کاربرد ها و عوارض لیفت لثه

کاربرد ها و عوارض لیفت لثه | بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان |

درباره کاربرد ها و عوارض لیفت لثه بیشتر بخوانید

در این مطلب از سایت دکتر مهران دانشمند، بهترین ایمپلنت شهرکرد قصد داریم کاربرد ها و عوارض لیفت لثه را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

موارد کاربرد لیفت لثه

با وجود روش‌های زیادی که در علم دندانپزشکی ابداع شده است، هر نوع ناهنجاری در دندان‌ها و لثه را به راحتی می‌توان برطرف کرد. برای مثال اگر شما لثه‌هایی با ارتفاع کوتاه داشته باشید و در زمان خندیدن لثه شما به طور کامل مشخص می‌شود، می‌توانید از لیفت لثه برای بالا کشیدن لثه‌ها استفاده کنید. برای انجام این کار متخصص ابتدا باید بی‌حسی را بر روی دندان‌ها اعمال نماید و سپس عمل لیفت لثه را آغاز خواهد کرد. اگر ارتفاع لثه کوتاه باشد و در نتیجه متخصص بخواهد لثه‌ها را به سمت عقب بکشد، از چاقوی جراحی و یا از لیزر برای لیفت لثه استفاده خواهد کرد.

اما در برخی موارد لثه‌ها بنا به دلایلی مانند بیماری‌ها، عفونت و التهاب از بین رفته و بسیار و پسروی کرده‌اند. در چنین شرایطی بافت لثه نمی‌تواند به خوبی از مینای دندان محافظت کند و لازم است پیوند لثه انجام گیرد تا خط لثه به سمت پایین دندان‌ها کشیده شود. بنابراین مهمترین کاربرد‌های لیفت لثه عبارتند از:

 • شما با این روش می‌توانید طرح لبخند خود را بهبود بخشیده و در نتیجه زیبایی چهره شما دو چندان خواهد شد.
 • در صورتی که ارتفاع لثه شما زیاد باشد و در نتیجه ارتفاع دندان‌ها کوتاه به نظر برسد، احتمال ابتلا به بیماری‌های لثه افزایش پیدا خواهد کرد چرا که مواد غذایی در زیر لثه جمع می‌شوند. بنابراین باید حتماً لیفت لثه را انجام دهید.
 • یکی دیگر از موارد کاربرد لیفت لثه، درمان عقب روی لثه‌ها است که در چنین شرایطی پوشش حفاظتی از روی دندان‌ها برداشته شده و باعث می‌شود که دندان خیلی زود از بین برود. بنابراین حتماً باید پیوند لثه انجام گیرد.

عوارض لیفت لثه

مهمترین عوارض لیفت لثه عبارتند از:

 • فرد با از دست رفتن بی‌حسی، دچار درد و ناراحتی در بافت لثه می‌شود. در چنین شرایطی متخصص مسکن‌هایی را تجویز می‌کند که به کنترل درد کمک خواهد کرد.
 • در صورتی که متخصص در اجرای کار خوب عمل نکرده و یا خود شما نکات بهداشتی را رعایت نکنید، احتمال عفونت در لثه‌ها وجود دارد.
 • بعد از اتمام لیفت لثه، تا دو روز شما خونریزی خواهید داشت و شدت خونریزی در بین افراد متفاوت است. ولی نگران این موضوع نباشید چون سریعا خونریزی برطرف شده و مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد.

کاربرد ها و عوارض لیفت لثه | بهترین ایمپلنت شهرکرد

نکاتی برای مراقبت بعد از لیفت لثه

مهمترین نکات مراقبتی بعد از لیفت لثه عبارتند از:

 • با توجه به اینکه بافت لثه شما به شدت حساس شده است، بنابراین حتماً به مدت دو تا سه روز باید از غذا‌ها و خوراکی‌های بسیار نرم استفاده کنید که نیاز به جویدن نداشته باشند.
 • برای جلوگیری از بروز عفونت، متخصص آنتی بیوتیک‌هایی را برای شما توصیه می‌کند که مصرف آن‌ها حتماً ضروری است.
 • لازم است در زمان مشخص بعد از لیفت لثه به متخصص مراجعه کنید تا وضعیت دندان‌های شما مورد بررسی قرار گیرد.
 • از طرف دیگر برای اینکه خونریزی هر چه زودتر اتمام پیدا کرده و ورم و درد شما نیز از بین برود، حتماً باید هر ۱۵ الی ۲۰ دقیقه یکبار از کیسه‌ یا کمپرس آب سرد استفاده کنید.

قیمت لیفت لثه

فاکتور‌های مختلفی بر روی قیمت لیفت لثه تأثیر می‌گذارند که از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هدف از لیفت لثه چیست؟
 • آیا قرار است که متخصص لیفت لثه را برای شما انجام می‌دهد یا می‌خواهید به سراغ پیوند لثه بروید؟
 • متخصص برای لیفت لثه از روش جراحی استفاده می‌کند و یا اینکه با لیزر این کار را انجام می‌دهد؟
 • هزینه مربوط به دست متخصص و کلینیک چقدر است؟

لیفت لثه چقدر زمان می برد؟

در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که هدف از انجام کانتورینگ لثه و روش انتخابی، تعیین‌کننده مدت زمان لیفت لثه خواهند بود. ولی به طور کلی این عمل حداکثر به یک تا دو ساعت زمان نیاز دارد و معمولاً در یک جلسه به اتمام می‌رسد.

صفحه اینستاگرام دکتر مهران دانشمند متخصص ایمپلنت شهرکرد

لیفت لثه بعد از ارتودنسی

زمانی که ارتودنسی انجام می‌دهید، حرکت دندان‌ها باعث اختلاف ارتفاع لثه‌ها خواهد شد. البته بهم ریختگی دندان‌ها مهمترین عاملی است که باعث پسروی لثه در برخی از دندان‌ها شده و بعد از ارتودنسی این پسروی همچنان ادامه دارد. در راستای زیباسازی طرح لبخند لازم است حتماً لیفت لثه بعد از ارتودنسی را انجام دهید.

در واقع زمانی که دوره درمانی شما به اتمام می‌رسد و متخصص این نوید را به شما می‌دهد که حرکت دندان‌ها متوقف شده و در واقع دندان‌های شما در داخل استخوان فک کاملاً ثابت شده‌اند، می‌توانید لیفت لثه را انجام دهید تا ارتفاع لثه در دندان‌ها کاملاً یکسان و یکنواخت شده و وقتی لبخند می‌زنید طرح لبخند زیباتری داشته باشید.

بعضی از افراد عجله دارند و وقتی که در دندان‌های خود غیرهمسطح بودن لثه‌ها را مشاهده می‌کنند، از متخصص می‌خواهند در همان دوره درمان، فرآیند لیفت لثه را شروع کند. اما بهتر است اجازه دهید حرکت دندان‌ها تا آخر پیش رفته و دوره درمانی تمام شود چون شاید با حرکت و جابجایی دندان‌ها مسأله اختلاف ارتفاع لثه‌ها تا حدودی برطرف شده و نیازی نباشد که لیفت لثه با شدت زیاد انجام گیرد.

لیفت لثه بعد از کامپوزیت

سؤالی که برخی از افراد مطرح می‌کنند این است که آیا امکان لیفت لثه بعد از کامپوزیت دندان وجود دارد یا نه؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که وضعیت دندان شما تعیین‌کننده امکان یا عدم امکان کانتورینگ لثه خواهد بود. در صورتی که نیاز باشد پسروی لثه انجام گیرد، بعد از حذف لثه، باید قسمت خالی شده، توسط مواد کامپوزیت دندان پر گردد تا اختلاف سطح دندان به طور کامل از بین برود. اما گاهی اوقات لازم است که پیوند لثه بر روی دندان کامپوزیت شده انجام ‌گیرد. در چنین شرایطی نیز محدودیتی وجود نداشته و متخصص براساس وضعیت دندان‌های فرد، بهترین روش را برای پیوند لثه انتخاب می‌کند.

دکتر مهران دانشمند در دکتر آفبهترین ایمپلنت شهرکرد در کلینیک 24


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

لمینت متحرک دندان

چسب دندان مصنوعی

دندان مصنوعی برای جوانان

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *