مزایای استفاده از دندان مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنت

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | مزایای استفاده از دندان مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنت

دندان مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنت

دندان مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنت | اولین چیزی که با شنیدن کلمه‌ی «دندان مصنوعی» به ذهنتان می‌رسد چیست؟ آیا هنوز هم فکر می‌کنید که دندان مصنوعی، همان دندان یک سره‌ای است که وقتی از دهان خارج می‌شود باید در یک لیوان آب گذاشته شود؟ اگرچه که این نوع از دندان‌ها هنوز هم وجود دارند. اما این روزها، یک جایگزین به مراتب بهتر برای آن ساخته شده است: دندان‌ مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنت.

دندان مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنت یک مجموعه از دندان‌های مصنوعی است که با استفاده از پایه ایمپلنت (پیچ) به استخوان فک شما جوش می‌خورد و برای همیشه در دهان شما باقی می‌ماند. این دندان مصنوعی به راحتی با چند ایمپلنت دندانی محکم می‌شود و به مرور زمان به بخشی از استخوان فک شما تبدیل خواهد شد.

دندان مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنت بر خلاف دندان مصنوعی‌های قدیمی (که روی لثه قرار می‌گرفتند و قابل حرکت بودند)، از طریق پیچ به استخوان فک شما متصل می‌شوند. یعنی عملا همان دندان مصنوعی، اما بدون قابلیت جابه‌جایی و کاملا شبیه به یک دندان واقعی.

همراه ما باشید با مطالب آموزنده و خواندنی از سایت دکتر مهران دانشمند بهترین متخصص ایمپلنت اصفهان :

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | ۸ مزیت برتر ایمپلنت دندان نسبت به پروتز دندان .

چرا باید از دندان مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنت استفاده کنیم؟

استخوان یک بافت زنده است که برای حفظ حجم و تراکم خود به تحریک مداوم نیاز دارد. این تحریک به طور معمول از دندان‌ها ناشی می‌شود. وقتی دندان‌ها از دست می‌روند، استخوانی که قبلا آن‌ها را احاطه و از آنها پشتیبانی می‌کرد، خرد می‌شود. اگر این مشکل همچنان ادامه پیدا کند، ممکن است صورت شما شروع به آویزان شدن کند که در نتیجه این اتفاق، ظاهر شما پیرتر خواهد شد.

متاسفانه، استفاده از دندان مصنوعی متحرک در واقع این روند را تسریع می‌کند. اما استفاده از دندان مصنوعی ثابت آن را متوقف می‌کند. زیرا این روش جدید در دندانپزشکی با پشتیبانی از ویژگی‌های صورت (گونه‌ها و لب‌ها)،ساختار استخوان فک شما را باز می‌گرداند. در نتیجه، این امر باعث می‌شود تا شما جوان‌تر به نظر برسید.

مزایای استفاده از دندان مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنت

همانطور که در ابتدای این مقاله نیز به آن اشاره کردیم، دندان مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنت مزایای بسیار زیادی نسبت به دندان مصنوعی متحرک دارد که در مقاله مزایای ایمپلنت نسبت به پٰروتز دندان کامل درباره این موضوع صحبت کردیم. عملا، تمام مزایای ایمپلنت دندان در این روش قابل مشاهده است. تعدادی از برجسته‌ترین مزایای ایمپلنت دندان شامل موارد زیر هستند :

  1. این درمان در دهان شما ثبات است. پس فرایند جویدن غذا و صحبت کردن برای شما ساده تر از مواقعی است که دندان مصنوعی متحرک داشته باشید.
  2. این روش بسیار زیباتر از پروتز متحرک دندان است.
  3. کاشت دندان مصنوعی ثابت بسیار طبیعی است و شبیه به یک دندان واقعی به نظر می‌رسد.
  4. دندان مصنوعی ثابت از تحلیل استخوان فک جلوگیری خواهد کرد.

کیفیت و ماندگاری روش پروتز بر پایه ایمپلنت

طول عمر و ماندگاری دندان مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنت به عوامل مختلفی بستگی دارد. تعدادی از برجسته‌ترین این موارد شامل کیفیت پایه‌های ایمپلنت، کیفیت پروتز، میزان مهارت و تخصص دنداپزشک در اجرای این فرایند و مراقبت‌های فرد از دندان‌های خود می‌باشد.

کیفیت پایه‌‌های ایمپلنت نقش بسیار مهمی در ماندگاری پروتز دندان بر پایه ایمپلنت دارند. همانطور که می‌دانید، پایه های ایمپلنت همان پیچ‌های فلزی هستند که در استخوان فک شما قرار می‌گیرند و به عنوان یک تکیه‌گاه برای دندان مصنوعی شما عمل می‌کنند.

پس طبیعتا هر چه پایه‌های ایمپلنت شما از کیفیت بالاتری برخوردار باشد، ثبات و طول عمر ایمپلنت شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | ۸ مزیت برتر ایمپلنت دندان نسبت به پروتز دندان .

دندان مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنت چگونه کار می‌کند؟

ایمپلنت دندان یک پست کوچک و پیچ مانند است که به عنوان ریشه‌ دندان جایگزین عمل می‌کند. این پیچ مانند ریشه‌ی دندان طبیعی، در استخوان زیر لثه قرار دارد. ایمپلنت‌ها از تیتانیومی ساخته شدند که توانایی منحصر به فرد جوش خوردن با استخوان را در فرآیندی به نام استخوان‌سازی دارد. این همان چیزی است که ایمپلنت‌ها را بسیار محکم و قابل‎‌اطمینان می‌کند.

سیستم‌های پیشرفته‌ی ایمپلنت امروزی حداقل تعداد ایمپلنت‌ها را برای پشتیبانی از حداکثر تعداد دندان‌ها امکان‌پذیر می‌کنند. این بدان معنا است که می‌توان از چهار ایمپلنت برای پشتیبانی از قوس کامل (فک بالا یا پایین) دندان‌های جایگزینِ ثابت و غیرمتحرک استفاده کرد. علاوه بر این، انجام این روند چشمگیر که زندگی فرد را دستخوش تغییر می‌کند تنها در یک روز ممکن است!

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *