از دست داده باشد اما حداقل یک دندان در جلو و یک دندان در عقب دندان از دست رفته هنوز وجود دارد. بریج یا پل در این حالت خود را نشان می دهد.

متخصص دو دندان مجاور ناحیه خالی از دندان را با دقت تراش می دهد و بین دندان های پایه یک پل می زند. با این روش ناحیه خالی به وجود آمده با کمک بریج دوباره پر شده و فرد می تواند دوباره مثل دندان طبیعی از آن استفاده کند. هر چند فرق ایمپلنت با دندان ثابت زیاد است اما با این حال مزایای بریج دندان نیز کم نیستند.

کاربرد روکش تک واحدی دندان

در شرایطی که دندان دچار ساختاری ضعیف شود، بیمار مجبور به تقبل هزینه روکش دندان خواهد شد. برای افرادی که در جویدن دچار مشکل شوند، روکش دندان می تواند اثربخش باشد.

تعریف ایمپلنت دندان

پس از آشنایی حدودی با دندان ثابت نوبت به ایمپلنت دندان است. فرق ایمپلنت با دندان ثابت در این بخش کامل مشهود خواهد شد. زمانی که دیگر دندان شرایط ترمیم و یا بهبودی را نداشته باشد، سخن از ایمپلنت به میان می آید. ایمپلنت دندان به صورت تک مرحله ای یا دو مرحله ای قابل انجام است. از سوی دیگر دو نوع ایمپلنت وجود دارد که به دو دسته معمولی و یک روزه یا فوری تقسیم می شود.

مزایای ایمپلنت دندان با انتخاب جنس، برند و نوع ایمپلنت دندان دوچندان است. بهتر است به محض از دست دادن دندان یا مجبور به کشیدن دندان برای کاشت ایمپلنت اقدام کرد. به مرور زمان و تاخیر در کاشت، لثه دچار تحلیل شده و شما مجبور به تقبل هزینه های بیشتر خواهید شد.

دندان مناسب برای کاشت ایمپلنت | بهترین ایمپلنت شهرکرد

تفاوت های اساسی ایمپلنت با دندان ثابت

پس از شرح این موارد اینک نوبت به مقایسه کردن ایمپلنت با دندان ثابت می رسد. بدون شک ایمپلنت دندان از دندان ثابت یا پروتز دندان بسیار بهتر می باشد. بخصوص در موارد زیر:

میزان موفقت

فرق ایمپلنت با دندان ثابت به چند مورد دیگر باز می گردد. پایه های ایمپلنت دندان حکم ریشه دندان را ایفا می کنند. زمانی این موفقیت دوبرابر می شود که مراقبت های پس از ایمپلنت دندان به خوبی رعایت شود.

زیبایی صورت

زمانی که فرد دندان خود را از دست می دهد. قیافه ظاهری او دچار تغییر خواهد شد. کاشت ایمپلنت دندان این زیبایی را دوباره به فرد هدیه می کند. و از سوی دیگر مانع تحلیل استخوان و لثه می شود.

صفحه اینستاگرام دکتر مهران دانشمند متخصص ایمپلنت شهرکرد

حفظ دندان های مجاور

در برخی خدمات دندانپزشکی شاهد تراشیدن دندان های مجاور هستیم اما در کاشت ایمپلنت دندان خبری از این تراشیدن نیست در دندان ثابت وقتی که از روکش استفاده می شود شاهد آسیب رسیدن به دندان می باشیم.

افزایش اعتماد به نفس

لبخند در صورت زمانی جذابیت دارد که تمامی دندان ها سرجای خود باشد. زمانی که یک یا چند دندان بخصوص دندان جلو از بین رفته باشد، فرد دیگر اعتماد به نفس خود را از دست می دهد. برای جبران این معضل و ساخت دوباره دندان، کاشت دندان با کمک ایمپلنت یک گزینه بسیار کارساز است.

 

دکتر مهران دانشمند در دکتر آفبهترین ایمپلنت شهرکرد در کلینیک 24


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

کاربردها و مزایای ایمپلنت نانو

کاربردهای ایمپلنت دندان tri

انجام MRI با داشتن ایمپلنت دندان

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *