ارتباط بین سلامت دهان و دندان و سلامت عمومی بدن

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | . درمان همزمان ایمپلنت و ارتودنسی !

ارتباط بین سلامت دهان و دندان و سلامت عمومی

سلامت دهان و دندان در سال های اخیر اهمیت یافته است، زیرا محققان ارتباطی بین کاهش سلامت دهان و دندان و بیماری های اساسی را کشف کرده اند. به نظر می رسد که دهان سالم می تواند به شما در حفظ سلامت بدن کمک کند. باکتری های دهان و التهاب ممکن است با موارد زیر همراه باشد :

  1. بیماری قلبی
  2. آندوکاردیت ، یا التهاب غشای قلب
  3. تولد زودرس
  4. وزن کم هنگام تولد

باکتری ها می توانند از حفره دهان به جریان خون منتقل شده و باعث آندوکاردیت عفونی شوند. آندوکاردیت عفونی یک عفونت تهدید کننده زندگی دریچه های قلب شما است. دندانپزشک ممکن است به شما پیشنهاد کند آنتی بیوتیک ها را به عنوان یک اقدام پیشگیرانه قبل از انجام هرگونه عمل دندانپزشکی که می تواند باکتری ها را در دهان شما منتقل کند، استفاده کنید.

همراه ما باشید با مطالب آموزنده و خواندنی از سایت دکتر مهران دانشمند بهترین متخصص ایمپلنت اصفهان :

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | لق شدن پایه ایمپلنت به چه دلایلی اتفاق می افتد ؟

درمان مشکلات دندان و دهان

حتی اگر به خوبی از دندان های خود مراقبت کرده اید ، در طول یک ویزیت معمول با دندانپزشک ، باید سالانه دو بار تمیزکاری حرفه ای داشته باشید. در صورت مشاهده علائم بیماری لثه ، عفونت یا سایر مشکلات ، دندانپزشک سایر روش های درمانی را به شما توصیه می کند.

تمیز کردن

با یک نظافت حرفه ای می توانید از شر پلاک هایی که هنگام مسواک زدن و نخ دندان کشیدن از آن ها غافل شده اید، خلاص شود. همچنین تارتار را برطرف می کند. این تمیزکاری ها معمولاً توسط یک متخصص بهداشت دندان انجام می شود. بعد از این که همه تارتار از روی دندان های شما پاک شد، متخصص بهداشت از مسواک پر قدرت برای مسواک زدن دندان های شما استفاده می کند. به دنبال آن نخ دندان و شستشو لازم است.

تمیز کردن عمیق به عنوان پوسته پوسته شدن و برنامه ریزی ریشه نیز شناخته می شود. این عمل تارتار را از بالا و پایین خط لثه از بین می برد که در طی تمیز کردن معمول نمی توان به آن رسید.

درمان های فلوراید

پس از تمیز کردن دندان، دندانپزشک شما ممکن است برای کمک به از بین بردن حفره ها، یک درمان با فلوراید استفاده کند. فلوراید یک ماده معدنی طبیعی است. این می تواند به تقویت مینای دندان شما کمک کند و آنها را در برابر باکتری ها و اسید مقاوم کند.

آنتی بیوتیک ها

اگر علائمی از عفونت لثه مشاهده کردید یا دارای آبسه دندان هستید که به دندانهای دیگر یا فک شما گسترش یافته است ، دندانپزشک ممکن است برای کمک به خلاص شدن از بدن، آنتی بیوتیک تجویز کند.

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *