تفاوت بین روکش PFM و روکش زیرکونیا

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | تفاوت بین روکش PFM و روکش زیرکونیا

مقایسه روکش PFM با روکش زیرکونیا

بیماران امروزی از دندانپزشکی زیبایی اصفهان و فواید آن برای سلامت دهان و دندان آگاهی بسیار دارند. ما مشاهده کرده‌ایم که بیماران بسیار بیشتر درگیر برنامه ‌ریزی درمانی خود هستند و درمان‌هایی را انتخاب می‌کنند که به حفظ سلامت و ثبات آنها کمک ‌کند. این مشارکت بیشتر باعث شده است که بیماران ما سؤالات بیشتری در مورد درمان های پیشنهادی بپرسند و در تصمیم گیری های مربوط به مواد ترمیمی پیشنهادی و نتایج بلند مدت نقش فعال تری داشته باشند.

بازاریابی دندانپزشکی و رسانه های اجتماعی به بیماران ما آگاهی و بینش نسبت به انواع جایگزین ترمیم ها و مواد مورد استفاده برای درمان را ارائه کرده است. بیماران از عباراتی مانند “باندینگ”، “ایمپلنت”، “ونیر” و “تاج” آگاهی زیادی دارند و این که آنها خدماتی هستند که می توانند سلامتی را بهبود بخشند، دندان های از دست رفته را جایگزین کنند و ظاهر زیبایی را تغییر دهند. این دانش این تمایل را در بیماران ایجاد می کند که در درمان های پیشنهادی نظر داشته باشند.

اکثر بیماران انتظار دارند که روکش های دندانی برای مدت طولانی دوام بیاورند. آنها درک می کنند که این درمان ترمیمی سرمایه گذاری قابل توجهی در سلامت و رفاه آنها است. با این دیدگاه، بسیاری به توضیح و بینش در مورد اینکه کدام ماده ممکن است برای موقعیت خاص آنها بهترین باشد، تمایل دارند.


همراه ما باشید با مطالب آموزنده و خواندنی از سایت دکتر مهران دانشمند بهترین متخصص ایمپلنت اصفهان :


بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | روکش PFM

تفاوت بین روکش PFM و روکش زیرکونیا چیست ؟

اگرچه هر دوی این مواد ترمیم رایج مزایا و معایب بالقوه خود را دارند، بهترین راه برای انتخاب بین آنها این است که در کنار هم به آنها نگاه کنید. قبل از تصمیم گیری نهایی خود، باید عوامل زیر را در نظر بگیرید.

طبیعی و واقعی

تاج های زیرکونیا حاوی فلز در لثه نیستند. روکش های PFM دارای یک لایه فلزی در زیر لایه چینی بالای تاج هستند. این پوشش فلزی معمولا روی لثه ها قابل مشاهده است. تاج های زیرکونیا این مشکل را ندارند. این اجازه می دهد تا بیماران بخندند و از آبکاری فلزی که در معرض آن قرار گرفته اند احساس خجالت نکنند. علاوه بر این، روکش‌های زیرکونیا را می‌توان به گونه‌ای دستکاری کرد که با هر اندازه یا شکلی متناسب با بقیه دندان ‌های بیمار باشد.

هزینه PFM در مقابل هزینه زیرکونیا

یکی از بزرگترین مزایای PFM مقرون به صرفه بودن آن است. زیرکونیا گرانتر از سایر موادی است که می توان برای روکش دندان استفاده کرد. با این حال، مانند بسیاری از چیزها، آنچه را که برای آن پرداخت می کنید، دریافت می کنید. تاج ‌های زیرکونیا به دلایلی گران ‌تر هستند و اغلب دوام بیشتری دارند و در نتیجه ظاهر طبیعی‌ تری دارند. با این حال، اگر یک بیمار بودجه‌ ای ندارد، PFM انتخابی قابل احترام و احتمالاً گزینه بهتر است.

قدرت زیرکونیا در مقابل PFM

در مقایسه مستقیم، زیرکونیا بدون شک قوی تر از PFM است. در واقع، زیرکونیا می تواند تا سه برابر قوی تر از چینی باشد. استحکام زیرکونیا باعث می شود که در اثر جویدن و گاز گرفتن دوام بیشتری داشته باشد. اگرچه PFM به اندازه زیرکونیا قوی نیست، اما همچنان به دلیل دوام آن مشهور است. زیرکونیا نه تنها قوی ‌تر است، بلکه تأثیر بهتری روی دندان‌های اطراف دارد و استرس کمتری به آن‌ها وارد می‌کند. پرسلن می تواند بافت زبرتری داشته باشد و تمایل به مالیدن روی دندان های اطراف و فرسایش مینای دندان داشته باشد.

استحکام عالی

زیرکونیا استحکام و دوام بالاتری را ارائه می دهد که سه برابر بیشتر از روکش های PFM است. این استحکام تضمین می کند که ترمیم های زیرکونیا می توانند در برابر جویدن و سایش شدید مقاومت کنند و می تواند برخی از محیط های سخت دهان را تحمل کند.

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | تفاوت بین روکش PFM و روکش زیرکونیا

PFM در مقابل عمر طولانی پل زیرکونیا

خواص شیمیایی و فیزیکی زیرکونیا باعث دوام بیشتر آن نسبت به PFM می شود و اگر به درستی نگهداری شود، ترمیم های زیرکونیا می توانند مادام العمر دوام داشته باشند. زیست سازگاری بالای زیرکونیا باعث ایجاد حساسیت در بیماران نمی شود. این زیست سازگاری بالا، زیرکونیا را برای استفاده بالینی خوراکی بسیار ایمن می کند.

بهترین مواد را برای بیمار خود بیابید .

چه روکش PFM یا زیرکونیا را برای ترمیم بیمار خود انتخاب کنید، می‌دانید که در نهایت تاج جدیدی قابل اعتماد و بادوام خواهند داشت. با این حال، ترمیم های زیرکونیا گزینه مدرن تری هستند و به دلایلی به انتخاب اصلی در صنعت تبدیل شده اند.

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *