محدودیت های سنی در کاشت ایمپلنت دندان

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | محدودیت های سنی در کاشت ایمپلنت دندان | بهترین ایمپلنت شهرکرد

بررسی محدودیت های سنی در کاشت ایمپلنت دندان

داشتن سلامت عمومی کامل و بدون بیماری خاص بدون شک موفقیت ایمپلنت را به همراه دارد. زمانی که فرد به برخی عادت ها و یا بیماری ها مانند دندان قروچه، بیماری های خونی، دریچه مصنوعی قلبی، دیابت، بیماری های کلیوی، پوکی استخوان و دیگر بیماری ها مبتلا است. نباید انتظار یک موفقیت صد در صدی را داشته باشد. در مطلب امروز سایت دکتر مهران دانشمند بهترین ایمپلنت شهرکرد محدودیت های سنی در کاشت ایمپلنت دندان را مورد بررسی قرار می دهیم.

در کنار محدودیت های سنی ایمپلنت دندان، تراکم استخوان از مهم ترین نکاتی است که پیش از هر اقدامی باید به آن توجه کرد. چنانچه تراکم استخوان به حد کافی و نرمال نباشد، نیاز است که بیمار پیوند استخوان را انجام دهد. برای پپیوند استخوان نیز چندین راه وجود دارد که متخصص ایمپلنت دندان براساس شرایط بیمار و میزان نیاز به پیوند آن را انتخاب می کند.

گزینه دیگر مصرف سیگار و یا عدم مصرف سیگار است. همانگونه که مستحضرید مراقبت های پس از کاشت ایمپلنت دندان بسیار حایز اهمیت است. محدودیت های سنی ایمپلنت دندان در نحوه مراقبت ایمپلنت دندان نیز تاثیر گذار است. افرادی که دارای سن های بسیار پایین هستند، مانند 16 سال، نیازی نیست حتما ایمپلنت دندان را انجام دهند.

این قبیل افراد به رشد کامل لثه و فک نرسیده اند. به توصیه پزشکان تا سن 25 سالگی برای کاشت ایمپلنت دندان اقدامی صورت نگیرد. با بالاتر رفتن سن فک نیز رشد می کند. زمانی که شخص ایمپلنت دندان را کار گذاشته است، احتمال رشد مجدد فک و یا صورت وجود دارد. بنابراین سعی کنید تا زمانی که تمامی شرایط کاشت و محدودیت های سنی ایمپلنت دندان فراهم نشده است، او را تنها نذارید.

موارد ترمیم ایمپلنت دندان | بهترین ایمپلنت شهرکرد

محدودیت های سنی در کاشت ایمپلنت دندان

کاشت ایمپلنت دندان به روش های مختلفی انجام می شود. فرقی ندارد شما می خواهید ایمپلنت فوری یا یک روزه انجام دهید و یا ایمپلنت معمولی. در هر شرایطی شما باید محدودیت های سنی ایمپلنت را در نظر بگیرید. در نگاه اول کاشت ایمپلنت دندان برای هر سنی امکان پذیر است. اما به توصیه متخصص های کاشت دندان، افرادی که کمتر از 18 سال سن دارند، باید برای جبران دندان از دست رفته از ایمپلنت دندان استفاده نکنند. پارامترهایی مانند استحکام استخوان، تراکم استخوان و سلامت جسمی فرد به هنگام کاشت بایستی مورد برررسی قرار گیرد.

صفحه اینستاگرام دکتر مهران دانشمند متخصص ایمپلنت شهرکرد

کاشت ایمپلنت دندان در افراد مسن

بیشتر مراکزی که محدودیت های سنی ایمپلنت دندان را می گذارند، بیشتر به نتیجه کار فکر می کنند. برای نمونه افرادی که سن بالایی دارند و اقدام به کاشت می کنند، نمی توانند انتظاری همانند کاشت ایمپلنت برای یک فرد 30 ساله را داشته باشند. به مرور زمان لثه ها دچار تحلیل و شل مانند شدن می شوند. در این شرایط پایه های ایمپلنت هم محکم در جای خود قرار نمی گیرد.

برای کاشت ایمپلنت دندان لثه های سالم و سفتی مورد نیاز است. زمانی که لثه ها این شرایط را نداشته باشند، پایه های ایمپلنت نیز به مرور زمان شل می شود. با شل شدن ایمپلنت دندان، شما مجبور به پرداخت هزینه ترمیم ایمپلنت دندان خواهید شد.

دکتر مهران دانشمند در دکتر آفبهترین ایمپلنت شهرکرد در کلینیک 24


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

کاشت ایمپلنت تک دندان

موارد ترمیم ایمپلنت دندان

موراد کاشت ایمپلنت دندان جلو

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *