ویژگی های ایمپلنت آمریکایی Bicon

ویژگی های ایمپلنت آمریکایی Bicon | بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان |

بررسی ویژگی های ایمپلنت آمریکایی Bicon

ایمپلنت بایکان Bicon زمانی که توسط شرکت آمریکایی و به مدیریت بایکان توماس دریکسل در سال 1980ساخته شد. کسی تصورش را نمی کرد که یک روز به عنوان بهترین جنس و برند ایمپلنت در بیشتر اقسی نقاط جهان به کار گرفته شود. در این مطلب از سایت دکتر مهران دانشمند، بهترین ایمپلنت شهرکرد ویژگی های ایمپلنت آمریکایی Bicon را مورد بررسی قرار می دهیم.

ایمپلنت دندان را زمانی مورد استفاده قرار می دهند که فرد در اثر اتفاقات گوناگون از جمله عدم رعایت بهداشت دهان و دندان، بیماری های لثه و یا ضربات شدید تصادف از دست بدهد. در طی چند دهه اخیر وجود ایمپلنت دندان مانند دیگر خدمات دندانپزشکی از قبیل کامپوزیت دندان، لمینت دندان، روکش دندان و دیگر موارد طرفداران خاص خود را پیدا کرده است. کاشت و هزینه ایمپلنت دندان بخصوص کاشت و هزینه ایمپلنت بایکان Bicon برای هر فرد بسته به شرایط خاص خود متفاوت می باشد.

ایمپلنت دندان بدون درد یکی از بهترین روش ها و متدهای جایگزین کردن دندان های از دست رفته می باشد. در گذشته های نه چندان دور از بین رفتن دندان به معنای درست کردن دندان مصنوعی (دندان پروتزی) بود که هر کدام دردسرهای خاص خود را داشتند. اما با سرکار آمدن ایمپلنت دندان بخصوص ایمپلنت بایکان Bicon دیگر نگرانی خاصی به جز هزینه کاشت ایمپلنت دندان برای بیمار نخواهد داشت. تنوع ایمپلنت دندان به مرور زمان به حدی شد که انتخاب بهترین ایمپلنت دندان برای هر فردی و گاهی حتی خود متخصص ایمپلنت سخت می شود. در این میان بایکان توماس دریکسل در بوستون آمریکا شروع به ساخت ایمپلنت بایکان Bicon نمود و توانست محصول بی نظیری را به جامعه دندانپزشکی ارائه نماید. تلاش و پشتکار بایکان به حدی بود که در سراسر دنیا برای خود کاربران وفاداری رابدست آورد.

نحوه کارکرد سیستم ایمپلنت بایکان

شاید به تصور خیلی از بیماران تمامی ایمپلنت ها شبیه هم می باشند اما باید خاطر نشان کرد که ایمپلنت بایکان با دیگر خانواده های ایمپلنت تفاوت خاصی دارد. ایمپلنت Bicon به این صورت است که حالت اسکرولس دارد و نسبت به دیگر مدلها دارای طول کوتاهتری می باشد. جنس فیکسچر و اباتمنت های بکار رفته در این مدل از تیتانیوم بوده و با بدن بیمار سازگاری خوبی دارد. عدم ایجاد آلرژی و حساسیت نیز از دیگر دلایل استفاده از این آلیاژ می باشد.

به طور عادی ایمپلنت Bicon از دو سطح Integra-Ti و Integra-CP (پوشیده از هیدروکسی آپاتیت) ساخته شده است. در نظر داشته باشید که تمامی فیکسچرهایی که به ایران وارد می شود از سطح تشکیل شده از هیدروکسی اپاتیت می باشد. در طی آزمایش های خاصی که بروی ایمپلنت Bicon انجام شده است. به این نتیجه رسیده اند که در ناحیه گردن فیکسچر پلتفرم به صورت Slope Shoulder طراحی شده تا در رسوب استخوان بر روی طوق فیکسچر تسریع صورت گیرد.

کاشت مینی ایمپلنت دندان | بهترین ایمپلنت شهرکرد

برای اینکه لثه و پاپیلا حفظ شود متخصص ها از Implant abutment platform استفاده می کنند و برای ایجاد زیبایی و کانتور طبیعی سطح مقطع اباتمنت به صورت نیم کروی ساخته می شود. از دیگر ویژگی هایی که باعث شده است ایمپلنت بایکان Bicon نسبت به دیگر انواع ایمپلنت خاص تر باشد وجود سه گروه Max 2.5 ، Short و Narrow می باشد. که کار کاربران خود را آسان نموده است. در این میان وجود فیکسچر نرو برای قسمت های جلویی دندان و قرار دادن اوردنچر ساخته شده است. هر کدام از فیکسچرهایی که مورد استفاده قرار می گیرد در راستای ایجاد سوددهی برای ایمپلنتولوژیست، لابراتواریست و متخصص پروتز و حتی خود بیمار می باشد.

علل استفاده از ایمپلنت Bicon

بدون شک وجود هر کدام از انواع ایمپلنت دندان ها برای ایجاد راحتی و آسایش بیمار می باشد. اما هر کدام بسته به نوع و کاربردی که دارند می توانند این امتیاز را به صورت کم یا زیاد ارائه دهند. در کل می توان گفت که از ایمپلنت بایکان Bicon برای کاهش هزینه ها، مدت زمات لازم برای کاشت و همچنین به حداقل رسیدن عوارض احتمالی برای بیمار می باشد. از سوی دیگر علت انتخاب را می توان به سهولت کار متخصص نیز اختصاص داد. در برخی موارد شاهد هستیم که برای کاشت ایمپلنت نیاز است که جراحی دومی نیز صورت گیرد. در این حالت هر چند هزینه ایمپلنت بایکان Bicon جدا محاسبه می شود اما از سوی دیگر دارای کمترین خطر احتمالی برای بیمار می باشد.

هزینه کاشت ایمپلنت بایکان Bicon

قیمت ایمپلنت کره ای و بایکان Bicon مانند دیگر انواع ایمپلنت ایرانی و خارجی دارای تعرفه های خاصی می باشد. بسته به مراکز درمانی یا مراکز خصوصی این هزینه ها متغیر خواهد بود. ایمپلنت دندان یک راه نجات بخش برای افرادی می باشد که در اثر اتفاقات ناگوار مانند بیماری های خاص، عدم رعایت بهداشت دهان و دندان و یا ضربات شدید دندان خود را از دست داده اند. استفاده روزافزون از کاشت انواع دندان مصنوعی تا حد زیادی استرس را از بیماران کم کرده است. اما وجود بهترین روش تحت عنوان کاشت ایمپلنت آمریکایی در این میان نقش مهمی را ایفا کرده است. هزینه و قیمت ایمپلنت بایکان Bicon را می توان براساس فاکتورهای زیادی تخمین زد.

همان طور که می دانید این نوع ایمپلنت از برند های آمریکایی است و باید از کشور آمریکا به کشور ما وارد شود. در نتیجه به صورت حتم قیمت این نوع ایملپنت با نرخ دلار و ارز مرتبط است. و اگر در جامعه با افزایش نرخ دلار مواجه شویم. حتما قیمت این نوع ایمپلنت نیز افزایش پیدا می کند. در نتیجه اگر قصد دارید که از ایمپلنت بایکان استفاده کنید، به نرخ روز ارز و دلار توجه کنید.

صفحه اینستاگرام دکتر مهران دانشمند متخصص ایمپلنت شهرکرد

همان طور که می دانید ایران از محدود کشورهایی است که با مشکل تورم مواجه است. به صورتی که نرخ تورم در کشور از میزان صد در صد نیز گذشته است و به 300 درصد رسیده که این میزان در مقابل سایر کشور ها که نرخ تورم در آنها صفر است. بسیار زیاد است و مشکلات زیادی را برای مردم ایجاد کرده است.

از جمله این مشکل ها باید به مسائلی اشاره کرد که اشخاص در هنگام تهیه ایمپلنت و استفاده از روش های درمانی با آن مواجه هستند. قیمت ایمپلنت مانند: سایر امور درمانی و یا زیبایی در سال های مختلف متفاوت است. به صورتی که هزینه مورد نیاز برای این روش نه تنها نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است. بلکه در طول یک سال نیز ممکن است که چندین بار شاهد افزایش قیمت باشیم. با این وجود توصیه ما به شما عزیزان این است که اگر قصد استفاده از این روش را دارید هر چه زودتر برای انجام این کار اقدام کنید.

دکتر مهران دانشمند در دکتر آفبهترین ایمپلنت شهرکرد در کلینیک 24


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

کاشت مینی ایمپلنت دندان

عمر مفید ایمپلنت دیجیتال دندان

آشنایی با ایمپلنت آمریکایی ZIMMER

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

1 thoughts on “ویژگی های ایمپلنت آمریکایی Bicon”

  1. اعتماد کامل به دقت و وسواس دکتر دانشمند برای کاشت ایمپلنت دندان دارم کلا همه گزینه های خودشون با اوضاع بیمار می سنجند تا بهترین گزینه و برند ایمپلنت تجویز کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *