چرا ایمپلنت زیرکونیا را انتخاب کنیم؟

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | چرا ایمپلنت زیرکونیا را انتخاب کنیم؟

همه چیز در مورد کاشت ایمپلنت زیرکونیا

ایمپلنت‌های دندانی زیرکونیا به‌عنوان ماده ترمیمی دندان معرفی شده‌اند. رنگ سفید، زیست‌سازگاری و خواص مکانیکی بالا، باعث شهرت آنها شده است. این ایمپلنت‌های دندانی بدون فلز در درجه اول، توسط دندانپزشکان جامع در سراسر جهان تحویل توصیه می‌شوند.

ایمپلنت‌های دندانی زیرکونیا، ریشه‌های دندان‌مصنوعی هستند که با جراحی در استخوان فک قرار می‌گیرند تا دندان جایگزین را نگه دارند. ایمپلنت‌ها برای حمایت به دندان‌های مجاور دیگر وابسته نبوده و شبیه دندان‌های طبیعی انسان هستند. ایمپلنت‌های دندانی شامل سه جزء هستند که با یکدیگر برای جایگزینی دندان‌های ازدست‌رفته کار می‌کنند: خود ایمپلنت، اباتمنت و تاج چینی.


همراه ما باشید با مطالب آموزنده و خواندنی از سایت دکتر مهران دانشمند بهترین متخصص ایمپلنت اصفهان :


بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | مزایای ایمپلنت های دندانی زیرکونیا

دندانپزشکی زیست‌سازگار چیست؟

دندانپزشکی زیست‌سازگار، فرمی است که از بیو مواد خاص برای سیستم‌های دندانپزشکی استفاده می‌شود. این بر پیوند بین دهان و بدن شما تمرکز می‌کند و کل بدن شما را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد. مواد زیست‌سازگار دندانی، مانند زیرکونیا، مواد غیرسمی هستند که وقتی در دهان استفاده می‌شوند، روی بدن و سلامتی افراد، تأثیر منفی نمی‌گذارند. همچنین، دندانپزشکان سعی می‌کنند از روش‌های تهاجمی مانند جراحی، زمانی که روش‌های کمتر تهاجمی مانند ایمپلنت زیرکونیا، در دسترس است، اجتناب کنند.

چه زمانی در مورد جراحی ایمپلنت دندان صحبت کنیم؟

دندان ازدست‌رفته می‌تواند باعث نگرانی‌های جدی برای سلامت دهان شود؛ مانند عدم تعادل بایت، ازدست‌دادن غیرقابل‌برگشت استخوان فک، جویدن نامناسب و ناتوانی در واضح صحبت‌کردن. به لطف دندانپزشکی زیبایی، روش‌های مختلفی برای درمان این عارضه دندانی وجود دارد. شما می‌توانید از پروتزهای جزئی متحرک یا بریج، برای جایگزینی دندان ازدست‌رفته خود بهره‌مند شوید. بااین‌حال راه‌حل بهتر، می‌تواند جراحی ایمپلنت باشد.

ماندگاری ایمپلنت زیرکونیا چقدر است؟

ایمپلنت زیرکونیا با مراقبت منظم از دهان، می‌تواند یک‌عمر دوام بیاورد. با این‌ حال، عوامل مختلفی ممکن است بر نتایج تأثیر بگذارد. تراکم استخوان موجود، ترمیم، بهداشت فردی و سبک زندگی از جمله این عوامل هستند. ایمپلنت‌های زیرکونیا از میزان موفقیت بالایی برخوردار هستند، اگرچه ممکن است به دلیل خون‌رسانی ضعیف، سیگار کشیدن، بهداشت نامناسب دهان و دندان یا کمبود بافت لثه، با شکست مواجه شده و در دسته ایمپلنت های ناموفق جای بگیرند.

چرا ایمپلنت زیرکونیا را انتخاب کنیم؟

امروزه در میان تمامی سرامیک‌های دندانی، این ماده که به زیرکونیا نیز معروف است، به دلیل خواص بیولوژیکی، مکانیکی و نوری، یک ماده چندمنظوره است. برخی از مزایای ایمپلنت دندان زیرکونیا عبارت‌اند از :

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | مزایای ایمپلنت های دندانی زیرکونیا

 • زیبا و دل‌انگیز

بسیاری از بیماران و دندانپزشکان، ایمپلنت‌های سرامیکی زیرکونیا را دوست دارند؛ زیرا کاملاً سفید بوده و ظاهر دندان‌های طبیعی را تقلید می‌کنند. ایمپلنت‌های سرامیکی از ایمپلنت‌های فلزی فاصله زیادی دارند؛ زیرا به‌مرورزمان به دلیل خوردگی، لثه‌ها را تیره نمی‌کنند و یون‌های فلزی را در استخوان و بافت لثه آزاد نمی‌کنند.

 • آلرژی و حساسیت

بیمارانی که ایمپلنت‌های فلزی سنتی را انتخاب کرده‌اند، اغلب از تحریک، ناراحتی یا التهاب ناحیه ایمپلنت، شکایت دارند. این مشکلات می‌تواند منجر به عوارض ایمپلنت و سایر مشکلات سلامت سیستمیک شود. در مقابل، ایمپلنت دندان زیرکونیا ضد حساسیت است و یک انتخاب عالی برای بیماران مبتلا به اختلالات ایمنی، حساسیت به فلزات یا سایر نگرانی‌های سلامتی است.

 • مقاوم در برابر خوردگی

زیرکونیا در برابر خوردگی گالوانیکی مقاوم است و گرما یا الکتریسیته را هدایت نمی‌کند. به‌ عنوان یک ماده بی‌اثر، هیچ‌گونه واکنش شیمیایی ایجاد نکرده و بر حفظ سلامت دهان و دندان تأثیر نمی‌گذارد. آنها همچنین نارسانا هستند و باعث می‌شوند رشد باکتری‌ها، کمتر اتفاق بیفتد.

 • نگهداری و دوام

ایمپلنت‌های زیرکونیا به دلیل استحکام و دوام طولانی‌مدت خود که برای تحمل فشار جویدن قابل‌توجه ساخته شده است، شناخته می‌شوند. مراقبت از این ایمپلنت‌ها نیز آسان است، زیرا بر خلاف ایمپلنت‌های فلزی، پلاک‌های باکتری دوست را جذب نمی‌کنند.

 • طراحی تک تکه

ایمپلنت سرامیکی زیرکونیا با طرح یک‌تکه، تولید می‌شود. این بدان معنی است که می‌توان آن را مستقیماً در زیر خط لثه، بدون نیاز به دوره نقاهت، کاشت؛ بنابراین، این یک گزینه عالی برای بیمارانی است که نمی‌خواهند تا شش ماه برای ایمپلنت‌های خود منتظر بمانند.

 • بدون شکاف میکرو

در ایمپلنت‌های تیتانیوم سنتی، پس از قراردادن فلز در زیر خط لثه، ممکن است شکاف‌های میکرو آشکار شوند. به علت طراحی یک‌تکه زیرکونیا، هیچ شکاف کوچکی برای قراردادن به وجود نمی‌آید.

 • پیوند بهتر با استخوان

پیوند طولانی‌مدت دندان با استخوان در هنگام استفاده از سرامیک زیرکونیا مشابه یا بهتر از ایمپلنت‌های تیتانیوم است. این برای بیمارانی با ایمپلنت‌های ناموفق که نیاز به راه‌حل پایدارتری برای نیازهای بهداشت دهان و دندان خود دارند، عالی است.

 • به تجمع پلاک کمک نمی‌کند .

ایمپلنت‌های سرامیکی زیکونیا، به دلیل سطح صافی که دارند، از چسبندگی پلاک و باکتری‌ها جلوگیری می‌کنند و در نتیجه لبخند و دهان سالم‌تری دارند. این امر مانع از شکست ایمپلنت به دلیل باکتری و التهاب می‌شود.

 • ظرفیت بالا

وقتی صحبت از زیرکونیا در مقابل ایمپلنت‌های فلزی می‌شود، زیرکونیا نسبت به تیتانیوم استقامت بیشتری دارد. این ایمپلنت‌ها می‌توانند تا ۱۵۰ پوند نیروی قبل از شکستگی و ترک را تحمل کنند که برای بیماران در هر سن و اندازه، مفید است.

 • بدون حساسیت

بسیاری از بیماران نگران قراردادن فلز در دهان خود هستند و به دنبال پروتزهای دندانی جامع‌تری هستند. ایمپلنت‌های دندانی زیرکونیا، از فلز تشکیل نشده، عاری از مواد حساسیت‌زا بوده و رویکردی جامع‌تر را بدون ایجاد پری ایمپلنت، ارائه می‌دهند.

 • پاک‌کننده

حاشیه‌های کاشت زیرکونیا، در خط لثه قرار می‌گیرد؛ درحالی‌که تیتانیوم در زیر خط لثه کاشته می‌شود. این گزینه قرارگرفتن بالاتر از سطح لثه، به بیمار کمک می‌کند تا ایمپلنت را تمیزتر نگه داشته و بافت لثه را به دلیل بهداشت بهتر دهان، حفظ کند.

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *