کاشت ایمپلنت دندان بدون برش لثه

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | کاشت ایمپلنت دندان بدون برش لثه | بهترین ایمپلنت شهرکرد

بررسی کاشت ایمپلنت دندان بدون برش لثه

خالی شدن جای دندان به هر طریقی برای افراد ناخوشایند و در برخی موارد حتی آزار دهنده است. برای جبران این کمبود راه های زیادی وجود دارد که بسته به شرایط بیمار و موقعیت دهان، دندان و حتی لثه سنجیده می شود. ایمپلنت دندان بدون برش لثه که بنوعی همان ایمپلنت بدون جراحی است، بدون هیچگونه خونریزی و دردی بیمار را صاحب دندان می کند. در مطلب امروز سایت دکتر مهران دانشمند بهترین ایمپلنت شهرکرد کاشت ایمپلنت دندان بدون برش لثه را مورد بررسی قرار می دهیم.

ایمپلنت دندان به عنوان بهترین شیوه و راه جبران دندان از دست رفته، در میان مردم شناخته شده است. در کنار مزایای ایمپلنت دندان، زمان طولانی فرایند کاشت و بهبودی بیشتر افراد را کلافه و خسته می کند. از سوی دیگر هزینه های ایمپلنت دندان را نیز بیشتر می کند. اما در این میان کاشت ایمپلنت دندان بدون جراحی لثه علاوه براینکه روند درمان را کوتاه کرده است بلکه دیگر اثری از خون و خونریزی وجود ندارد.

مراحل انجام کاشت ایمپلنت بدون جراحی

در اکثر مواقع ایمپلنت بدون برش لثه به دو روش پانچ و لیزری یا دیجیتال تقسیم می شود. در ادامه تک تک این روش ها را توضیح خواهیم داد:

ایمپلنت دندان به روش پانچ

این نوع از ایمپلنت را با نام های ایمپلنت فوری یا ایمپلنت فلپلس نیز می شناسند. در روش کاشت ایمپلنت دندان بدون برش لثه و با بی حس کردن لثه انجام می شود. در ابتدای کار لثه ها با کمک بی حسی موضعی، سِر شده و بدون ایجاد هیچگونه برشی، دستگاه مخصوص پانچ را در محل مورد نظر برای پانچ کردن، قرار می دهند. این دستگاه دارای سرهایی با اندازه های مختلف است. پس از آنکه لثه با کمک دستگاه پانچ، سوراخ شد نوبت به قرار دادن پایه ایمپلنت می رسد.

ایمپلنت دندان بدون برش لثه با کمک دستگاه پانچ هیچگونه درد و خونریزی ندارد. علاوه براین در کمترین زمان ممکن بهبودی پیدا می کند. یکی دیگر از مزایای کاشت ایمپلنت دندان بدون جراحی با کمک پانچ این است که استخوان فک به پایه ایمپلنت زودتر جوش می خورد. برای افرادی که دارای لثه ضخیم و سفت هستند، پانچ گزینه خوبی است. برای بیمارانی که دچار تحلیل لثه شده اند، بایستی حتما در ابتدا نسبت به رفع این مشکل اقدام کنند و پس از آن برای کاشت ایمپلنت دندان بدون جراحی لثه هزینه کنند.

عمل پیوند لثه | بهترین ایمپلنت شهرکرد

ایمپلنت دندان بدون برش لثه با لیزر

ایمپلنت لیزری یا ایمپلنت دیجیتال یکی دیگر از روش های کاشت دندان است که بدون نیاز به عمل جراحی و برش لثه قابل انجام است. روند کار به این صورت است که تصویری سه بعدی از ساختار دندان ها و استخوان فک و حتی رشته های عصبی گرفته می شود. پس از آن متخصص ایمپلنت شهرکرد محل کاشت ایمپلنت بدون جراحی را مشخص می کند. در نظر داشته باشید که در این متد حفره توسط لیزر ایجاد می شود.

نکته مهم در ایمپلنت لیزری مربوط به متخصص این کار است. هر چقدر متخصصی که انتخاب می کنید حرفه ای و کارکشته باشد، بدون شک نتیجه بهتری خواهید گرفت.

از مزایای ایمپلنت لیزری یا ایمپلنت دیجیتالی، به حداقل رساندن جراحت در زمان کاشت است. علاوه براین به بافت های دیگر لثه آسیبی وارد نمی شود. خونریزی در کمترین میزان اتفاق می افتد و بهبودی روند سریع تری نیز خواهد داشت.

صفحه اینستاگرام دکتر مهران دانشمند متخصص ایمپلنت شهرکرد

نکات مهم در کاشت ایمپلنت بدون جراحی

چند مورد کوچک اما مهم در زمان ایمپلنت بدون برش لثه وجود دارد که از الزامات کاشت است. مانند:

داشتن بافت استخوان مناسب

منظور از بافت استخوان مناسب، سخت و محکم است. در صورتی که قصد دارید از پانچ برای کاشت دندان استفاده کنید بهتر است در ابتدا تراکم استخوان را بررسی کنید. زیرا برای این روش تراکم استخوان خوبی مورد نیاز است. تست را می توانید با کمک اسکن های دهان و دندان انجام دهید. برای اشخاصی که مشکل استخوان دارند می توانند از پیوند استخوان استفاده کنند.

کیفیت لثه

بیمارانی که به بیماری لثه و یا تحلیل لثه دچار شده اند، به خوبی نمی توانند از کاشت ایمپلنت دندان بدون برش لثه استفاده کنند. پیوند لثه برای آن دسته افراد مناسب است که از لثه مناسب و خوبی بهره مند نیستند.

مزیت های کاشت ایمپلنت بدون جراحی لثه

همانگونه که اشاره شد نیازی نیست که حتما از جراحی برای این روش استفاده شود. از این رو بر روی لثه برش های خاصی ایجاد نمی شود. علاوه براین آسیب های جدی نیز به آن وارد نمی شود. در کاشت ایمپلنت معمولی نیاز است که مدتی را برای جوش خوردن پایه ایمپلنت منتظر ماند. در روش کاشت دندان بدون جراحی نیازی به این انتظار نیست و موفقیت کاشت ایمپلنت دندان نیز افزایش پیدا می کند. نکته مهم بعدی اینکه روند کار بسیار کوتاه و کارآمد است.

دکتر مهران دانشمند در دکتر آفبهترین ایمپلنت شهرکرد در کلینیک 24


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

معرفی ایمپلنت دندان مگاژن anyridge

علل کاشت ایمپلنت دیجیتال دندان

نکات تغذیه ای بعد از کاشت ایمپلنت دندان

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *