موارد ترمیم ایمپلنت دندان

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | موارد ترمیم ایمپلنت دندان | بهترین ایمپلنت شهرکرد

بررسی موارد ترمیم ایمپلنت دندان

تفاوت ایمپلنت دندان با دیگر روش های کاشت دندان در این است که پس از کاشت کمترین نیاز به مراجعه مجدد به دندانپزشک دارید. اگر به هنگام انتخاب نوع ایمپلنت دندان دقت کافی نکنید، احتمال شل شدن پایه ایمپلنت دندان و یا آسیب به تاج دندان وجود دارد. زمانی که پایه ها شل شوند، احتمال شکستگی ایمپلنت دندان هست. پس سعی کنید هر چه زودتر نسبت به سفت کردن و یا تعویض آن اقدام کنید. در مطلب امروز سایت دکتر مهران دانشمند بهترین ایمپلنت شهرکرد موارد ترمیم ایمپلنت دندان را مورد بررسی قرار می دهیم.

آسیب دیدن روکش یکی دیگر از مشکلاتی است که احتمال دارد برای ایمپلنت دندان رخ داده و شما ترمیم ایمپلنت دندان را انجام دهید. در این مورد، متخصص ایمپلنت پس از معاینات و بررسی های اولیه، تشخیص می دهد که آیا بدون روکش می توان مشکل را حل کرد یا نه. چنانچه امکان این کار وجود داشته باشد، متخصص تنها شکستگی را ترمیم می کند. در غیر این صورت بایستی مدل جدید دندان که توسط آزمایشگاه ساخته می شود، جایگزین ایمپلنت شود.

دلایل شل شدن ایمپلنت دندان

همانگونه که اشاره شد، یکی از عواملی که باعث می شود شما هزینه ترمیم ایمپلنت دندان را پرداخت کنید، شل شدن ایمپلنت است. چند دلیل وجود دارد که شل شدن ایمپلنت دندان را به همراه دارد، مانند:

عدم توانایی بدن

در برخی بیماران توانایی طبیعی بدن برای ترمیم دچار مشکل می شود. همین امر سبب خواهد شد که جوش خوردن استخوانی به خوبی انجام نشود. از سوی دیگر ممکن است که قرار دادن ایمپلنت دندان در ناحیه با مقدار ناکافی بافت سالم استخوان، در دراز مدت ترمیم ایمپلنت دندان را در پی خواهد داشت.

مقایسه ایمپلنت دندان با دندان ثابت | بهترین ایمپلنت شهرکرد

ایجاد عفونت

عفونت دومین عاملی است که ترمیم را الزامی می کند. این معضل همانند بیماری های لثه است که در اطراف دندان و در اثر حمله باکتری ها به وجود می آید. زمانی که فرد بهداشت دهان و دندان را رعایت نکند و یا در طول سال یکبار به دندانپزشکی مراجعه نکند، احتمال بروز این بیماری رخ می دهد.

فشار بیش از حد به ایمپلنت

سومین عاملی که هزینه ایمپلنت دندان را به همراه دارد، فشار بیش از حد به ایمپلنت است. زمانی که فشار بیش از حد نرمال باشد، ایمپلنت دچار مشکل می شود. برخی افراد پس از کاشت ایمپلنت دندان، از دندان مصنوعی دوباره استفاده می کنند. این تداخل فشار مضاعفی را به ایمپلنت دندان وارد می کند.

صفحه اینستاگرام دکتر مهران دانشمند متخصص ایمپلنت شهرکرد

مقدار هزینه برای ترمیم ایمپلنت دندان

هزینه ترمیم ایمپلنت قطعا به اندازه هزینه کاشت ایمپلنت دندان نیست. اما فراموش نکنید که برای ترمیم لازم است که دوباره جنس، برند و نوع خوب را انتخاب کنید. هزینه را پس از بررسی های اولیه و میزان خرابی ایمپلنت دندان اعلام می کنند.

زمان نیاز به ترمیم ایمپلنت دندان

همانگونه که اشاره شد، عوامل زیادی می تواند باعث خراب شدن و آسیب رساندن به ایمپلنت دندان شود. اما به محض رویت این خرابی و یا بروز عفونت حتما به مرکز درمانی مراجعه کنید. به تاخیر انداختن زمان ترمیم علاوه بر بالا بردن هزینه ترمیم، احتمال بروز عفونت به دیگر نواحی دهان و دندان های سالم را دارد.

دکتر مهران دانشمند در دکتر آفبهترین ایمپلنت شهرکرد در کلینیک 24


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

نکات تغذیه ای بعد از کاشت ایمپلنت دندان

کاشت ایمپلنت دندان بدون برش لثه

کاشت ایمپلنت تک دندان

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *