ایمپلنت فوری

ایمپلنت فوری | بهترین ایمپلنت شهرکرد

معرفی ایمپلنت فوری

ایمپلنت یکی از روش های درمانی مناسب برای جایگزینی دندان های دارای مشکل می باشد. می توان با استفاده از ایمپلنت فوری به راحتی و در زمانی کوتاه، دندانی را جایگزین نمود. بسیاری از افراد که اقدام به استفاده از روش ایمپلنت فوری نموده اند، از نتیجه این عمل رضایت بسیار زیادی داشتند. در این نوشته از سایت دکتر مهران دانشمند بهترین ایمپلنت شهرکرد قصد معرفی خدمت ایمپلنت دیجیتال را داریم.

به صورت کلی باید بگوییم ایمپلنت فوری می تواند گزینه ای مناسب برای حل مشکلات دندان های از دست رفته به شمار می رود. مسئله ای که امروزه به میزان زیادی افراد را درگیر نموده است. ایمپلنت های فوری اصولا از تیتانیوم می باشند. که در داخل استخوان فک قرار می گیرند.

ایمپلنت فوری دیجیتال نوعی روش جایگذاری ریشه برای نگهداری دندان هایی است که از داشتن ریشه طبیعی محروم هستند. البته برای این کار لازم است فلز ایمپلنت را چند ماهی در استخوان فک قرار دهیم. تا قادر باشد با استخوان دندان به خوبی جوش بخورد. افراد بسیار زیادی اقدام به ایمپلنت دندان در یک روز نموده و از نتیجه آن راضی بوده اند. کاشت ایمپلنت فوری بدون شک می تواند روشی عالی برای جایگزینی دندان های طبیعی از دست رفته باشد.

مراحل ایمپلنت فوری دندان

در این روش درمانی باید بگوییم مدت زمان کاشت و ایمپلنت بسیار کوتاه است. در اصل می توانیم با این روش دوره درمانی کوتاه مدتی داشته باشیم.

  • اصولا پزشکان بر این عقیده هستند که بیمار پیش از هر گونه جراحی بهتر است فیلم و عکس آن عمل را مشاهده نماید. مثلا مشاهده فیلم ایمپلنت فوری، یا کلیپ ایمپلنت فوری و ویدئو ایمپلنت فوری میتواند نحوه و تمامی مراحل ایمپلنت را به راحتی به نمایش میگذارد.
  • بیمار باید تمامی این مراحل را با دقت مشاهده نموده و از نحوه ایمپلنت آگاه شود. برای کاشت دندان باید حفره ای در قسمتی که دندان از دست رفته است ایجاد شود، تا ایمپلنت در آن جای گیرد. این حفره را می توانیم در اصل محل قرار گیری ایمپلنت به شمار آوریم.
  • برای این کار باید حفره ای را با دقت بر روی فک ایجاد نمود. تا نوبت به قرار گرفتن و پیچ کردن ایمپلنت برسد. زمانی که ایمپلنت در این حفره قرار گیرد، نیازی نیست چند ماه صبر کنیم تا پس از آن اقدام به ایمپلنت فوری نماییم.
  • در این روش اصولا از یک روکش موقت به جای روکش دائم برای دندان استفاده می شود. پس از این که چند ماهی از ایمپلنت فوری گذشت، پروتز اصلی را به ایمپلنت متصل می نماییم. البته لازم به ذکر است که این روش درمانی، بیشتر برای دندان های جلویی انجام می شود. زیرا بیشتر در معرض دید هستند.

مزایای ایمپلنت فوری دندان

مزایایی که می توانیم برای این روش درمانی بیان نماییم بسیار زیاد هستند. ایمپلنت یک روزه را بیشتر برای دندان های جلویی استفاده می کنند. زیرا در ظاهر انسان اهمیت بیشتری دارند. در دندان های کرسی اگر به صورت گروهی نیاز به ایمپلنت داشته باشند، از این روش استفاده می شود.

  • طول درمان کمتر
  • در یک جلسه تمام می شود
  • عوارض کمتر
  • با روکش داشتن موقت ، بیمار در طول درمان ، اعتماد به نفس خود را از دست نمیدهد.
  • کاهش بار روانی در بیمار
  • کمک به حفظ بافت لثه

میزان موفقیت کاشت ایمپلنت های دندانی

معایب ایمپلنت فوری دندان

این روش درمانی ممکن است به راحتی و با کوچکترین حرکتی دچار شکستگی شود. اگر پروتز موقتی به خوبی و با مهارت جایگذاری نشود، مسلما مشکلاتی را با خود به همراه خواهد آورد. اگر در این نوع ایمپلنت تاج با تکنیک دقیقی به لثه متصل نشود، ممکن است پایه ایمپلنت حرکت نموده و منجر به ایجاد شکست در دندان گردد.

از طرف دیگر این روش درمانی برای همه بیماران ایده آل نبوده و مناسب نیست. افرادی که دارای استخوان فک محکمی هستند، تنها می توانند از ایمپلنت فوری استفاده نمایند. به همین دلیل فک پایین بهترین و مناسب ترین محل برای این نوع ایمپلنت ها به شمار می رود. زیرا این فک ها از استقامت بالاتری برخوردار هستند. همچون دیگر روش های درمانی، دارای ریسک بوده و ممکن است پروتز فلزی به استخوان فک جوش نخورد.

شرایط ایمپلنت فوری دندان

برای این که بدانیم بهترین زمان ایمپلنت فوری چه موقع می باشد، باید بگوییم بیمار می تواند با استفاده از مشورت با متخصص ایمپلنت برنامه ریزی لازم و زمان مشخص را برای انجام چنین عملی انتخاب کند. برای این که بدانیم چه زمان می توانیم به ایمپلنت دندان بپردازیم، باید موارد مختلفی را در نظر بگیریم.

یکی از این عوامل می تواند ارتفاع، تراکم، و پهنای استخوان فک باشد. که این اطلاعات را با استفاده از عکس اشعه ایکس از استخوان فک یا سی تی اسکن می توان بدست آورد. از طرف دیگر این کسب اطلاعات به پزشک کمک می کند تا بتواند به صورت سنجیده و مناسب، محل کاشت این نوع ایمپلنت را انتخاب نموده و اقدام به عمل نماید.

به همین دلیل بیشتر پزشکان بر این باور هستند که بهتر است بیمار به محض کشیدن دندان، اقدام به کاشت ایمپلنت نماید. یکی دیگر از مواردی که در کاشت ایمپلنت فوری موثر است، نحوه کاشت آن می باشد. این روش به کاشت دندان اتروماتیک شهرت دارد. در این روش حفره های استخوانی در اطراف دندان کمک می کند تا نحوه کاشت ایمپلنت راحت تر و سریع تر صورت پذیرد. پس از بررسی های کامل، پزشک به شما خواهد گفت آیا ایمپلنت دندان برایتان مناسب است یا خیر.

برخی از افراد ممکن است قصد داشته باشند، اقدام به ایمپلنت دندان در طی یک یا دوماه نمایند. این روش کاشت ایمپلنت فوری بلافاصله پس از کشیدن دندان انجام می شود. در حالی که برخی دیگر از افراد ترجیح می دهند بین 2 تا 4 ماه اقدام به ایمپلنت دندان خود نمایند. حتی می توانیم بگوییم می توان بیش از 6 ماه هم برای ایمپلنت دندان انتظار کشید.

صفحه اینستاگرام دکتر مهران دانشمند متخصص ایمپلنت شهرکرد

عوارض ایمپلنت فوری دندان

در مقالات بسیاری می توانید با عوارض ناشی از ایمپلنت های فوری روبه رو شوید. اما باید بگوییم این عوارض می توانند در کوتاه ترین زمان ممکن برطرف شوند. البته اگر توسط پزشکی ماهر و حاذق انجام شود. برخی از عوارض کوتاه مدت ایمپلنت دندان به صورت فوری، عفونت، خونریزی، آمفیزم، هماتوم و .. می باشد.

علاوه بر این عوارض که در کوتاه مدت بروز می نمایند و به سرعت برطرف می شوند، عوارض دیگری نیز برای این نوع ایمپلنت می توانیم بیان نماییم. عدم رعایت فاصله مناسب بین ایمپلنت و دندان طبیعی از جمله دیگر عوارضی می باشد که در ایمپلنت فوری با ان روبرو هستیم. در روش معمول بین دو ایمپلنت معمولا کمتر از 3 میلی متر و بین دندان ایمپلنت و طبیعی کمتر از 2 میلی متر باید فاصله باشد.

در برخی موارد موقعیت نامناسب ایمپلنت می تواند منجر به بروز مشکلاتی گردد. از طرف دیگر اگر بهداشت دهان و دندان را به خوبی رعایت ننماییم، یا از جنس نامطلوبی برای پروتز دندان استفاده کنیم، یا از کانتور پروتز غیر مطلوب بهره مند شویم، ایمپلنت فوری با مشکلات جدی رو به رو خواهد شد.

نتیجه نهایی برای کاشت ایمپلنت فوری

همانطور که می دانید ایمپلنت دندان یکی از بهترین درمان ها برای جایگزینی دندان است که اما یکی از معایب آن طول درمان بالای آن است. بیشتر افراد ممکن است مدت زمان بی دندانی برای آن ها آزاردهنده است و دوست دارند هر چه سریع تر جای آن را پر کنند. از طرفی دیگر کیفیت ، استحکام و طول عمر آن بسیار مهم است که بریج دندان طول درمانی کمتری دارد اما دیگر کیفیت ، استخکام ، طول عمر ایمپلنت را ندارد. پس می توان گفت بهترین انتخاب برای این افراد ایمپلنت فوری است.

این نوع ایمپلنت دارای طول عمر و استحکام بالا است و از طرفی دیگر طول درمان در آن بسیار کمتر است و در صورتی که شرایط فرد مساعد باشد ، می تواند در کمتر از یک هفته آن را انجام داد. اما مسئله که در ایمپلنت فوری مطرح است که فرد باید دارای شرایط استخوانی و لثه مناسبی باشد و دچار تحلیل استخوان نشده باشد زیرا ایمپلنت فوری به استخوان قوی نیاز دارد.

دکتر مهران دانشمند در دکتر آفبهترین ایمپلنت شهرکرد در کلینیک 24


 

دسته بندی : خدمات ایمپلنت خدمات بهترین ایمپلنت شهرکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *