دلایل و علائم عفونت ایمپلنت دندان

دلایل و علائم عفونت ایمپلنت دندان |بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان |

بررسی دلایل و علائم عفونت ایمپلنت دندان

اکثر موارد که علایم عفونت ایمپلنت دندان ظاهر می شود، با مصرف یک دوره آنتی بیوتیک به راحتی درمان خواهد شد. در این مقاله از سایت دکتر مهران دانشمند، بهترین ایمپلنت شهرکرد دلایل و علائم عفونت ایمپلنت دندان را مورد بررسی قرار می دهیم.

در صورتی عفونت درمان نشود بدون شک دوام و ماندگاری ایمپلنت به خطر خواهد افتاد و از سوی دیگر منجر به عدم موفقیت ایمپلنت و شکست آن می شود. بهترین راهکار این است که نسبت به خطرات و علایم عفونت ایمپلنت آگاهی پیدا کنید و در صورت مشاهده هر گونه علایم حتما با متخصص مرکز ایمپلنت مشورت کرد. زمانی که کاشت دندان انجام می شود رقابت سختی بین سلول های اصلی بدن با پاتوژن های عفونت زا به راه می افتد. همین امر سبب می شود که باکتری ها به راحتی عفونت را ایجاد کنند. زمانی که باکتری ها شروع به حمله کردن می کنند، دهان و لثه بیمار با یک واکنش التهابی روبرو خواهد شد.

علائم بروز عفونت در ایمپلنت دندان

برای اینکه هر چه زودتر اقدام به درمان عفونت ایمپلنت دندان کنید بهتر است علایم و نشانه های آن را بدانید. یکی از نشانه و علایم عفونت ایمپلنت وجود تب مداوم و خونریزی 24 ساعته می باشد. در صورت مشاهده هر کدام این موارد به راحتی به عفونت ایمپلنت شک کنید. بهترین راه در این لحظه تماس با دندانپزشک حاذق و کارکشته خود بوده و جریان را با وی در میان بگذارید. در نظر داشته باشید که هر چقدر زودتر جلوی عفونت گرفته شود از سوی دیگر نتیجه بهتری برای بیمار رقم خواهد خورد. به طور خلاصه علایم عفونت ایمپلنت دندان شامل موارد زیر است:

  • بروز و ترشح بوی بد دهان (نفس بد بو)
  • بروز چرک و خونریزی
  • بالا رفتن تب به حدی که با دارو قابل کاهش نیست
  • عدم توانایی جویدن
  • متورم و قرمز شدن لثه
  • لق شدن ایمپلنت
  • افزایش عمق فاصله بین ایمپلنت و لثه

خطرات و عوارض درمان نکردن عفونت ایمپلنت دندان

متاسفانه انکار و پشت گوش انداختن خطرات عفونت ایمپلنت دندان بسیار زیاد می باشد. این عارضه که با خود عفونت را به همراه دارد بایستی خیلی جدی گرفته شود. در صورت مشاهده هرگونه نشانه ایمپلنت دندان حتما به فکر درمان آن باشید. یکی از این خطرات که شامل حال دندانپزشک می شود، حمله باکتری ها به استخوان فک می باشد. در این حالت متخصص حاذق مجبور خواهد شد که بخشی از فک را که به عفونت دچار شده است، را بردارد. این را هم در نظر داشته باشید که قسمتی از ریشه دندان فک بالا به سینوس ها مرتبط بوده و باعث خواهد شد که باکتری ها به راحتی به بافت های نرم سینوس راه پیدا کنند. این راه منجر خواهد شد که عفونت سینوس به راحتی دامن گیر بیمار شود.

امکان کاشت ایمپلنت در لثه تحلیل رفته | بهترین ایمپلنت شهرکرد

زمانی که متخصص جراحی لیفت سینوس بعد از کاشت ایمپلنت دندان به بیمار اعلام می کند که به محض دیدن علایم عفونت ایمپلنت به متخصص مراجعه کنید، به دلیل پیشگیری از خراب شدن دندان های سالم می باشد. زمانی که عفونت به دندان های سالم برسد بدون شک دندان از بین خواهد رفت.

درمان عفونت ایمپلنت دندان

در اثر رعایت نکردن مراقبت های بهداشتی و اصولی عفونت ایمپلنت دندان قطعا به وجود خواهد آمد. اما این به معنای عدم درمان آن نخواهد بود. متخصص مرکز ایمپلنت می تواند با لیزر کردن جلوی روند عفونت را به خوبی بگیرد. در برخی موارد که عفونت به فک بیمار سرایت کند متخصص مجبور خواهد شد که پیوند استخوان فک را انجام دهد. البته این نیز یکی دیگر از روش های درمان عفونت ایمپلنت است.

یکی از داروهایی که نقش بسیار حیاتی در درمان و از بین بردن باکتری ها می باشد، آنتی بیوتیک می باشد. در بیشتر موارد متخصص دندانپزشکی برای از بین بردن عفونت های دندان آنتی بیوتیک را تجویز می کند. این دارو سبب می شود که از بروز برخی عفونت ها پیشگیری کند و درمان قابل اجرا باشد. از سوی دیگر استفاده از آنتی بیوتیک سبب خواهد شد که تنها باکتری ها از بین خواهد برد.

صفحه اینستاگرام دکتر مهران دانشمند متخصص ایمپلنت شهرکرد

روش های پیشگیری از عفونت ایمپلنت دندان

مسال معروف پیشگیری از درمان است می تواند شامل هر لحظه باشد اما در برخی مواد کم کاری بیمار این مثال را نقض می کند. خلاصه پیشگیری از عفونت ایمپلنت دندان شامل موارد زیر است:

  • رعایت پروتکل بهداشتی دهان دندان برای جلوگیری از عفونت دندان
  • در صورته کاشت ایمپلنت دندان حتما هر 6 ماه یکبار تحت معاینه قرار گیرید.
  • آموزش گرفتن در زمینه نگهداری ایمپلنت و مراقبت روزمره

دکتر مهران دانشمند در دکتر آفبهترین ایمپلنت شهرکرد در کلینیک 24


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

رژیم غذایی مناسب در طول درمان ارتودنسی

امکان کاشت ایمپلنت در لثه تحلیل رفته

مزایا و معایب مصرف خمیر دندان زغالی

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *