راهنمای انتخاب رنگ کامپوزیت ونیر دندان

راهنمای انتخاب رنگ کامپوزیت ونیر دندان | بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان |

بررسی انتخاب رنگ کامپوزیت ونیر دندان

نمی‌توان یک راهنمای کلی برای انتخاب بهترین رنگ برای کامپوزیت ونیر ارائه کرد. بهترین رنگ کامپوزیت دندان باید بر اساس ظاهر هر شخص به شکلی انتخاب شود که تضاد و کنتراست بالایی میان رنگ دندان‌ها و پوست بیمار موجود نباشد تا طبیعی‌تر جلوه کند. در ادامه این مطلب از سایت دکتر مهران دانشمند بهترین ایمپلنت شهرکرد قصد داریم انتخاب رنگ کامپوزیت ونیر دندان را بررسی کنیم.

شید ‌های رنگ کامپوزیت دندان درخشان و بسیار سفید برای سلبریتی‌ها و اشخاص معروف مناسب‌تر است. درحالی‌که شید های رنگ طبیعی‌تر برای اشخاص معمولی انتخاب خواهد شد و هرچه پوست فرد تیره‌تر باشد باید رنگ کامپوزیت دندان هم به‌سوی شید‌های تیره‌تر لایه گذاری گردد. به‌عنوان نمونه بهتر است اشخاصی با پوست‌های روشن که موهای بور هم دارند. بهتر است شید های رنگ سفیدتر را مورد استفاده قرار دهند تا شکل دندان‌هایشان هم تفاوتی با رنگ مو و پوست آن‌ها نداشته باشد.

انتخاب رنگ A1 و A2 برای افرادی که پوست سفید و موی تیره‌ای دارند؛ رایج‌تر است. افراد معمولی بهتر است مثل سلبریتی ها، سفیدترین مدل شید رنگ کامپوزیت دندان را استفاده نکنند. هرچند تمام افراد دوست دارند؛ چهره‌شان مثل بازیگران و سلبریتی ها زیبا و منحصربه‌فرد به نظر برسد ولی افراد معمولی باید در جامعه، شکل طبیعی‌تری داشته باشند.

استفاده از سفیدترین رنگ کامپوزیت دندان مثل سلبریتی ها باعث می‌شود دندان‌های اشخاص معمولی که مخصوصاً پوست سبزه و استاندارد دارند. بیش‌ازاندازه جلب‌توجه کند و غیرطبیعی به نظر بیاید. همین‌طور اشخاصی که دارای پوست تیره هستند. بهتر است شید ‌های رنگ مقداری تیره‌تر را انتخاب کرده تا رنگ دندان‌هایشان تضاد بدی با رنگ پوست آن‌ها ایجاد نکند. اغلب رنگ A2 و A3 برای اشخاصی که پوست آن‌ها نرمال است؛ انتخاب بهتری است.

سفیدترین رنگ کامپوزیت دندان

بهترین رنگ برای کامپوزیت ونیر a1 به‌عنوان سفیدترین شید دندان از کاربرد بسیاری برخوردار است. از بین رنگ‌های کامپوزیت که طرفدار زیادی دارد، می‌توان به رنگ کامپوزیت a3 اشاره نمود که به رنگ دندان‌های طبیعی نزدیک‌تر است و جلب‌توجه نخواهد کرد.

عوارض لمینت دندان | بهترین ایمپلنت شهرکرد

پرطرفدارترین رنگ کامپوزیت دندان

همان‌گونه که قبل از این اشاره نمودیم؛ سه طیف رنگی A1، B1 و A3، هم‌اکنون بهترین رنگ کامپوزیت دندان هستند که برای سلبریتی‌ها و اشخاص معروف استفاده می‌شوند. ولی طیف‌های دیگری هم برای رزین‌های کامپوزیت ساخته شده و به بازار ارائه ‌شده‌اند. که کاربردهای مخصوص خودشان را دارند. از این بین برای آشنایی بیشتر شما به چند مورد اشاره خواهیم کرد.

صفحه اینستاگرام دکتر مهران دانشمند متخصص ایمپلنت شهرکرد

شید رنگ BW از برند شفو

شید رنگ BW از کمپانی شفو که یکی از برندهای مشهور کامپوزیت‌ دندان ژاپنی است. سفیدترین رنگ و در اصطلاح همان لبخند هالیوودی عرضه شده به‌وسیله این برند است.

رزین‌های کامپوزیت شفو با شید رنگ BW درخشندگی بسیار زیادی دارند و ازنظر فیزیکی خصوصیات و کیفیت خوبی را عرضه می‌کنند و به دلیل مقاوم بودن در مقابل سایش، چسبندگی خوب و سازگار بودن با بافت دهان و دندان، رزین‌های کامپوزیت برند شفو در مطب‌های دندانپزشکی بیشتر کلینیک‌های درمانی زیبایی برای اصلاح طرح لبخند استفاده می‌شوند.

شید رنگ XL از برند Kerr

طیف رنگ کامپوزیت XL که به‌وسیله کمپانی Kerr آمریکا به‌عنوان یکی از معروف‌ترین تولیدکنندگان بهترین رنگ برای کامپوزیت ونیر عرضه می‌شود. هم یکی از شید‌های رنگ پرکاربرد مورد استفاده به‌وسیله بیماران است که البته از رنگ‌های طیف‌های سفید محسوب نمی‌شود.

ولی این رنگ کامپوزیت کاملاً طبیعی است و کیفیت و مقاومت زیادی نیز دارد. به این دلیل که این طیف رنگ کامپوزیت دندان به‌آسانی با بقیه دندان‌های طبیعی بیشتر بیماران مطابقت دارد؛ به کار بردن آن وسعت پیدا کرده است.

دکتر مهران دانشمند در دکتر آفبهترین ایمپلنت شهرکرد در کلینیک 24


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

دلایل سیاه شدن لثه بعد از ایمپلنت چیست؟

هنگام خرید خمیر دندان مخصوص کامپوزیت چه نکاتی را رعایت کنیم؟

عوارض لمینت دندان

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *