کاشت ایمپلنت تک دندان

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | کاشت ایمپلنت تک دندان | بهترین ایمپلنت شهرکرد

بررسی کاشت ایمپلنت تک دندان

بر خلاف تصور شما که فکر می کنید برای جای خالی هر دندان نیاز به یک ایمپلنت است، می توان چند جای خالی را با ایمپلنت تک دندان پر کرد. برفرض مثال برای پر کردن سه جای خالی دندان، می توان از دو ایمپلنت تک دندان استفاده کرد. این کار توسط یک ایمپلنت و یک تاج دندان انجام می شود. در مطلب امروز سایت دکتر مهران دانشمند بهترین ایمپلنت شهرکرد کاشت ایمپلنت تک دندان را مورد بررسی قرار می دهیم.

فرایند کار به این شیوه است که متخصص ایمپلنت در همان ابتدا دندان یا دندان های شما را مورد معاینه و بررسی قرار می دهد. برای بدست آوردن نتایج دقیق تر و تصمیم گیری بهتر، از عکس OPG استفاده می شود. در برخی موارد پیش خواهد آمد که یک اسکن توموگرافی کامپیوتری هم از دهان بیمار خواسته شود. با کمک این عکس ها متخصص می تواند مقدار فک موجود برای نگه داشتن پایه ایمپلنت را تعیین کند.

از سوی دیگر می تواند محل اعصاب و سینوس هایی که در بالای دندان ها قرار دارد، به خوبی ببیند و از آسیب های جدی در حین جراحی پیشگیری کند. اشعه ایکس که از دندان و فک گرفته می شود نیز برای مشخص کردن میزان تراکم استخوان بکار می رود. برای افرادی که از تراکم استخوان به حد کافی برخوردار نیستند، جراحی پیوند استخوان لازم و ضروری می باشد.

مزیت های کاشت ایمپلنت به صورت تک دندان

انواع روش های کاشت دندان مانند دندان مصنوعی، بریج دندان، پروتز دندان، کاشت دندان طبیعی و خیلی موارد دیگر وجود دارد. بسته به شرایط بیمار و مقدار پولی که می تواند هزینه کند، یکی از این روش ها انتخاب می شود. اما در اکثر موارد فرد تمایل به کاشت ایمپلنت تک دندان یا ایمپلنت چند دندان دارد. مزایای کاشت ایمپلنت دندان به صورت تک شامل موارد زیر است:

ایمپلنت دندان نسبت به دیگر روش ها دارای زیبایی طبیعی و خاصی می باشد. زمانی که یک دندان یا چند دندان از بین می رود، چهره فرد دچار تغییراتی می شود که می تواند زیبایی را به خطر اندازد. با انجام کاشت ایمپلنت همان زیبایی و چهره اولیه باز خواهد گشت.

نکاتی در مورد ایمپلنت دندان DIO | بهترین ایمپلنت شهرکرد

ایمپلنت همانند دندان طبیعی عمل می کند و به دندان های کناری آسیبی نمی زند. برخلاف بریج دندان که نیاز به دندان های سالم اطراف برای حمایت از بریج دندان می باشد، این روش به تنهایی و بدون نیاز به دندان های مجاور کاشت می شود. پایه ایمپلنت به صورت ریشه دندان عمل کرده و دندان را محکم نگه می دارد. در این حالت نیز استخوان بندی بهتر از روش های دیگر حفظ می شود.

عفونت بعد از کاشت در برخی روش های بسیار شایع است. اما با مراقبت های پس از ایمپلنت دیگر خبری از عفونت و بیماری های لثه وجود ندارد. از سوی دیگر طول عمر ایمپلنت به صورت تک دندان بسیار بیشتر از دیگر متدهای کاشت دندان طبیعی یا دندان مصنوعی می باشد.

زمانی که شخص دندان خود را از دست می دهد، حتی یک دندان؛ صحبت کردن و غذا خوردن او با مشکلاتی همراه است. کاشت ایمپلنت تک دندان این مشکلات و معضلات را حل می کند.

صفحه اینستاگرام دکتر مهران دانشمند متخصص ایمپلنت شهرکرد

شرایط لازم برای کاشت ایمپلنت تک دندان

نه تنها برای ایمپلنت دندان بلکه هر روش جایگزین دندان از دست رفته، یک سری شرایط لازم و ضروری می باشد. داشتن لثه های سالم، تراکم استخوان به حد کافی، نداشتن بیماری های خاص مانند سرطان و دیابت، برخورداری از استخوان فک محکم و سالم می تواند میزان موفقیت کاشت ایمپلنت چند دندان یا حتی تک دندان را بالا ببرد.

افرادی که سیگاری هستند و یا مشروبات الکی به صورت مداوم مصرف می کنند، قبل، حین و بعد از کاشت ایمپلنت بایستی رعایت کنند. فرایند کاشت ایمپلنت دندان معمولی برخلاف ایمپلنت یک روزه یا فوری، کمی طولانی است. از این رو رعایت کردن برخی موارد میزان موفقیت را افزایش می دهد.

دکتر مهران دانشمند در دکتر آفبهترین ایمپلنت شهرکرد در کلینیک 24


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

علل کاشت ایمپلنت دیجیتال دندان

نکات تغذیه ای بعد از کاشت ایمپلنت دندان

کاشت ایمپلنت دندان بدون برش لثه

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *