مقایسه بین ساب پریو استیل و اندواستیل

مقایسه بین ساب پریو استیل و اندواستیل | بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان |

مقایسه بین ایمپلنت ساب پریو استیل و ایمپلنت اندواستیل

علاوه بر روش ایمپلنت ساب پریو استیل یک روش دیگر به نام ایمپلنت اندواستیل وجود دارد که برای کاشت ایمپلنت بکار می رود. هدف ما در این مقاله از سایت دکتر مهران دانشمند، بهترین ایمپلنت شهرکرد مقایسه بین ساب پریو استیل و اندواستیل است. این دو روش تفاوت هایی با همدیگر دارند. مانند:

ایمپلنت اندواستیل به طور عمومی از تیتانیوم ساخته می شود و جزو پر استفاده ترین نوع روش ایمپلنت دندان می باشد. اندو استیل همانند پیچ کوچک بوده و در داخل استخوان فک کار گذاشته می شود. برای اینکه دندان مصنوعی (روکش روی ایمپلنت) نگه داشته شود به طور معمول از لثه بیرون هستند. اما در این نوع ایمپلنت زمانی که بیمار از استخوان سالم برخودار نباشد از این نوع ایمپلنت استفاده می شود. نحوه کار به این صورت است که ایمپلنت ساب پریواستیل بر روی یا بالای استخوان فک و در زیر لثه قرار داده می شود تا از بافت لثه بیرون باشد و جایگزین های دندان را نگه دارد.

کدام بهتر است؟

این پرسش که کدام یک از انواع این دو نوع ایمپلنت بهتر هستند، ذهن بسیاری از اشخاص را به خود درگیر کرده است. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که ایمپلمنت ساب پریو استیل و اندو استیل هر دو روش بسیار مهم و مناسبی هستند و نمی توان گفت که از بین این دو روش کدام بهتر است. زیرا هر کدام از این دو روش در شرایط مورد نیاز و بر اساس وضعیت افراد مختلف مورد استفاده قرار می گیرند و شرایط و وضعیت جسمی افراد در واقع تعیین کننده این مساله است که کدام یک از این ایمپلنت ها برای او مناسب است.

پس این موضوع را به صورت کامل فراموش کنید و فقط سعی داشته باشید که نوعی از ایمپلنت را با مشورت پزشک انتخاب کنید که با شرایط شما سازگاری داشته باشد.

پس از ایمپلنت ساب پریو استیل لازم است چه نکاتی را رعایت کنیم؟

در اینکه مراحل ایمپلنت ساب پریو استیل نیاز به صبوری بیمار و تجربه تخصصی دندانپزشک دارد،شکی نیست. اما همه مراحل کاشت زمانی کارساز می باشد که در پایان بیمار مراقبت های لازم را انجام دهد.

هر چقدر که بیمار پروتکل های مراقبتی پس از ایمپلنت را دقیق انجام دهد از سوی دیگر شاهد طول عمر طولانی تر ایمپلنت دندان ساب پریو استیل خواهد شد. استراحت کافی، عدم انجام فعالیت های سنگین تا 48 ساعت پس از جراحی های مورد نیاز، استفاده از کمپرس یخ برای بهبود تورم، عدم مصرف مشروبات الکی و سیگار، استفاده از دهانشویه های تجویز شده دندانپزشک، استفاده از مسواک مخصوص ایمپلنت و غیره می تواند میزان موفقیت کاشت ایمپلنت را تضمین کند.

صفحه اینستاگرام دکتر مهران دانشمند متخصص ایمپلنت شهرکرد

بعد از کاشت ایمپلنت دندان بايوهورايزن | بهترین ایمپلنت شهرکرد

هزینه ایمپلنت ساب پریو استیل

از آنجایی که این نوع ایمپلنت در موفقیت پذیر بودن مراحل کاشت کمی ضعیف هستند، کمتر از آنها استفاده می شود و معمولا امروزه از انواع ایمپلنت های درون استخوان بیشتر استفاده می شود.

با این وجود هزینه مربوط به ایمپلنت های ساب پریو استیل به مسائلی به شرح زیر بستگی دارد:

1- تعداد ایمپلنت ها

تعداد ایمپلنت هایی که برای شخص در لثه کار گذاشته شوند، از موارد مهم و تاثیر گذار در هزینه ایمپلنت به حساب می آیند که باید به آن توجه کرد. هر چه تعداد دندان ها افزایش پیدا کند هزینه نیز بیشتر خواهد شد.

2- دندانپزشک مربوطه

هر دندانپزشکی دستمزد متفاوتی دارد که معمولا دستمزد آنها بر اساس شرایط و ویژگی های آنها تعیین می شود. به نحوی که دندانپزشک های با مهارت تر دستمزد بیشتری خواهند داشت. و به این شکل هزینه ایمپلنت ساب پریو استیل را افزایش می دهند.

3- بیمه درمانی

اشخاصی که تحت پوشش بیمه درمانی باشند، می توانند در خدمات ایمپلنت ساب پریو استیل تخفیف دریافت کنند و هزینه این روش را کاهش دهند. به همین دلیل می توان این مساله را در هزینه آن موثر دانست.

4- وضعیت بیمار

وضعیت بیمار نیز می تواند در هزینه تاثیر گذار باشد و باعث افزایش و یا کاهش هزینه شود. زیرا در برخی از مواقع مثلا در مواقعی که نیاز به درمان های پیش از ایمپلنت ساب پریو استیل باشد، پزشک ناگزیر است که مراحل درمانی مربوط به پیش از ایمپلنت را انجام دهد و سپس برای فرد از ایمپلنت ساب پریو استیل استفاده کند.

5- میزان سختی جراحی

مسلما جراحی که برای نصب ایمپلنت انجام می شود، دارای شرایط مختلفی است و برخی از افراد بر اساس وضعیت جسمی که دارند ممکن است که شرایط جراحی را سخت تر و پیچیده تر کنند. هر چه جراحی که برای ایمپلنت ساب پریو استیل انجام می شود، سخت تر و پیچیده تر باشد و مدت زمان بیشتری را از پزشک بگیرد، هزینه آن نیز افزایش پیدا می کند.

دکتر مهران دانشمند در دکتر آفبهترین ایمپلنت شهرکرد در کلینیک 24


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

دلایل درد دندان بعد از عصب کشی

معاینات دوره ای دندانپزشکی

دلایل سیاه شدن دندان

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *