لبخندی سرشار از سلامت و زیبایی با کاشت دندان

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | بررسی انواع مواد برای ترمیم دندان

ایمپلنت؛ لبخندی سرشار از سلامت و زیبایی

کاشت دندان | روش ایمپلنت باتوجه به نوع کاشت و پشتیبان مستحکمی که در استخوان فک دارد، در نهایت عملکردی مشابه دندان طبیعی خواهد داشت. وجود ایمپلنت در دهان نیز هیچ حس مزاحمت اضافی برای بیمار به وجود نمی‌آورد. همین موضوع نیز باعث شده تا وجود دندان ایمپلنت در دهان لبخند را طبیعی‌تر جلوه دهد و سلامت دهان شما را نیز تضمین کند.

همراه ما باشید با مطالب آموزنده و خواندنی از سایت دکتر مهران دانشمند بهترین متخصص ایمپلنت اصفهان :

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | تغییر چهره بعد عمل زیبایی بینی

چه کسانی می‌توانند ایمپلنت کنند؟

کاشت ایمپلنت می‌تواند برای هر فردی که یک یا چند دندان (حتی تمام دندان‌های یک فک) را از دست داده مناسب باشد. شما هم اگر شرایط زیر را داشته باشید یک کاندید بسیار خوب برای انجام ایمپلنت هستید :

  1. سلامت عمومی مطلوب
  2. داشتن بافت سالم و کافی استخوان برای نگهداشتن ایمپلنت
  3. لثه سالم و بدون عفونت و بیماری

اما آیا اگر همه این شرایط را نداشته باشید بدین معنی است که نمی‌توانید ایمپلنت انجام دهید؟ خیر! دندانپزشکان حرفه‌ای ما با راهکارهای زیر به شما کمک می‌کنند تا به یک کاندید مناسب برای ایمپلنت تبدیل شوید.

ایجاد یک لثه سالم: داشتن بافت لثه سالم نه تنها برای کاشت ایمپلنت بلکه برای سلامت دهان و عمومی بدن شما ضروری است. بنابراین دندانپزشکان ما با ترمیم بافت لثه زمینه لازم برای ایمپلنت را برای شما فراهم می‌کنند.

ترمیم استخوان فک: اگر شما هم از آن دسته از بیمارانی هستید که استخوان فک نامناسبی برای کاشت ایمپلنت داری، نگران نباشید. زیرا با یک عمل سرپایی ساده می‌توانید تراکم لازم برای کاشت ایمپلنت را به دست آورید.

چرا ایمپلنت را انتخاب می‌کنیم؟

برای چند دهه قبل از ظهور ایمپلنت، تنها روش جایگزین کردن دندان‌های از دست رفته بریج کردن دندان بود. بسیاری از بیماران از اتصال بد و غیر طبیعی این دندان‌ها و تراشیده شدن دندان‌های سالم کناری برای ساخت پل دندانی ناراضی بودند. به همین دلیل راهکار جدیدی به نام ایمپلنت پیشنهاد شد.

کاشت ایمپلنت تنها درمانی است که نیازی به پشتیبانی سایر دندان‌ها ندارد و مانند دندان طبیعی در داخل استخوان فک پایه دارد. در این روشِ درمان، یک ساختار بسیار مستحکم و پایدار برای پروتز دندان ایجاد می‌شود که کارایی مشابهی با دندان طبیعی شما خواهد داشت.

کاندیدای مناسب برای ایمپلنت

امروزه، ایمپلنت دندان یکی از محبوب‌ترین جایگزین‌های پایدار و طولانی مدت برای دندان ها است. با این حال، یافتن کاندیدای مناسب برای این نوع جراحی خیلی مهم است و بسته به وضعیت دندان و فرد می تواند متفاوت باشد. سلامت فک و دندان ها، تعداد دندان های از دست رفته، سال و سن و سبک زندگی فرد. اولین و مهم ترین عامل برای انتخاب کاندیدای مناسب برای ایمپلنت دندان، سلامت فک و دندان های فرد است. در صورت داشتن عفونت فک یا بیماری‌های دندانی مثل پریودنتیت، درمان این حالت‌ها قبل از جراحی ایمپلنت دندان الزامی است.

علاوه بر این، فرد باید سلامت روانی و جسمی خود را نیز بررسی کند و پزشک خود را در جریان قرار دهد. دومین عامل برای انتخاب کاندیدای مناسب برای ایمپلنت دندان، تعداد دندان های از دست رفته است. اگر فرد دندانی را از دست داده باشد، ایمپلنت دندان می‌تواند به عنوان گزینه‌ای برای جایگزینی دندان از دست رفته استفاده شود.

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت های دندانی پاسپورتی چرا بهترین هستند؟

طول عمر ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان یکی از روش های جایگزینی دندان های از بین رفته است که برای بسیاری از افراد کارآمد و مطمئن است. اما مدت زمانی که ایمپلنت دندان ممکن است باقی بماند، تحت وابستگی به چندین عامل است که در ادامه توضیح خواهیم داد :

کیفیت عمل جراحی: یکی از عوامل مهم در طول عمر ایمپلنت، کیفیت عمل جراحی است. جراحی دقیق و حرفه ای به ثبات ایمپلنت و فرآیند بهبودی بیشتر کمک می کند.

کیفیت استخوان میزبان: استخوانی که ایمپلنت در آن قرار می گیرد، باید از کیفیت و چگالی مناسبی برخوردار باشد. استخوان سالم و قوی، به پایداری ایمپلنت کمک می کند و مانع تحلیل و ریزش آن می شود.

تمرکز بر دندان ها: استفاده ایمپلنت برای جایگزینی دندان ها، تحت تأثیر قرار می گیرد. دندان های مصنوعی که به ایمپلنت متصل می شوند نیاز به نگهداری و تعمیر دارند و با مراقبت مناسب، کارکرد طولانی مدت ایمپلنت را ممکن می سازد.

بهداشت دهان و دندان ها: مراقبت و بهداشت دهان و دندان ها، نقش مهمی در طول عمر ایمپلنت دندان دارد. استفاده مسواک الکتریکی و نخ دندان، رعایت رژیم غذایی سالم و ارتباط مداوم با دندانپزشک، به حفاظت از اطراف ایمپلنت کمک می کند.

برخی اختلالات بالقوه: برخی اختلالات مانند التهاب لثه، عفونت یا خرابی قسمت های دیگر دهان می تواند به ریزش ایمپلنت دندان منجر شود.

 

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *