پیشگیری از تحلیل لثه و فک

تحلیل لثه و فک | بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان |

تحلیل لثه و فک چه موقع رخ می دهد؟

در این مطلب از سایت دکتر مهران دانشمند، بهترین ایمپلنت شهرکرد ابتدا به بررسی تحلیل لثه و فک می پردازیم و سپس راه های پیشگیری از آن را خدمت شما خواهیم گفت. از نظر علم دندانپزشکی تحلیل لثه و فک شامل از بین رفتن بافت در اطراف دندان بوده که باعث می شود استخوان فک آسیب ببیند. در تحلیل فک بخشی یا کل استخوان فک عقب نشینی می کند. با ایجاد تحلیل لثه به مرور زمان شکاف ها و فاصله هایی بین دندان و خط لثه به وجود می آید که محل خوبی برای تجمع باکتری های بیماری زا می باشد.

در صورتی که تحلیل لثه درمان نشود می تواند عواقب جبران ناپذیری را برای بیمار رقم بزند. برای نمونه فردی که بخواهد ایمپلنت دندان را انجام دهد نیاز است که شرایط لثه سالم و محکم را داشته باشد. چنانچه تحلیل لثه وجود داشته باشد بیمار بایستی در ابتدا به درمان لثه پرداخته و پس از آن اقدام به کاشت ایمپلنت دندان نماید.

کدام افراد مستعد تحلیل رفتن لثه هستند؟

در میان تمامی افراد، گروهی از آنها که دارای شرایط ذکر شده در قسمت زیر باشند، بیشتر مستعد تحلیل رفتن لثه خواهند بود:

  • افرادی که مبتلا به بیماری های پریودنتال هستند که این نوع بیماری به شکل عفونت های باکتریایی هستند و باعث تحلیل رفتن لثه و لق شدن دندان ها می شوند.
  • افرادی که از بیماری های مربوط به لثه رنج می برند که بر اساس تحقیقات انجام شده در این زمینه تقریبا در حدود 30 درصد از افراد به صورت ژنتیکی و وراثتی با این مشکل مواجه می شوند.
  • افرادی که دندان های خود را به صورت تهاجمی یعنی مجکم و سریع مسواک می زنند
  • اشخاصی که مراقبت های دهان و دندان را به خوبی رعایت نمی کنند و به جرم دندان های خود بی توجه هستند.
  • ایجاد تغییر هورمون ها در بانوان و یا نوسانات هورمونی که این مشکل معمولا به دلیل یائسگی، قاعدگی و بارداری در بانوان رخ می دهد و باعث حساس شدن لثه ها می شود.
  • پوسیده شدن دندان ها که به دندان های دیگر نیز سرایت می کند.

کاشت ایمپلنت دندان بدون برش لثه | بهترین ایمپلنت شهرکرد

صفحه اینستاگرام دکتر مهران دانشمند متخصص ایمپلنت شهرکرد

چگونه از تحلیل لثه پیشگیری کنیم؟

لازم به گفتن نیست که «پیشگیری بهتر از درمان است». برای اینکه تحلیل لثه دامن گیر فرد نشود نیاز است که مراقبت و بهداشت دهان و دندان به خوبی انجام شود. مسواک زدن و نخ دندان کشیدن یکی دیگر از راههای بوده که می تواند تا حد زیادی شما را از چنگال هزینه پیوند استخوان نجات دهد. شاید کمی عجیب باشد اما بسیاری از مردم نحوه مسواک زدن صحیح را نمی دانند. آموزش فرد برای مسواک زدن درست می تواند امیدوار کننده باشد.

چکاپ و مراجعه به دندانپزشک می تواند از بروز مشکلات آینده جلوگیری کند. خیلی از افراد عادت به دندان قروچه دارند که این خود یکی از عوامل تحلیل لثه و از بین رفتن دندان ها می باشد. بهتر است قبل از ایمپلنت برای لثه تحلیل رفته این موضوع را با متخصص خود در میان بگذارید. در مجموع ترک سیگار، رژیم غذایی متعادل و سالم و همچنین کنترل تغییرات ایجاد شده در دهان می تواند از تحلیل لثه جلوگیری کند.

دکتر مهران دانشمند در دکتر آفبهترین ایمپلنت شهرکرد در کلینیک 24


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

عفونت ایمپلنت دندان

باندینگ دندان و انواع آن

موم ارتودنسی و کاربرد آن

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *