جراحی‌ احتمالی پیش از کاشت ایمپلنت دندان

کاشت ایمپلنت دندان توسط بهترین متخصص ایمپلنت اصفهان

پیش از کاشت ایمپلنت دندان چه جراحی هایی ممکن است لازم شود ؟

جراحی‌ پیش از کاشت ایمپلنت | بسیاری از افراد تصور می‌کنند که مراقبت‌های یک جراحی مانند جراحی ایمپلنت دندان، تنها مربوط به پس از انجام آن عمل است. در حالی که در بسیاری از موارد، مراقبت های قبل از ایمپلنت، اگر اهمیتی بیشتر از مراقبت‌های پس از جراحی نداشته باشند، کم اهمیت‌تر از آن نیز نیستند. اگر دوست دارید یک جراحی سبک، بدون درد و موفقیت آمیز را پشت سر بگذارید، حتما تمام دستور العمل‌های مراقبت های پیش از کاشت ایمپلنت به روش ایمپلنت را رعایت کنید.

همراه ما باشید با مطالب آموزنده و خواندنی از سایت دکتر مهران دانشمند بهترین متخصص ایمپلنت اصفهان :

جراحی‌های احتمالی پیش از ایمپلنت دندان

در برخی موارد ممکن است قبل از جراحی ایمپلنت دندان، به انجام برخی از جراحی‌های جانبی نیاز داشته باشید. این جراحی‌ها به منظور آماده‌سازی دهان و دندان شما برای کاشت ایمپلنت و افزایش احتمال موفقیت آن انجام می‌شود. رایج‌ترین جراحی‌های پیش از ایمپلنت دندان شامل موارد زیر هستند :

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | پیوند استخوان دندان | بهترین ایمپلنت شهرکرد

پیوند استخوان

اگر استخوان فک شما به اندازه کافی برای کاشت ایمپلنت قوی و متراکم نباشد، ممکن است به پیوند استخوان نیاز داشته باشید. در این جراحی، از استخوان خودتان یا مواد مصنوعی برای افزایش حجم و تراکم استخوان فک استفاده می‌شود.

لیفت سینوس

در شرایطی که سینوس‌های شما به فک نزدیک باشند، ممکن است مجبور شوید که جراحی لیفت سینوس نیز انجام دهید. در این جراحی، دندانپزشک غشای سینوس را با هدف ایجاد فضای کافی برای کاشت ایمپلنت بالا می‌برد.

جراحی لثه

جراحی لثه، یکی دیگر از جراحی‌های احتمالیِ پیش از کاشت ایمپلنت دندان است. این جراحی نیز تنها در شرایطی که لثه‌های شما دچار تحلیل، بیماری یا عفونت باشند صورت خواهد گرفت.

کشیدن دندان

آخرین جراحی احتمالی که در برخی از شرایط خاص تجویز می‌شود، کشیدن دندان است. اگر قصد کاشتن دندان به جای دندان پوسیده و یا آسیب دیده‌ای را داشته باشید و یا در صورتی که فضا برای جایگزینی ایمپلنت کافی نباشد، مجبور به کشیدن یک یا چند مورد از دندان‌های خود خواهید شد. در برخی از شرایط، پایه ایمپلنت در همان جلسه‌ی کشیدن دندان در استخوان فک شما قرار خواهد گرفت. البته این موضوع بستگی زیادی به میزان تراکم استخوان فک شما دارد.

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *