مقایسه دندان مصنوعی ژله ای با معمولی

مقایسه دندان مصنوعی ژله ای با معمولی | بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان |

بررسی و مقایسه دندان مصنوعی ژله ای با معمولی

در صورتی که تصمیم گرفته‌اید از دندان مصنوعی متحرک استفاده کنید، باید بگوییم که نوع پایه به کار رفته در دندان ‌های مصنوعی متحرک متفاوت هستند. در نوشته امروز از سایت دکتر مهران دانشمند، بهترین ایمپلنت شهرکرد به مقایسه دندان مصنوعی ژله ای با معمولی می پردازیم. برخی از دندانپزشکان از پایه نایلونی برای طراحی دندان استفاده می‌کند که به آن دندان مصنوعی ژله ‌ای گفته می‌شود. اما در دندان ‌های مصنوعی معمولی، از پایه اکریلیک استفاده خواهد شد.  مهم‌ترین تفاوت‌های بین این دو عبارتند از:

  • از آنجایی که در دندان مصنوعی ژله ‌ای پایه دندان به خوبی بر روی استخوان فک چفت می‌شود، بنابراین در زمان غذا خوردن و صحبت کردن، هیچگونه حرکتی در دندان‌های اتفاق نخواهد افتاد. ولی افرادی که از دندان ‌های مصنوعی معمولی استفاده می‌کنند، از همین موضوع گلایه کرده و حتی در زمان غذا خوردن، دندان‌ها مدام جابجا می‌شوند و همین مسأله باعث تحلیل استخوان فک نیز خواهد شد.
  • همچنین کسانی که از دندان مصنوعی معمولی استفاده می‌کنند باید چند ماه صبر کنند تا صحبت کردن آن‌ها به حالت عادی برگردد چون پایه انعطاف‌پذیر نیست و به خوبی برای استخوان فک قرار نمی‌گیرد، در نتیجه یک مانع اضافی در داخل فک ایجاد می‌شود که صحبت کردن را دچار اختلال خواهد کرد. اما چنین محدودیتی در دندان مصنوعی ژله‌ ای وجود ندارد.
  • دندان مصنوعی ژله ای ظاهر طبیعی‌تر نسبت به دندان مصنوعی معمولی دارد چرا که رنگ پایه شبیه به رنگ لثه‌ها به نظر می‌رسد.
  • سرعت ساخت دندان مصنوعی ژله ‌ای بسیار بالا‌تر است.
  • یکی دیگر از مزیت‌ های دندان مصنوعی ژله‌ ای، کاهش فشار وارده به لثه‌ها است بنابراین خبری از التهاب و عفونت لثه نخواهد بود.

دندان مصنوعی برای جوانان | بهترین ایمپلنت شهرکرد

صفحه اینستاگرام دکتر مهران دانشمند متخصص ایمپلنت شهرکرد

آیا دندان مصنوعی دائمی است؟

مسلماً کسانی که از دندان مصنوعی استفاده می‌کنند می‌خواهند بدانند آیا امکان استفاده دائمی از این قبیل دندان‌ها وجود دارد یا خیر. اگر شما از دندان مصنوعی متحرک استفاده می‌کنید، به دلیل اینکه استخوان فک به تدریج تحلیل می‌رود، بنابراین بعد از چند سال مجبور هستید قالب‌گیری را از فک انجام داده و مجدداً برای ساختن دندان مصنوعی اقدام کنید. متأسفانه افرادی که در سنین بالا هستند شاید دیگر نتوانند از دندان مصنوعی استفاده کنند چون استخوان فک به حدی تحلیل رفته است که امکان قرار دادن دندان در دهان وجود ندارد.

اما اگر شما از دندان مصنوعی ثابت استفاده می‌کنید. چون پروتز دندان با پیچ در داخل استخوان فک ثابت شده است، پس خبری از تحلیل استخوان فک نخواهد بود. بنابراین می‌توانید به صورت دائم از دندان‌های مصنوعی خود استفاده کنید.

دکتر مهران دانشمند در دکتر آفبهترین ایمپلنت شهرکرد در کلینیک 24


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

مزایا و معایب لمینت متحرک دندان

علل اصلی خونریزی لثه

نکات مراقبتی قبل و بعد از لیفت سینوس

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

2 thoughts on “مقایسه دندان مصنوعی ژله ای با معمولی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *