کاشت ایمپلنت دندان تحت بیهوشی

کاشت ایمپلنت دندان تحت بیهوشی | بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان |

بررسی کاشت ایمپلنت دندان تحت بیهوشی

ایمپلنت دندان یک روش موثر و عالی برای جایگزینی دندان های از دست رفته بوده که افراد می توانند به هنگام از بین رفتن دندان هایشان از آن استفاده کنند. در این مطلب از سایت دکتر مهران دانشمند، بهترین ایمپلنت شهرکرد کاشت ایمپلنت دندان تحت بیهوشی را مورد بررسی قرار می دهیم.

ایمپلنت دندان می تواند به روش معمول و یا به صورت ایمپلنت دندان با لیزر و یا ایمپلنت دندان با بیهوشی انجام شود. هر کدام از این روش ها نیاز به شرایط خاص خود دارد. برای نمونه برای افرادی که سن بالاتری دارند و امکان استفاده از بیهوشی برای آنها وجود ندارد ایمپلنت دندان با لیزر می تواند بیشتر جوابگو باشد. افرادی که دارای تراکم استخوان خوب و نرمال هستند و از طرف دیگر از لثه های محکمی برخوردار هستند می توانند ازایمپلنت دندان به روش معمولی استفاده کنند.

انواع ایمپلنت دندان با بیهوشی

برای انجام ایمپلنت فک بالا و پایین روش های مختلفی وجود دارد که هر کدام بسته به شرایط بیمار و نوع دندان و لیفت لثه قابل انجام است. اینکه بیمار در شرایط بدنی خوبی باشد یکی از شروط انجام ایمپلنت دندان با مواد بیهوشی می باشد اما برای این مورد نیز راههای زیادی مانند روش های زیر وجود دارد.

  • استفاده از بیهوشی جهت انجام و برآورد هزینه ایمپلنت دندان کامل
  • استفاده از آرامبخش به صورت (استنشاق، دهانی و یا داخل وریدی)

ایمپلنت دندان با بیهوشی کامل

ترس از خدمات دندانپزشکی باعث می شود که بیشتر بیمارها از رفتن به دندانپزشکی و انجام ایمپلنت دندان منصرف شوند. اما متخصص ایمپلنت برای این مشکل می تواند از داروهای آرامبخش و در برخی موارد از بیهوشی کامل استفاده کند. برای افرادی که شرایط مساعد داشته باشند کاشت ایمپلنت دندان انجام می دهند. هزینه ایمپلنت دندان با بیهوشی کامل نسبت به هزینه جراحی دندان عقل تفاوت زیادی دارد.

استفاده از داروهای آرامبخش برای ایمپلنت دندان

برای اینکه بیمار در حین کاشت هیچگونه دردی را حس نکند از داروهای آرامبخش استفاده می شود. از داروهای آرامبخش برای انجام جراحی های دشوارتر و یا حتی ساده تر همانند ایمپلنت دندان کمک گرفته می شود. با وجود این داروها بیمار دیگر هیچگونه دردی را احساس نکرده و علاوه براین آرامش خاطر خود را بدست می آورند.

شرایط استفاده از داروهای آرامبخش

زمانی که متخصص ایمپلنت مجبور می باشد از آرامبخش برای کاشت ایمپلنت دندان استفاده کند، بیمار را به صورت نسبی بیهوش می کنند. یعنی در این حال بیمار تا حدودی دارای هوشیاری نسبی می باشد. در این حالت دیگر نیازی به وجود تجهیزات اتاق عمل وجود ندارد. در صورتی که شرایط در حالت نرمال باشد دیگر نیازی به اتاق عمل نبوده و در مطب و یا کلینیک قابل انجام است.

شرایط موفقیت کاشت ایمپلنت دندان | بهترین ایمپلنت شهرکرد

افراد مناسب برای ایمپلنت تحت بیهوشی

یکی از راههای آسان و بدون درد برای رسیدن به دندان های یکدست و زیبا، کاشت ایمپلنت دندان می باشد. این کار بایستی توسط متخصص ایمپلنت و با کمک تجهیزات مدرن انجام شود. اما ایمپلنت دندان با بیهوشی برای هر فردی جوابگو و مناسب نمی باشد. ایمپلنت با بیهوشی برای بیمارانی مناسب است که:

  • تحمل درد را ندارند
  • برای بیمارانی که دارای دندان های بسیار حساسی هستند
  • بیمارانی که دارای رفلکس حلقی بسیار حادی هستند
  • برای بیمارانی که دارای استرس و شرایط اضطرابی بدی هستند

مزیتهای کاشت ایمپلنت دندان با بیهوشی

مزایای ایمپلنت دندان از لحاظ ماندگاری، مقاومت، شباهت به کاشت دندان طبیعی، افزایش قدرت تکلم و جویدن و دیگر موارد برای بیماران محرز و قابل درک است. اما مزایای ایمپلنت دندان با بیهوشی شامل موارد زیر نیز می باشد:

آسان بودن

پیش از انجام درمان و خدمات دندانپزشکی، متخصص برای بیمار داروهایی تجویز خواهد کرد. بیهوشی سدیش جزو مواردی بوده که بعنوان یک روش آسان شناخته شده است. برای بیهوشی تنها کافیست که بیمار پیش از درمان یک قرص را مصرف کند. به طور معمول یک ساعت پیش از رسیدن به کلینیک بایستی قرص مصرف شده باشد.

تزریق نیاز نیست

ترس از آمپول تنها مختص بچه ها نبوده و افراد بزرگسال هم در برخی موارد ترس از آمپول را دارند. همین امر هم باعث می شود که بیمار از روش بیحسی موضعی یا بیهوشی تزریقی نیز واهمه داشته باشد. ایمپلنت دندان با بیهوشی سبب می شود که بیمار بدون هراس از تزریق درمان را شروع کند.

صفحه اینستاگرام دکتر مهران دانشمند متخصص ایمپلنت شهرکرد

فراموشی موقت

دوز بالایی که در بنزدویازپین وجود دارد سبب می شود که بیمار پس از پایان ایمپلنت دندان با بیهوشی چیز خاصی از فرایند را به خاطر نیاورد. این یک مزایا برای بیماران مبتلا به فوبیای دندانپزشکی می باشد. زمانی که بیمار مطمئن شود که وقایع طول درمان را به خاطر نیاورد راحت تر می تواند اقدام به کاشت ایمپلنت دندان نماید.

ایمنی بالا

در نظر داشته باشید که همه داروهای مورد استفاده در سدیش یا فرایند جراحی دارای تاییدیه از وزات بهداشت و سازمان استاندارد می باشد. از این رو عوارض خطرناک دارویی برای بیمار خیلی کمتر رخ خواهد داد.

هوشیاری نسبی

شاید با وجود داروهای بیهوشی بیمار احساس کمی گیجی و بیحالی داشته باشد. اما فراموش نکنید که بیمار همچنان بیدار خواهد بود و واکنش های لازم را دارد.

میزان هزینه کاشت ایمپلنت دندان با بیهوشی

از آنجایی که برای ایمپلنت کردن دندان تحت بیهوشی باید مراحل پیچیده تری انجام شود و به تجهیزات بیشتری نیاز است، هزینه ایمپلنت با بیهوشی در مقایسه با ایمپلنت معمولی گران تر است و اشخاصی که می خواهند این روش را به کار ببرند مسلما باید هزینه بیشتری پرداخت کنند. اما به صورت کلی عواملی وحود دارند که در هزینه ایمپلنت دندان با بیهوشی موثر هستند و باعث افزایش پیدا کردن و یا کاهش یافتن این هزینه می شوند.

دکتر مهران دانشمند در دکتر آفبهترین ایمپلنت شهرکرد در کلینیک 24


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

نکاتی در مورد ایمپلنت دندان زایگما

آشنایی با کاشت ایمپلنت دندان به روش پانچ

عوامل موثر در قیمت کاشت ایمپلنت Zimmer

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

1 thoughts on “کاشت ایمپلنت دندان تحت بیهوشی”

  1. پیش دکتر مهران دانشمند دو واحد کاشت ایمپلنت داشتم چون اوضاع لثه هام و استخوان فکم شرایط خوبی داشت اصلا نیاز به بیهوشی در زمان کاشت ایمپلنت دندان نداشت و برام روی روال عادی به بهترین صورت انجام دادند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *