نکاتی برای رفع بوی بد دهان

نکاتی برای رفع بوی بد دهان | بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان |

بررسی نکاتی برای رفع بوی بد دهان

قطعاً برطرف کردن بوی بد دهان برای کسانی که دچار این عارضه هستند، یک مسأله بسیار مهم به حساب می‌آید. به خصوص برای کسانی که به دلیل شرایط کاری خود با افراد زیادی در طول روز در ارتباط هستند، این مسأله اهمیت بیشتری پیدا خواهد کرد. در نوشته امروز از سایت دکتر مهران دانشمند، بهترین ایمپلنت شهرکرد نکاتی برای رفع بوی بد دهان را مورد بررسی قرار می دهیم.

وجود جرم دندانی

حتماً بهداشت دهان و دندان را جدی بگیرید و اگر جرم زیادی بر روی دندان‌های شما تشکیل شده است، در اولین قدم برای جرم‌گیری اقدام کنید چون حضور این پلاک‌ها باعث می‌شود که هر روز بوی بد دهان شما تشدید گردد.

یوی بد دهان به دلیل انواع بیماری‌ها

افرادی که به برخی از بیماری‌ها همانند سینوزیت و عفونت مجاری تنفسی و یا حتی بیماری‌هایی همانند بیماری معده مبتلا هستند، از بوی بد دهان خود رنج می‌برند. این دسته از افراد باید تحت نظر متخصص درمان را شروع کنند چرا که تنها با درمانی این عارضه‌ها می‌توان از شر بوی بد دهان خلاص شد.

خشکی دهان

به هیچ عنوان اجازه ندهید که دهان شما خشک بشود. بنابراین در طول روز آب کافی بنوشید و حتی از میوه‌های مرطوب برای افزایش رطوبت دهان خود استفاده کنید.

مواد غذایی

در صورتی که قرار مهمی دارید، از مصرف سیر و پیاز در رژیم غذایی خود و حتی از مصرف قهوه، خودداری کنید چون بوی ناشی از تجزیه این قبیل مواد غذایی، حداقل ۲۴ ساعت با شما همراه خواهد شد.

دلایل بوی بد دهان | بهترین ایمپلنت شهرکرد

بوی بعد دهان بعد از مسواک زدن

درست است که مسواک زدن و استفاده از دهانشویه باعث می‌شود بوی بد دهان شما برطرف گردد ولی بعضی از افراد ادعا می‌کنند حتی بعد از مسواک زدن هم مجدداً بوی بد را از دهان خود احساس می‌کنند. مهمترین دلایلی که باعث می‌شود مسواک نیز نتواند مشکل بوی بد دهان را برطرف کند عبارتند از:

  • شما دچار پوسیدگی دندان، عفونت در دندان و بیماری‌های لثه شده‌اید. در چنین شرایطی حتی اگر شما از خوشبوکننده‌های دهان هم استفاده کنید، مشکل بوی بد دهان برطرف نشده و تنها با درمان بیماری‌های دهان و دندان می‌توان این عارضه را نیز برطرف کرد.
  • همچنین خشکی دهان نیز از دیگر عواملی است که باعث بوی بد دهان حتی بعد از مسواک زدن می‌شود. زمانی که مسواک می‌زنید، حتماً یک لیوان آب بنوشید تا مشکل خشکی دهان شما برطرف گردد.
  • البته کسانی که عادت به استعمال دخانیات و مصرف الکل دارند، نمی‌توانند از طریق مسواک زدن، به این مشکل غلبه کنند.

صفحه اینستاگرام دکتر مهران دانشمند متخصص ایمپلنت شهرکرد

مشکل معده و بوی بد دهان

زمانی که اسید معده به داخل مری باز می‌گردد، به دلیل اینکه اسید حاوی مواد غذایی در حال تجزیه است. بنابراین بوی بدی را با خود به همراه می‌آورد. به همین دلیل است که وقتی گاز معده از طریق دهان خارج می‌شود، شما بوی بدی را احساس خواهید کرد. اکنون تصور کنیم شخصی دچار رفلاکس معده شده و اسیدی معده وارد مری می‌گردد. به همین دلیل این دسته از افراد بوی بد را در دهان خود احساس می‌کنند. در صورتی که شما دچار مشکلات معده هستید حتماً باید در اولین قدم مشکل گوارش خود را درمان نمایید چون همین مشکلات گوارشی در کنار عوارض جدی که به همراه دارند، باعث بوی بد دهان شما شده و حتی بازگشت اسید به داخل مری، باعث پوسیدگی دندان‌های شما نیز خواهد شد.

دکتر مهران دانشمند در دکتر آفبهترین ایمپلنت شهرکرد در کلینیک 24


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

علل اصلی خونریزی لثه

نکات مراقبتی قبل و بعد از لیفت سینوس

مقایسه دندان مصنوعی ژله ای با معمولی

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

2 thoughts on “نکاتی برای رفع بوی بد دهان”

  1. برای بررسی و درمان مشکل بوی بد دهان مراجعه داشتم به دکتر مهران دانشمند برای پوسیدگی دندان هام و عفونت و التهاب خفیف لثه درمان داشتند و تاثیر خیلی خوبی توی درمان بوی دهان داشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *