برآمدگی استخوان بینی بعد از عمل چه دلایلی دارد ؟

Protrusion of the nasal bone بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان |

علت برآمدگی استخوان بینی بعد از عمل

علت برآمدگی استخوان بینی بعد از عمل ممکن است ناشی از تورم یا سایر عوامل باشد. اما به‌طور کلی برآمدگی روی استخوان بینی بعد از عمل پس از گذشت یک سال باید حتماً مورد بررسی قرار گیرد. معمولاً اگر برآمدگی استخوان بینی بعد از عمل با لیزر ایجاد شود، پزشکان تورم را علت آن می‌دانند و از مراجعه‌کنندگان درخواست می‌کنند که پس از رفع ورم استخوان بینی بعد از عمل مراجعه نمایند. در این مقاله به بررسی علت برآمدگی بینی بعد از عمل و روش‌های درمان آن می‌پردازیم.


همراه ما باشید با مطالب آموزنده و خواندنی از سایت دکتر مهران دانشمند بهترین متخصص ایمپلنت اصفهان :


علت برآمدگی استخوان بینی بعد از عمل

برآمدگی بینی بعد از عمل جراحی زیبایی بینی ممکن است علل مختلفی داشته باشد که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • برآمدگی استخوان بینی به دلیل تورم

از جمله مهم‌ترین دلایل برآمدگی پل بینی بعد از عمل، تورم بافت بینی است. به‌عبارتی کم بودن سرعت ترمیم و بهبود تورم بافتی در قسمت مذکور نسبت به سایر قسمت‌ها، موجب نمایش برآمدگی می‌شود. معمولاً پزشکان بازه‌ی زمانی یک‌سال را برای کاهش تورم بینی در نظر می‌گیرند و در صورتی‌که پس از گذشت این زمان، همچنان برآمدگی استخوان بینی وجود داشت، اقدامات درمانی را انجام می‌دهند.

  • برآمدگی استخوان بینی به‌علت تشکیل پینه

یکی دیگر از دلایل برآمدگی استخوان بینی بعد از عمل، ایجاد شدن پینه در محلی است که استخوان برش داده شده است. در حقیقت در هنگام جراحی بینی، استخوان‌ها برش داده می‌شوند و در زمان جوش خوردن استخوان بینی بعد از عمل ممکن است پینه تشکیل شود.

  • برآمدگی استخوان بینی به‌علت استخوان اضافی

معمولاً اگر برآمدگی استخوان بیش از یک سال به‌طول انجامد، علت وجود استخوان اضافی است. این برجستگی‌ها خود‌به‌خود از بین نمی‌روند و باید حتماً برای درمان آن‌ها به پزشک مراجعه نمایید.

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | چسب زدن بینی بعد از رینوپلاستی ...

زمان بهبود برآمدگی استخوان بینی بعد از عمل چقدر است؟

بعد از عمل جراحی بینی حدوداً یک سال به بدن فرصت داده می‌شود تا بتواند تورم ناشی از جراحی را التیام بخشد. البته در برخی موارد پزشک متخصص تشخیص می‌دهد که برای تسریع روند التیام تورم از کورتیکواستروئید‌ها (کورتون) استفاده شود. در صورتی‌که برآمدگی استخوان بینی بعد از عمل پس از یک سال هم مشاهده شود، باید برای سوهان کشیدن یا جراحی بینی ترمیمی به پزشک مراجعه کنید.

درمان برآمدگی استخوان بینی بعد از عمل چگونه است؟

پاسخ به این سوال هم کاملاً بستگی به این موضوع دارد که قوز بینی بعد از عمل ناشی از چیست؟ اگر برآمدگی پل بینی بعد از عمل به‌دلیل تورم یا تشکیل پینه باشد امید می‌رود که حداکثر تا یک سال خود‌به‌خود درمان شود. اگرچه برخی پزشکان برای تسریع فرآیند التیام تورم از کورتون استفاده می‌کنند ولی از آن‌جایی که هر دارویی عوارض خاص خود را دارد، بهتر است تورم توسط خود بدن بهبود یابد.

در صورتی‌که علت برآمدگی استخوان بینی بعد از عمل، وجود استخوان‌های اضافه باشد، پزشک با معاینه میزان استخوان اضافی در جهت تجویز سوهان یا عمل جراحی ترمیمی اقدام می‌نماید.

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *