نکات مراقبتی قبل از ایمپلنت

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | نکات مراقبتی قبل از ایمپلنت | بهترین ایمپلنت شهرکرد

بررسی نکات مراقبتی قبل از ایمپلنت

ایمپلنت امروزه از جایگاه بسیار خوبی برای ترمیم دندان ها برخوردار است و طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. زیرا این روش مزایای بسیار زیادی را در خود جای داده است و شرایط ایده آلی را به منظور ترمیم دندان فراهم می کند. در این مطلب سایت دکتر مهران دانشمند بهترین ایمپلنت شهرکرد قصد بررسی نکات مراقبتی قبل از ایمپلنت را داریم.

در روش ایمپلنت، از پایه، روکش و اباتمنت استفاده می شود که روکش و پایه به واسطه اباتمنت بر روی هم قرار می گیرند. و جایگزین دندان از دست رفته می شوند. درواقع مهم ترین تفاوت این روش با سایر روش های ترمیم دندان استفاده از پایه ایمپلنت است. که به جای ریشه دندان از دست رفته قرار می گیرد و باعث ثبات و استحکام روکش ایمپلنت می شود.

کسانی که بخواهند از این روش بسیار مناسب برای ترمیم دندان های خود استفاده کنند. باید توصیه های قبل از ایمپلنت را مد نظر داشته باشند و انها را رعایت نمایند تا نتیجه حاصل از ایمپلنت برای انها رضایت بخش باشد. و در بهترین شرایط ممکن ترمیم دندان های خود را انجام دهند. از مهم ترین توصیه های قبل از ایمپلنت که باید حتما مد نظر داشته باشید و انها را رعایت نمایید، باید به موارد زیر اشاره داشت:

اهمیت انتخاب دندانپزشک و مرکز درمانی معتبر و با تجریه

یکی از مهم ترین توصیه ها در این زمینه دقت در انتخاب دندانپزشک و مرکز درمانی است. زیرا تجربه و مهارت پزشک تاثیر بسیار زیادی در نتیجه حاصل از ایمپلنت دارند و چنانچه دندانپزشک دقت کافی در این زمینه نداشته باشد. از طول عمر، دوام، ماندگاری و زیبایی ایمپلنت کاسته می گردد.

از طرف دیگر برخی از مراکز درمانی و دندانپزشکی ها امروزه به تجهیزات جدیدی برای ایمپلنت مجهز هستند. که به کمک آنها می توان طراحی و کیفیت روکش و پایه ایمپلنت را افزایش داد. این تجهیزات شرایطی را به وجود می اورند که به کمک اسکن و نرم افزار های سه بعدی قالب گیری از دندان ها به شکل بهتری انجام شود. و با این وجود نتیجه کلی ایمپلنت و زیبایی و طبیعی بودن به شدت تحت تاثیر قرار می گیرد و به کیفیت آن می افزاید. به همین دلیل مراکز درمانی و تجهیزات آنها نیز باید حتما با دقت زیاد انتخاب شوند.

انتخاب نوع روکش ایمپلنت

مهمترین موضوع در توصیه های قبل از ایمپلنت روکش است. به طوریکه روکش های ایمپلنت توسط کشور های مختلفی در جهان تولید می شوند که از نظر کیفیت و دوام با هم متفاوت هستند و برای ترمیم دندان بهتر است تا حد امکان از انواع با کیفیت ایمپلنت برای ترمیم دندان استفاده شود.

روکش های با کیفیت از دوام و ماندگاری بیشتری برخوردار هستند. و در زیبایی و جلوه طبیعی دندان ها تاثیر گذار تر هستند که استفاده از انها گزینه مناسب تری خواهد بود.

 

میزان موفقیت کاشت ایمپلنت های دندانی | بهترین ایمپلنت شهرکرد

ترک کردن سیگار، دخانیات و مشروبات الکلی

ایمپلنت روشی است که با مصرف سیگار، دخانیات و مشروبات الکلی رابطه تنگاتنگ و مستقیم دارد. در واقع مصرف دخانیات و مشروب باعث کاهش طول عمر ایمپلنت می شود و شرایط نامناسبی برای ترمیم دندان به وجود آید.

به همین دلیل پزشکان معمولا استفاده از ایمپلنت را برای این افراد توصیه نمی کنند. از این جهت باید گفت که اگر از طرفداران سر سخت این روش هستید. با کنار گذاشتن این مواردد برای همیشه می توانید هم از ایمپلنت استفاده کنید و هم نتیجه رضایت بخشی دریافت نمایید.

مشورت با دندانپزشک برای وجود بیماری های خاص

از دیگر توصیه های قبل از ایمپلنت این است که کسانی که می خواهند ترمیم دندان با این روش انجام دهند و به بیماری های خاص مانند: دیابت و یا ناراحتی قلبی مواجه هستند. باید حتما این بیماری ها را به پزشک اطلاع دهند تا در حین عملیات جراحی برای نصب پایه ایمپلنت در فک مشکلی ایجاد نشود.

زیرا قرار دادن پایه ایمپلنت در فک به شکل کم تهاجمی و تحت بی حسی موضعی انجام می شود. که با درد و خونریزی همراه است و کسانی که به بیماری های خاص مبتلا باشند. شرایط سخت تری را برای این جراحی خواهند داشت که باید حتما پزشک معالج در جریان این مشکلات قرار بگیرد.

رعایت بیشتر بهداشت دهان و دندان

بسیاری از متقاضیان ایمپلنت بر این باور هستند. که به ترمیم دندان های خود با روش ایمپلنت، دیگر نیازی به رعایت بهداشت و دهان ندارند و به راحتی می توانند از این روش استفاده کنند. اما در این رابطه باید خدمت شما عزیزان بگوییم که پس از ایمپلنت باید حتما به بهداشت دهان و دندان خود توجه داشته باشید و مرتبا دندان ها را مسواک کنید و از دهان شویه و نخ دندان استفاده نمایید.

در غیر این صورت احتمال ابتلا به عفونت دهان و دندان و یا مشکلات پیچیده دیگری برای شما وجود خواهد داشت. به همین دلیل یکی از توصیه های قبل از ایمپلنت، استفاده از این روش برای کسانی است. که می توانند بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کنند و در واقع کسانی که قادر به انجام این کار نیستند نباید از روش ایمپلنت استفاده نمایید.

صفحه اینستاگرام دکتر مهران دانشمند متخصص ایمپلنت شهرکرد

توصیه های قبل از ایمپلنت را برای شما عزیزان در ایران ایمپلنت مورد بررسی قرار دادیم. تا اگر می خواهید این روش را به کار ببرید. با شرایط مورد نیاز برای آن آشنا باشید.

چنانچه فکر می کنید که قادر به انجام دادن و یا رعایت کردن این توصیه ها نیستید. بهتر است تا از روش های دیگری برای ترمیم دندان استفاده کنید و به این شکل مانع از هدر رفتن هزینه بسیار زیاد در این زمینه شوید. زیرا ایمپلنت از جمله روش های بسیار گران قیمت برای ترمیم دندان محسوب می شود.

دکتر مهران دانشمند در دکتر آفبهترین ایمپلنت شهرکرد در کلینیک 24


مطالعه بیشتر:

میزان موفقیت کاشت ایمپلنت های دندانی

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *