راهکارهای درمان دندان شکسته

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | راهکارهای درمان دندان شکسته

راه های ترمیم و درمان دندان شکسته

روش‌های مختلفی برای درمان دندان شکسته وجود دارد که انتخاب آن به نوع و شدت شکستگی بستگی دارد. برخی از رایج‌ترین روش‌های درمان دندان شکسته عبارتند از :

  • باندینگ
  • روکش دندان
  • عصب کشی و ترمیم
  • لمینت دندان
  • ایمپلنت دندان
  • باندینگ دندان

همراه ما باشید با مطالب آموزنده و خواندنی از سایت دکتر مهران دانشمند بهترین متخصص ایمپلنت اصفهان :

باندینگ دندان

باندینگ یک روش ترمیمی است که برای ترمیم شکستگی و لب پریدگی دندان‌ها استفاده می‌شود. در این روش، دندانپزشک از مواد همرنگ دندان (کامپوزیت) برای رفع آسیب‌های جزئی یا شکاف‌های ایجاد شده در دندان‌ها استفاده می‌کند.

از آنجایی که این مواد رنگ یکسانی با خود دندان دارند، ظاهر دندان را کاملا طبیعی و شبیه به روز اولش می‌کنند. مواد کامپوزیتی با استفاده از نور آبی روی دندان سفت می‌شود و به دندان می‌چسبد. باندینگ روشی سریع، ساده و مقرون به صرفه برای ترمیم دندان‌های شکسته است. اما فراموش نکنید که این روش تنها در شرایطی که سطح حفره یا شکستگی کوچک است کاربرد دارد. نه در تمام موارد.

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | مزایا و معایب روکش زیرکونیا را بدانید :

روکش دندان

روکش دندان قطعه ای مصنوعی (پروتزی) است که با هدف محافظت از دندان روی آن قرار می‌گیرد. روکش‌ها از جنس مواد مختلفی مانند سرامیک، فلز، زیرکونیوم و یا حتی طلا هستند و به دلیل شکل طبیعی و ظاهر زیبای خود، طرفداران زیادی دارند.

اگر شستگی دندان شما وسیع باشد (و یا تاج دندان شما به طور کامل از دست رفته باشد)، روکش به راحتی روی دندان قرار می‌گیرد تا از ریشه و باقی‌مانده‌ی دندان محافظت کند. اما اگر سطح شکستگی به میزانی بود که دندانپزشک نمی‌توانست روکش را به راحتی روی آن قرار دهد، ابتدا بخشی از مینای دندان را تراش می‌دهد تا روکش به بهترین شکل ممکن روی دندان قرار بگیرد.

روکش‌ها می‌توانند استحکام و زیبایی دندان شکسته را به دهان افراد بازگردانند و از دندان در مقابل عوامل بیرونی (مانند فشار، ضربه، سرما و گرما) محافظت کنند.

عصب کشی و ترمیم

در بسیاری از مواقع، شکستگی دندان نشانه‌ای از پوسیدگی درونی و عفونت آن است. در چنین شرایطی و در صورت آسیب دیدن عصب دندان، احتمال نیاز به درمان ریشه دندان نیز بسیار بالا خواهد بود. به همین دلیل، در فرایند عصب کشی، دندانپزشک عصب و ریشه دندان را تخلیه و پاکسازی می‌کند و سپس حفره را با مواد مخصوص پر می‌کند. این کار منجر به حفظ دندان و جلوگیری از از دست رفتن آن می‌شود.

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | . کاشت فیکسچر در پروسه ی ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان ، آخرین راهکار برای درمان شکستگی دندان است. این روش تنها در مواقعی که دندان به طور کامل از دست رفته‌باشد و یا هیچ راهکاری برای حفظ آن وجود نداشته‌باشد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ایمپلنت دندان یک پایه مصنوعی از جنس تیتانیوم یا راکسالید است که درون استخوان فک قرار داده می‌شود و مشابه یک دندان طبیعی در دهان شما عمل می‌کند. ایمپلنت‌ها می‌توانند به طور کامل جایگزین دندان‌های از دست رفته شده و عملکرد و زیبایی دندان‌ها را به طور کامل بازیابی کنند.

ترمیم دندان شکسته جلو از اهمیت بالاتری نسبت به سایر دندان‌ها برخوردار است. به همین دلیل، شما باید پس از شکستگی دندان جلوی خود به سرعت به دندانپزشکی مراجعه کنید تا دندانپزشک بتواند با معاینه و با توجه به وسعت شکستگی، بهترین راهکار را برای درمان شما انتخاب کند.

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *